Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Goldman Sachs & JP Morgan: Bitcoin nie je ako zlato, môže padnúť aj nižšie

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Zástupcovia dvoch veľkých a významných amerických bánk Goldman Sachs a JP Morgan Chase sa vyjadrili smerom k Bitcoinu opatrnejšie, než v predošlých mesiacoch. Naznačili, že je rizikovým investičným aktívom, ktoré v súčasnosti nemožno porovnávať so zlatom.

Goldman Sachs: Bitcoin nie je ako zlato

Jeffrey Currie, ktorý je globálnym vedúcim výskumu komodít v Goldman Sachs, bol včera hosťom v relácii Squawk Box Europe na CNBC, kde k Bitcoinu poznamenal, že ho nie je možné porovnávať so zlatom, ktoré je vnímané ako udržíte hodnoty v čase rastu inflácie. Naopak Bitcoin prirovnal skôr k rizikovému typu investície typu meď.

,,Digitálne meny nie sú náhradou zlata. Ak sú už niečo, tak sú náhradou medi, sú to rizikové aktíva. Sú náhradou rizika pre zaistenie voči inflácii, no nie priamym zaistením voči inflácii,” upozornil.

Currieho vyjadrenia na adresu Bitcoinu prichádzajú po jeho veľkom májovom prepade ceny, počas ktorého stratil vyše 35% svojej trhovej hodnoty. Tento prepad umožnil predtým umlčaným kritikom poukázať na jeho obrovskú volatilitu, ktorá podľa nich nie je v súlade s predstavou o aktíve, ktoré môže byť vnímane ako uschovateľ hodnoty.

Na druhú stranu treba priznať, že hoci Goldman Sachs sa otvára kryptomenám a tento rok podľa doposiaľ známych plánov umožní skrz partnerov investície do Bitcoinu svojim solventným klientom, o Bitcoine povedali už v apríli ešte pred prudkým prepadom ceny, že ho zatiaľ nevnímajú ako zlato.

Už vtedy upozornili, že Bitcoin môže ohroziť iná kryptomena, ktorá môže byť časom úspešnejšia v dôsledku čoho klesne dopyt po BTC. ,,Myslíme si, že je príliš skoro na to, aby Bitcoin konkuroval zlatu v oblasti bezpečných prístavov, avšak tieto dve aktíva môžu koexistovať,” uviedla banka pred necelými dvoma mesiacmi.

Bitcoin môže padnúť ešte nižšie

Kým Goldman Sachs upozorňuje na riziká porovnávania Bitcoinu so zlatom, v rovnakom čase Nikolaos Panigirtzoglu, popredný investičný stratég banky JP Morgan Chase, adresoval klientom banky newsletter, v ktorom ich upozornil na možnosť, že cena Bitcoinu klesne ešte nižšie.

Panigirtzoglou v správe skonštatoval, že v strednodobom horizonte sa Bitcoin bude pravdepodobne obchodovať v cenovom rozmedzí medzi 24 000 USD 36  000 USD. Zároveň však uviedol, že z dlhodobého hľadiska je stále v hre dosiahnutie “teoretického cieľa” 145 000 USD.

Analytik JP Morgan Chase v zmieňovanej správe viackrát naznačil, že Bitcoin zatiaľ nesignalizuje rýchle zotavenie sa po prudkom prepade ceny, čo je problém. Upozornil, že inštitucionálni investori zatiaľ neukázali dostatočný dopyt, keď sa im naskytla príležitosť nakúpiť nové BTC lacnejšie v porovnaní s predošlými mesiacmi.

JP Morgan okrem toho už minulý týždeň naznačila, že značná časť investorov začala uprednostňovať pred Bitcoinom investície do overenejšieho zlata a presúvať doňho svoj kapitál, ktorý chce chrániť pred infláciou.

Zdroje: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.