Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Hoskinson pogratuloval Bitcoinu v El Salvador. Snowden tvrdí, že je to len začiatok

Článok

Edward Snowden
Zdroj: Pixabay.com

Miliardár Charles Hoskinson pri príležitosti 7. septembra 2021, kedy sa v El Salvador ako vo vôbec prvej krajine na svete stal Bitcoin (BTC) zákonným platidlom, na chvíľu odbočil od témy svojho vlastného projektu kryptomeny Cardano (ADA) a Bitcoinu oficiálne pogratuloval k historickému okamihu.

Charles Hoskinson vo videu s názvom “Congratulations Bitcoin” zverejnenom na Twitteri uviedol, že prijatie Bitcoinu v El Salvador je výhrou pre celé odvetvie kryptomien a zároveň sa domnieva, že podobný krok v budúcnosti urobí aj mnoho ďalších krajín.

Následne skonštatoval, že kryptomeny ako Bitcoin sú budúcnosťou peňazí, pretože mladšia generácia ľudí ich povedie k mainstreamu. ,,Väčšina ľudí mladších ako 25 rokov má na kryptomeny pozitívny názor a veľa z týchto ľudí ich už aj vlastní. Je to budúcnosť. Ich deti vyrastú s týmito hodnotami a presvedčením o povahe peňazí,” uviedol.

Kryptomeny sa podľa šéfa spoločnosti Input Output, ktorá má na starosti vývoj technológie kryptomeny Cardano (ADA), postupne stanú súčasťou rôznych vládnych štruktúr.

,,V nadchádzajúcich rokoch bude mnoho ďalších národných štátov používať kryptomeny ako súčasť svojej menovej politiky, a to buď ako rezervy vo svojich centrálnych bankách, alebo pomocou krypto koľajníc pre zúčtovanie centrálnych bánk. Alebo potenciálne budú využívať kryptomeny presne tak, ak to urobil El Salvador – urobia z nich národnú menu.”

Snowden očakáva, že na Bitcoin zaostria aj ďalšie krajiny

Že El Salvador je len prvou lastovičkou v prijímaní Bitcoinu ako zákonného platidla naznačil aj americký whistleblower Edward Snowden. Ten na Twitteri 7. septembra re-tweetol obrázok o platbe Bitcoinom skrz Lightning Network v jednom zo salvádorských McDonald’s. K tomu poznamenal:

 ,,Dnes bol Bitcoin vo vôbec prvej krajine na svete uznaný ako zákonné platidlo. Keď odhliadneme od titulkov novín, v pozadí existuje tlak na konkurenčné národy, aby taktiež získali Bitcoin – hoc len ako rezervné aktívum – pretože jeho dizajn masívne stimuluje včasné prijatie. Tí čo budú meškať to budú ľutovať.”

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.