Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Elon Musk použil „NFT-čka“ z kolekcie Bored Ape Yacht Club ako profilovku na Twitteri – čo tým naznačuje?

Článok

Elon Musk
Zdroj: Pixabay.com

Miliardár Elon Musk opäť „zabrnkal“ na nervy fanúšikom kryptomien a NFT, teda nezameniteľných tokenov – ako avatar jeho Twitter profilu totiž použil koláž viacerých NFT z mimoriadne populárnej zbierky Bored Apes.

CEO Tesla, SpaceX a čoskoro aj majiteľ Twitteru Elon Musk si včera nastavil ako profilovú fotku obrázok so zbierkou viacrerých Bored Apes a s obrázkom NFT Bored Ape Yacht Club #5809 v úplnom strede (mimochodom najvyššia ponuka za toto NFT na OpenSea je aktuálne 111 ETH, cca 327 tisíc dolárov). Tieto obrázky, ktoré sa ponúkajú ako úspešné nezameniteľné tokeny majú jedinečné dizajny a sú od rôznych umelcov. Na trhu s NFT tokenmi sú mimoriadne žiadané, nakoľko NFT investori im pripisujú veľkú zberateľskú vzácnosť.

Tento krok Elona Muska, ktorý má na Twitteri vyše 90 miliónov sledovateľov, pochopiteľne spôsobil v kryptomenovej komunite veľký rozruch. Niektorí si tento krok Muska vysvetlili tak, že Elon NFT „trolluje“, iní zas veria, že tým naznačil svoj záujem viac sa zemeriať na NFT sektor a možno mu aj výraznejšie pomôcť skrz Twitter, ktorý kupuje.

Michael Bouhanna, špecialista na umenie zo Sotheby’s, ktorá zorganizovala už niekoľko aukcii NFT tokenov, následne vyzval Elona Muska, aby tento avatar zmazal, pretože je navrhnutý na predaj v aukcii ich spoločnosti a Elon Musk si toto NFT vôbec nekúpil. ,,Elon Musk, hoci obdivujem tvoju robotu, bol by som rád, keby si odstránil váš pfp, ktorý som vytvoril na predaj v aukcii Sotheby’s. Alebo mi pripíš kredit. Rád ti pošlem originálny súbor mintnutý so súhlasom kupujúceho.“

https://twitter.com/michaelbouhanna/status/1521799776630628353

Musk na túto žiadosť nereagoval, no v inom tweete naznačil, čo si možno v skutočnosti o NFT myslí, keď napísal: ,,Neviem… mne to príde pomerne fungibilné.“

Musk tým mohol naznačiť, že hoci sa niektorým digitálnym dielam pripisuje ich vzácnosť, tým že sa z nich vytvorí NFT, nie je problém taký digitálny obrázok digitálne skopírovať a pokojne ho použiť ako profilový  obrázok bez toho, aby ho kupoval – presne tak ako to urobil práve on. Ide však len o jednu z teórii, ktorá vyhovuje skôr tým, ktorí považujú NFT sektor na rozdiel napríklad od bitcoinu za hlúposť. Pokiaľ však ide o Elona Muska, dá sa predpokladať, že jeho názor na túto tému sa bude ešte profilovať a ako je to uňho bežné, skrz Twitter pravdepodobne ešte viackrát rozvíri na túto tému zaujímavé diskusie a špekulácie.

Či už Musk chcel novým avatarom pomôcť NFT sektoru, alebo naopak ho trollovať, na kryptotrhu sa to odzrkadlilo pozitívne – držitelia Apecoinu sa podľa údajov Cointelegraph Markets Pro tešili rastu o 20% a od momentu, ako si Musk zmenil profilovú fotku a taktiež sa predalo viac ako 10 opíc z kolekcie Bored Apes s tým, že minimálna cena NFT z týchto NFTs sa zvýšila na 10 ETH.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.