Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kanadské Bitcoin ETF bude vysádzať stromy. Chce kompenzovať uhlíkovú stopu

Článok

stromy
Pixabay.com

Spoločnosť Accelerate Financial Technologies chce priniesť na kanadský trh “uhlíkovo neutrálne” Bitcoin ETF.

Kanadská spoločnosť Accelerate Financial Technologies patrí medzi najnovších žiadateľov o povolenie spustenia vlastného Bitcoin ETF fondu. Ak so svojou žiadosťou u kanadského regulátora cenných papierov uspeje, zaväzuje sa,  že za každý jeden milión kanadských dolárov, ktoré budú do tohto ETF investované (cca 800 tisíc dolárov) vysadí 3450 stromov. Chce tým kompenzovať uhlíkovú stopu, ktorú spôsobuje ťažba Bitcoinu.

Firma z Calgary sa týmto spôsobom snaží priniesť na trh prvé naozaj “ekologické” Bitcoin ETF, keďže skrz vysadené stromy odstráni z atmosféry viac oxidu uhličitého, než vytvorí energia spotrebovaná pri ťažbe a transakciách Bitcoinu, ktoré sprostredkuje na investíciu.

Riaditeľ tejto spoločnosti Julian Klymochko upozornil, že sadenie stromov je omnoho lepšia voľba, než kupovanie takzvaných “uhlíkových kreditov”, ktoré sú podľa neho skôr ekologickým marketingom, než reálnou pomocou našej planéte.

Naznačil tým konkurenčnú výhodu voči firme Ninepoint Partners LP, ktorá taktiež tvrdí, že prinesie „zelené Bitcoin ETF”, keďže časť ziskov použije práve na kúpu zmieňovaných uhlíkových kreditov.

Kanada má už niekoľko Bitcoin ETF

Kým v USA Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) neudelila povolenie pre žiadne Bitcoin ETF, kanadskí regulátori dali súhlas už pre niekoľko takýchto investičných fondov. Medzi tie najpopulárnejšie patria Bitcoin ETF od firiem 3iQ, Purpose Investments, Evolve Funds či CI Global Asset Management. V USA situácia skôr vyzerá tak, že dôjde k schváleniu Bitcoin futures ETF, než tradičnejšieho spotového ETF.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu



© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.