Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Investícia do BTC sa El Salvadoru vypláca – Zisky použije na zaujímavú investíciu

Článok

Pes
Zdroj: Pexels.com

Keď sa 7. septembra 2021 kryptomena Bitcoin (BTC) stala v El Salvador zákonným platidlom, prezident tejto krajiny Nayib Bukele oznámil kúpu prvých 400 BTC do štátnej pokladne. Cena BTC však ešte v ten deň prudko klesla z 52 000 dolárov na približne 44 000 USD a v nasledujúcich týždňoch išla dokonca až k cene tesne nad úrovňou 40 000 USD, čo znamenalo, že El Salvador bol prakticky od prvého dňa so svojou investíciou do Bitcoinu v „nerealizovanej strate“.

Stredoamerická krajina napriek tomu pokračovala v kupovaní “lacnejších” BTC a postupne ich naakumulovala dokopy až 700. Kritici sa “radovali”, že Bukele týmto spôsobom okráda štát o peniaze, pričom niektoré mainstreamové média dokonca písali o tom, ako El Salvador prerobil obrovské peniaze (čo však nie je pravda, pretože bitcoiny, ktoré boli v strate, nikdy nepredal, pozn.red.).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Prečítajte si tiež: Vitalik Buterin: To čo robí El Salvador s Bitcoinom je v rozpore s ideálmi kryptomien

Zisk sa použije, bitcoiny ale nepredajú

V posledných dňoch sa vďaka výraznému rastu ceny Bitcoinu karta obrátila a El Salvador sa dostal niečo po vyše mesiaci so svojou bitcoinovou investíciou do plusu. Prezident Bukele v reakcii na to oznámil, že zisk z prvých investícii do BTC bude teraz použitý na výstavbu modernej nemocnice pre zvieratá – konkrétne ide o 4 milióny dolárov.

Bukele ale upozornil, že tieto 4 milióny dolárov nebudú čerpané z priameho predaja Bitcoinu. Tie si totiž El Salvador necháva vo svojej držbe. ,,Neprevádzame žiadne bitcoiny, použijeme časť z nášho trustu, pretože naše bitcoiny majú teraz väčšiu hodnotu, ako keď bol trust vytvorený,” napísal na Twitteri.

Bukele k touto oznámeniu priložil aj video s vizualizáciou novej stavby, ktorá by mala v plnej prevádzke byť schopná starať sa o 128 zvierat  v “núdzovej situácii”, pričom pohotovostná služba údajne zvládne ďalšie stovky vyšetrení.

Aj tieto najnovšie správy potvrdzujú, že kontroverzný prezident El Salvador, ktorý je západnými krajinami kritizovaný autoritatívneho prístupu k vedeniu krajiny, čím pripomína neslávnych diktátorov, je absolútne presvedčený o ďalšom raste ceny Bitcoinu. Nie podľa všetkých by mal byť však ospevovaný – Vitalik Buterin z Ethereum si myslí, že spôsob, akým El Salvador núti svojich ľudí do používania Bitcoinu je v rozpore so základným etósom kryptomien.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.