Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Hoskinson menoval dôvody, prečo by Tesla mala uprednostniť Cardano pred Bitcoinom

Článok

Charles Hoskinson
YouTube Lex Fridman

Šéf spoločnosti Input Output a hlavný predstaviteľ kryptomeny Cardano (ADA) Charles Hoskinson absolvoval vyše 5-hodinový rozhovor s Lexom Fridmanom, v ktorom sa okrem iných tém venoval aj Bitcoinu. A obzvlášť jeho kritike.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Charles Hoskinson, ktorý sám zarobil nemalé peniaze investovaním do BTC v skorých rokoch jeho existencie a neskôr patril medzi prvých predstaviteľov Ethereum, sa v ostrosledovanom interview s Fridmanom snažil vysvetliť dôvody, prečo by Elon Musk a jeho spoločnosť Tesla mali pred Bitcoinom uprednostniť práve Cardano.

Ako silný argument sa snažil využiť tému negatívneho dopadu ťažby Bitcoinu na prírodu, čo podľa neho nie je v súlade s celosvetovou snahou dosiahnuť stav takzvanej uhlíkovej neutrality.

,,Ak sa skutočne staráte o alternatívnu energiu, udržateľnosť a zníženie emisii CO2, nemôžete  byť v systéme, v ktorom je zabudovaný mechanizmus na obmedzenie spotreby energie. Viete, s Proof of Stake je spotreba energie negatívna. Chcete to minimalizovať.” (Proof of Stake je konsenzus, na ktorom funguje Cardano).

Fridman však Hoskinsonovi v tejto veci argumentoval, že Bitcoin má šancu byť pre prírodu aj prospešný, keďže BTC ťažiari môžu využívať inak zbytočne stratenú energiu z vodných či solárnych elektrárni. Hoskinson s tým nechcene, no čiastočne súhlasil, keď skonštatoval, že na tom môže “existovať niečo pravdy“.

Poznámka: Ekologická cesta ťažby BTC môže viesť skrz využívanie zelených zdrojov energie. Ťažiari BTC hľadajúci lacný zdroj inak nevyčerpanej energie môžu prispieť k väčšej ziskovosti vodných, solárnych či veterných elektrárni, čo môže smerovať k tomu, že sa bude budovať viac “zelených elektrárni“ na úkor neekologických producentov energie. Inak povedané spokojní budú aj ťažiari – ktorí získajú lacnú energiu – a spokojná bude aj príroda – viac energie sa bude tvoriť zo zelených zdrojov.

Hoskinson argumentoval, že v takomto prípade musí Tesla predviesť akýsi “legitímny príklad”, ktorým preukáže, že ťažba Bitcoinu prispieva k produkcii slnečnej a veternej energie. V opačnom prípade – ak chce byť ekologická – musí siahnuť po inej “zelenšej kryptomene”. Ideálne (podľa Hoskinsona) po Cardano – u ktorého odhaduje, že v porovnaní s Bitcoinom je 1,6 miliónkrát menej náročná na spotrebu energie.

Líder Cardano uviedol aj ďalšie dva dôvody, prečo by pre Teslu bolo Cardano (ADA) lepšou voľbou než Bitcoin:

  • Cardano ponúka široké možnosti v oblasti internetu vecí (IoT), čo Bitcoin neumožňuje. Ak chce Tesla, aby jej automobily spolu komunikovali a využívali kryptomeny, musí siahnuť po kryptomene, ktorá to umožňuje
  • Bitcoin je na rozdiel od Cardano ťažko programovateľný a nemá žiadny natívny spôsob vydávania nových aktív (tokenov)

Hoskinson si kopol do Bitcoinu aj konštatovaním, že jediný dôvod, prečo je stále úspešný, je sentiment, ktorý okolo neho vznikol a všetky peniaze, ktoré sa doňho doposiaľ naliali.

Upozornenie na záver

Tento článok odráža len tvrdenia Chalresa Hoskinsona a v nie názory autora článku. Autor článku sa naopak domnieva, že samotné porovnávanie bitcoinu so smart chainami typu Ethereum či Cardano nie je správne, pretože kým Bitcoin je vnímaný ako akási zlatá digitálna rezerva”, smartchainy majú šancu priniesť využiteľné programovateľné aplikácie. Bitcoin niečo takéto nikdy ani len nemal ambíciu robiť, čiže ide o porovnávanie odlišných vecí s úplne inými základnými vlastnosťami.

Zdroj: u.today, Kryptonovinky

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.