Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Jasný odkaz zástupcov G7 – regulácie kryptomien je nutné urýchliť

Článok

kryptomeny
Zdroj: Unsplash.com

Predstavitelia G7 – teda sedem najväčších ekonomík sveta vyzvali Radu pre finančnú stabilitu, aby podnikla kroky k výraznejšej regulácii kryptomien. Motivovali ich k tomu aj nedávne udalosti na trhu s kryptomenami, ktoré viedli ku kolapsu stablecoinu UST.

Vysokí finančných predstavitelia najväčších ekonomík sveta s výnimkou Číny zastupujúci Kanadu, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Japonsko, Veľkú BritániuUSA, sa v stredu stretli v nemeckom Koenigswinteri s cieľom prediskutovať viaceré významné témy aj za účasti svojich ministrov zahraničných veci a hoci dôležitých tém na diskusiu bolo mnoho, neobišli ani kryptomeny.

,,Vo svetle nedávnych otrasov na trhu s kryptoaktívami G7 nalieha na FSB (Radu pre  finančnú stabilitu), aby pokročila v rýchlom vývoji a implementácii konzistentnej a komplexnej regulácie,“ uviedli zástupcovia G7 vo finálnom komuniké.

Počas mítingu sa mali rozprávať aj o prepade algoritmického stablecoinu TerraUSD (UST), ktorý stratil schopnosť fixácie k americkému doláru, čo podľa všetkého viedlo k veľkým stratám mnohých investorov.

,,Aktíva kryptomien by mohli narušiť medzinárodný finančný systém, ak nebudú regulované, kontrolované a interoperabilné konzistentným a primeraným spôsobom vo všetkých jurisdikciách,“ povedal ešte pred stretnutím zástupcov G7 člen Európskej centrálnej banky a guvernér francúzskej centrálnej banky Villeroy de Galhau. ,,Pravdepodobne budeme o týchto otázkach diskutovať popri mnohých iných počas stretnutia G7 v Nemecku,” povedal ešte v utorok pred mítingom G7.

Rada pre finančnú stabilitu je poradným orgánom pridruženým k Banke pre medzinárodné platby. Jej členovia zastupujú inštitúcie z 24 krajín a viaceré medzinárodné organizácie. Nemá však žiadnu donucovaciu právomoc.

Ku kolapsu stablecoinu UST sa v predošlých dňoch vyjadrili aj mnohí iní politici. Janet Yellenová, ktorá je ministerkou financií USA, apelovala v Senáte na rýchle vypracovanie regulačného rámca pre stablecoiny, ktorý by rada videla hotový najneskôr do konca tohto roka. Šéf Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) Gary Gensler zas využil tému kolapsu UST počas toho, ako tento týždeň žiadal navýšenie rozpočtu pre SEC na rok 2023 – ten súčasný totiž podľa neho nestačí, aby sa mohli téme regulácii kryptomien a kontrole trhu s kryptomenami venovať v požadovanej miere.

Cena kryptomeny LUNA padla na nulu, stablecoin UST nemá hodnotu ani 20 centov

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.