Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Hodnota trhu s NFT by mala do roku 2027 stúpnuť o ďalších 35%

Článok

nft
Zdroj: Unsplash.com

Podľa výskumnej spoločnosti MarketAndMarkers má trh s NFT veľkú šancu stúpnuť do roku 2027 na trh s hodnotou 13,6 miliardy dolárov. Jeho súčasná kapitalizácia je približne 10 miliárd dolárov.

Medzi kľúčové faktory, ktoré podporia rast NFT sektora v nasledujúcich 5 rokoch má patriť ďalšie zapojenie sa mainstreamových influencerov, herných komunít či rastúci dopyt po digitálnych umeleckých dielach. Medzi ďalšie faktory však zaradila aj rastúce prípady použitia NFT v manažmente dodávateľského reťazca, v maloobchode či v móde.

Medzi možné katalyzátory NFT sú radené aj iniciatívy existujúcich FinTech gigantov ako sú Meta Platforms (Facebook) či Amazon v sektore metaverse, kde si môžu NFT nájsť svoj domov a tiež  „personalizácia NFT“. Podstatným faktorom môže byť aj ázijsko-pacifický región, kde je o NFT veľký záujem, no regulácie obmedzujú prístup investorov k týmto službám. Nemalú úlohu môžu zohrať aj burzy Coinbase, Binance či Kraken, ktoré sa snažia vytvárať vlastné NFT trhoviská, ktorými chcú konkurovať tým v súčasnosti najväčším ako je najmä OpenSea.

Elon Musk použil „NFT-čka“ z kolekcie Bored Ape Yacht Club ako profilovku na Twitteri – čo tým naznačuje?

NFT je v sektore kryptomien často diskutovanou témou. Kým niektorí investori vidia v NFT budúcnosť, iní tvrdia, že predaje digitálnych obrázkov, ktoré je jednoduchou formou možné skopírovať, neprinášajú žiadny okrem špekulatívneho cenového významu.

Túto debatu rozvíril najnovšie aj Elon Musk, ktorý si na Twitteri nastavil na niekoľko hodín ako profilový obrázok koláž z populárnej NFT kolekcie Bored Ape Yacht Club, čím pozitívne ovplyvnil aj cenu tokenu APE. Následne však tweetol, že sa mu to zdá „ľahko zameniteľné“ čím poukázal na skutočnosť, že daný obrázok použil bez toho, aby musel vlastniť dané NFT. V reakcii na to cena APE opäť prudko klesla.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.