Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Inštitúcie predali od úvodu mája 236 237 BTC za 5,4 miliardy dolárov, uviedol analytik Arcane Research

Článok

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Analytik platformy Arcane Research tvrdí, že veľké inštitúcie predali od 10. mája 236 237 bitcoinov v hodnote 5,452 miliardy dolárov a to väčšinou z dôvodu, že ich k tomu prinútili okolnosti.

Vetle Lunte z Arcane Research vo vlákne, ktoré publikoval na Twitteri, popísal kroky, počas ktorých veľkí inštitucionálni držitelia bitcoinov začali od mája predávať svoje BTC rezervy a tiež poznamenal, že celý proces „výpredajov“ odštartoval u projektu “Do Kwona” v podobe kryptomeny LUNA a s ňou spojeného algoritmického stablecoinu UST.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Krach kryptomeny Terra (LUNA) viedol k predaju 80 081 BTC, ktoré mala pod kontrolou Luna Foundation Guard (LFG). Tá sa snažila predajom týchto BTC zachrániť fixáciu algoritmického stablecoinu UST k americkom doláru, čo sa jej však nepodarilo a napokon to viedlo k poklesu oboch kryptomien prakticky o 100%.

Tieto veľké predaje bitcoinov v réžii LFG vytvorili obrovský tlak na cenu BTC, ktorá sa v reakcii na to výrazne prepadla. To podľa Lundeho prinútilo začať s postupným predajom BTC aj veľkých ťažiarov, nakoľko pre nutnosť financovať ich ďalšie podnikanie museli siahnuť na vytvorené rezervy. Lunde tvrdí, že od mája do júna predali ťažiari BTC celkovo 19 056 BTC, pričom niektoré spoločnosti predali výrazne viac bitcoinov, než dokázali v danom čase vyťažiť, čo znamená, že siahli do úspor (viacerí ťažiari to potvrdili aj oficiálne, napr. Core Scientific, pozn.red.).

Ďalšou inštitúciou, ktorá mohla prispieť k pádu ceny BTC v predošlých týždňoch bola Tesla, ktorá podľa Lundeho v druhom kvartáli predala 29 060 BTC (nejde o oficiálne číslo, vplýva z jeho výpočtu podľa earnings pozn.red.). Išlo o 75% jej zásob BTC v porovnaní s tým, koľko mala v bitcoinoch na konci prvého štvrťroku. Tesla predaje bitcoinov potvrdila len tento týždeň počas plánovaných stredajších earnings, teda zverejňovania hospodárskych výsledkov za Q2.

 Lunde upozornil aj veľké odlivy z kanadského Bicoin ETF od spoločnosti Purpose, u ktorého koncom júna došlo k masívnemu odlivu 24 510 BTC, čo vytvorilo ďalší tlak na trh. Išlo až o 51% všetkých bitcoinov prislúchajúcich k jednému z najväčších spotových Bitcoin ETF súčasnosti.

Zabudnúť taktiež netreba na skrachovanú spoločnosť Three Arrows Capital (3AC), nadmerne zadlženú a “prepákovanú” firmu, ktorá podľa  Lundeho dlhovala veriteľom 18 193 BTC a mince v ekvivalente 22 054 BTC.

Analytik Arcane Research však vidí na týchto informáciách aj pozitíva – konštatuje totiž, že bitcoin zostáva pozoruhodne odolný a nejde pritom len o hashrate, ktorý je stále blízko ATH. Uviedol, že objemy obchodovania s bitcoinom sú v roku 2022 stále vysoké, pričom upozornil, že kým 17. decembra 2017, teda na vrchole predošlého cyklu, boli objemy na úrovni 12 miliárd USD, priemerný denný objem v júli 2022 je podľa CoinGecko nad 20 miliardami dolárov.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.