Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Je digitálny dolár dobrá správa? Takto to vnímajú zástupcovia Ledgeru a Binance

Článok

usa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Pascal Gauthiuer, ktorý je generálnym riaditeľom výrobcu kryptomenových hardvérových peňaženiek Ledger uviedol, že iniciatívy vedúce k vzniku digitálneho dolára vníma velmi pozitívne.

,,Je to úžasná správa. My nie sme fintech spoločnosť. Sme len technologická spoločnosť. Poskytujeme bezpečnostné riešenia pre digitálne diela a diela, ktoré funguje na blockchaine. Takže všetko, čo súvisí s blockchainom, je pre nás dobre, pretože chránime súkromie a všetko čo beží na blockchaine,” uviedol.

Catherine Coleyová z burzy Binance sa k digitálnemu doláru vyjadrila takto: ,,Tlak na FED, aby vydal vlastnú verziu mince centrálnej banky, by bol fanscinujúci a išlo by o dobrý krok zo strany vedenia Spojených štátov. Pokiaľ ide o to, ako v skutočnosti ovplyvní mieru adopcie alebo finančného začlenenia, ktoré považujeme za prínos z digitálnych aktív, bolo by to však trochu odlišné.”

Coleyová preto upozornila, že napriek tomu, že by išlo o digitálny dolár, fungoval by na starých základoch prostredníctvom súčasného finančného systému, ktorý kontroluje FED. ,,Využíval by existujúce koľajnice a tie častokrát zanedbávajú tých, ktorí nemusia mať bankové účty alebo nemusia byť schopní ísť navštíviť svoju fyzicky existujúcu banku v obdobiach, ako je táto kríza.”

Dopĺňame, že tlak na americkú centrálnu banku pokročiť vo vývoji digitálneho dolára stúpa pre súčasnú krízu týkajúcu sa pandémie koronavírusu. Demokrati dokonca predložili v Snemovni reprezentantov návrh, ktorý ráta s digitálnym dolárom ako prostriedkom, ktorý by mohol pomôcť občanom USA najviac postihnutým dopadom koronavírusu na ich živobytie. Pokiaľ však ide o samotné riešenie digitálneho dolára, podľa dostupných informácii Američania ešte nie sú s vývojom a budovaním infraštruktúry ani zďaleka tak vpredu, ako napríklad Čína.

Nedávno sme písali o pripravovanom zákone o kryptomenách v USA: 

Zákon o kryptomenách v USA: Deliť sa budú do troch kategórii!

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.