Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

India mení názor: Zákaz kryptomien sa zmení na zákon o kryptomenách

Článok

India
Pixabay.com

Kým neprišli negatívne správy z Číny o potenciálnom kompletnom vytlačení čínskych ťažiarov Bitcoinu, prichádzali zrejeme najnegatívnejšie informácie o nepriateľskom postoji k najznámejšej kryptomene z druhej najľudnatejšej krajiny sveta – Indie. Teraz to však vyzerá tak, že situácia sa obracia k lepšiemu.

Najnovšie správy, s ktorými prišiel indický denník The New Indian Express totiž tvrdia, že nepriateľský postoj indickej vlády k Bitcoinu sa výrazne zmierňuje. Kým pred niekoľkými mesiacmi sa ešte intenzívne hovorilo o kompletnom zákaze Bitcoinu, jeho obchodovania či držania, dnes je oveľa reálnejším scenárom prijatie zákona o kryptomenách, ktorý presne určí, akým spôsobom je s nimi možné narábať.

Podľa zdrojov, ktoré článok citoval, vznikla v Indii špecializovaná skupina, ktorá sa venovala príprave zákona, o ktorom by sa malo hovoriť už v v priebehu júla počas takzvanej “monzúnovej schôdze indického parlamentu“.

,,Môžeme jednoznačne povedať, že nový výbor, ktorý sa zaoberá kryptomenami, je ohľadom regulácie a legislatívy kryptomien veľmi optimistický,” zhodnotila čerstvé informácie Ketan Surana, členka indickej asociácie pre internet a mobilné telefóny.

Lobistická skupina Indiatech.org medzitým vyzvala vládu, aby definovala kryptomeny ako digitálne aktíva, nie ako meny. To je zároveň najpravdepodobnejší scenár, ktorý nastane. Kryptomeny tak môžu získať v Indii pozíciu legálneho aktíva, hoci nezískajú štatút meny (čo je však v súčasnej dobe skôr utópiou s výnimkou El Salvador).

https://twitter.com/DocumentingBTC/status/1402946040282615808

Najzarytejším nepriateľom Bitcoinu a iných kryptomien naďalej zostáva Indická centrálna banka (RBI), ktorá v roku 2018 nariadila komerčným bankám, aby prestali ponúkať svoje služby firmám podnikajúcim s kryptomenami (zmenárne a podob.). Jej nariadenie však v marci 2020 zvrátil indický Najvyšší súd a tak aj RBI, hoci veľmi nerada, zverejnila správu, v ktorej uvádza, že komerčné banky nemajú v tomto smere žiadne obmedzenia.

Skutočnosť, že postoj Indie ku kryptomenám sa mení správnym smerom podčiarkujú aj novinky, podľa ktorých chce svoje pobočky v tejto krajine otvoriť hneď trojica významných kryptomenových búrz – Kraken, Bitfinex a KuCoin.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.