Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Grayscale kúpila 80% všetkych vo februári vyťažených Litecoinov

Článok

Litecoin ilustrácia
Litecoin ilustrácia

Spoločnosť Grayscale, ktorá drží viac než 655 000 BTC a najmä v roku 2020 zohrala u inštitúcii úlohu akejsi alternatívy voči neexistujúcemu Bitcoin ETF, sa sústredí aj na iné kryptomeny. Vyzerá to tak, že má svoje nemalé plány aj s Litecoinom.

Podľa informácii portálu DeCrypt spoločnosť Grayascale vo februári skúpila od ťažiarov Litecoinu takmer 80% všetkých v danej dobe vyťažených LTC – konkrétne 174 900 LTC z celkového počtu v minulom mesiaci vyprodukovaných 201 600 LTC.

Zaujímavé je, že za rovnaký časový úsek získala pod kontrolu „len“ ďalších 7 169 BTC, čo naznačuje klesajúce tempo záujmu Grayscale o Bitcoin, a tiež 243 519 ETH.

Čo je to Litecoin (LTC)? Kde sa dá kryptomena LTC kúpiť?

Ťažko vysvetliteľná prémia

Dopyt po Litecoine môže naznačovať očakávania firmy Grayscale, že výrazne stúpne inštitucionálny záujem o jeho kúpu. Otázne však je, prečo im ho aktuálne predáva extrémne draho.

Cena akcie na Litecoin (LTCN) u Grayscale bola totiž v čase písania článku až 319 dolárov, kým ekvivalent danej hodnoty tejto akcie v trhovej cene Litecoinu bol len 16,42 USD. To znamená, že investor, ktorý kúpi Litecoin cez Grayscale, by ho kúpil 20-násobne drahšie než na spotovej burze (!!!)

Otázkou teda zostáva, kto tieto litecoiny vôbec od Grayscale kupuje a či vôbec. Retail to nebude, pretože kúpa LTCN je podmienená minimálnym vkladom 25 tisíc dolárov. Z hry je vylúčený aj pokus o arbitráž, nakoľko kúpa LTCN je spojená s ročnou fixáciou.

Bitcoin sa obchodoval tiež za prémiu

Bitcoin sa na Grayscale v minulosti tiež obchodoval za prémiovú cenu, no zďaleka nie takú vysokú ako v prípade Litecoinu. Investori ju boli ochotní zaplatiť, pretože Grayscale ponúkol regulovanú formu investície do BTC schválenú SEC a okrem toho sa postaral o jeho bezpečnú úschovu. Po vzniku dvoch Bitcoin ETF v Kanade sa však prémiová cena na Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) vytratila a Bitcoin sa dokonca predával skrz Grayscale v posledných dňoch so zľavou. Niektorí analytici si myslia, že to má priamy súvis.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.