Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Investíciu do Bitcoinu priznal aj investičný dom z Izraela

Článok

Izrael Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Izraelská spoločnosť Altshuler Saham Investment House oznámila, že koncom roka 2020 investovala do Bitcoinu skrz Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) 100 miliónov dolárov. Jej investícia sa v priebehu dvoch mesiacov viac než zdvojnásobila.

V priebehu tohto týždňa o ďalšiu oficiálne oznámenú investíciu do Bitcoinu zo strany nie amerických inštitúcii. V úvode týždňa potvrdila čínska technologická firma Meitu, že do Bitcoinu a Ethereum investovali vyše 40 miliónov dolárov a o deň neskôr akvizíciu BTC až v hodnote 58 miliónov dolárov potvrdil nórsky gigant Aker Asa.

Nórsky gigant na čele s miliardárom Røkkem nakúpil bitcoiny za 58 miliónov dolárov

Altshuler Shaham prezradil, že do Bitcoiny investovali už koncom roka 2020, keď stál 21 tisíc dolárov. Išlo o 100 miliónov dolárov, ktoré sa rýchlo zdvojnásobili. Spoločnosť zároveň priznala, že asi tretinu následne predali.

,,Bol to pre nás nový druh investície. Trvalo niekoľko mesiacov, než sme získali všetky potvrdené schválenia a všetky stanoviská, ktoré potvrdili možnosť našej investície do tejto oblasti,” naznačil náročnosť takejto investície pre veľké spoločnosti zakladateľ a spolumajiteľ Gilad Altshuler, ktorý nevylúčil, že do Bitcoinu budú investovať aj v budúcnosti:

,,Záleží to od ceny. Trochu nás vystrašila rýchlosť, akou Bitcoin dosiahol týchto cien, pričom jeho globálna trhová kapitalizácia prekonala hranicu 1 bilióna dolárov, čo nás trochu znepokojilo.”

Spoločnosť Altshuler Shaham spravuje v Izraeli penzijne fondy. V správe má aktíva v hodnote vyše 51,1 miliardy dolárov. Investícia 100 miliónov USD do GBTC teda nepredstavovala značnú časť jej investičného portfólia.

Samotné vyjadrenia CEO tejto firmy naznačujú, že mnohé inštitúcie môžu plánovať a chystať investíciu do Bitcoinu aj niekoľko mesiacov. Súčasné okolnosti, ktoré prispievajú k rastu popularity Bitcoinu medzi veľkými firmami, sa teda môžu odzrkadliť na samotnej cene až v priebehu dlhšieho času.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.