Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Japonský gigant Nexon investoval do Bitcoinu 100 miliónov dolárov

Článok

slnko
Pixabay.com

V čase, kedy sa očakáva, že niektorá z veľkých amerických inštitúcii oznámi investíciu do Bitcoinu v rámci pravidelných a povinných kvartálnych podaní na SEC, prichádza správa obdobného druhu z ázijských trhov. Japonská spoločnosť Nexon v stredu oznámila, že investovala do najznámejšej kryptomeny až 100 miliónov dolárov.

Firma Nexon uviedla, že Bitcoin nakúpila za priemernú cenu 58 226 dolárov a použila na to menej než 2% svojich finančných hotovostných rezerv. Za 100 miliónov dolárov tak získala 1 717 BTC a stala sa prvou verejne obchodovanou firmou v Japonsku, ktorá zaradila BTC do svojej súvahy.

,,Náš nákup Bitcoinov odráža disciplinovanú stratégiu pre ochranu hodnoty akcionárov a na udržanie kúpnej sily našich hotovostných rezerv. V súčasnom ekonomickom prostredí veríme, že Bitcoin ponúka dlhodobú stabilitu a likviditu pri zachovaní hodnoty našej hotovosti pre budúce investície,” uviedol ku kúpe Bitcoinov Owen Mahoney, prezident a CEO úspešnej japonskej spoločnosti založenej v roku 1994.

Nexon je verejne obchodovanou spoločnosťou na tokijskej burze cenných papierov už od roku 2011 a od roku 2020 patrí aj do prestížneho trhového indexu Nikkei 225 najhodnotnejších akciových titulov obchodovaných v Japonsku. Jej primárnou náplňou podnikania je výroba, vývoj a prevádzka online hier a virtuálnych svetov.

Nexon má v súčasnosti viac než 50 dostupných online hier funkčných vo vyše 190 krajinách. Medzi jej hlavné franšízy patria MapleStory, KartRidger a Dungeon & Fighter. Firma informovala, že okrem kúpy BTC použila hotovostné rezervy aj na investíciu do firmy KONAMI, ktorá je známa napríklad vďaka futbalovej hre PES/Pro Evolution Soccer (hlavná konkurencia známejšej hry FIFA od EA Sports).

Zdroj: businesswire.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne