Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Gigant Fidelity loboval u SEC v prospech schválenia Bitcoin ETF

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Nadnárodná investičná a správcovská spoločnosť Fidelity Investments sa pokúsila u predstaviteľov Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) lobovať v prospech schválenia prvého amerického spotového Bitcoin ETF.

Viaceré média informovali, že súkromné stretnutie medzi prezidentom Fidelity Digital Assets, dcérskej firmy jedného z najväčších správcovských gigantov Fidelity, Tomom Jessopom, jeho šiestimi kolegami a niekoľkými zástupcami SEC sa konalo minulú stredu 8. septembra.

Zástupcovia Fidelity počas tohto stretnutia mali zamestnancom SEC prezentovať radu dôvodov, prečo by mala ich komisia povoliť Bitcoin ETF. Patrili medzi ne zvýšený dopyt investorov po digitálnych aktívach, bezproblémová existencia podobných fondov v iných krajinách a samotný prudký nárast adopcie Bitcoinu v USA.

Fidelity okrem iného vo svojej prezentácii SEC upozornila, že Bitcoin ETF alebo Bitcoin ETP sa už úspešne obchodujú v iných z pohľadu regulácii vyspelých krajinách vrátane Kanady, Nemecka, Švajčiarska či Švédska.

Spoločnosť Fidelity patrí medzi súčasnú širokú škálu súčasných záujemcov o spotové Bitcoin ETF. Jej žiadosť má pomenovanie Wise Origin Bitcoin Trust. Link na celú jej prezentáciu pre SEC nájdete tu.

Bitcoin futures ETF nie je potrebné

Témou rozhovorov medzi SEC a Fidelity bolo aj tzv. „Bitcoin futures ETF”, čo je akýsi “hybridný” druh bitcoinoveho ETF, ktoré by sa neviazalo na spotové obchodovanie Bitcoinu, ale len na obchodovanie Bitcoin futures kontraktov. V USA sa obchodujú na chicagskej burze CME. O takomto type ETF na Bitcoin sa vôbec nehovorilo až do momentu spred pár týždňov, kedy nový šéf SEC Gary Gensler naznačil, že by bol skôr za schválenie takéhoto ETF na Bitcoin, než toho tradičnejšieho spotového, ktoré je však medzi investormi jednoznačne žiadanejšie.

Fidelity k tejto téme uviedla, že Bitcoin Futures ETF by bolo zbytočné. ,,Veríme, že produkty založené na bitcoinových futures nie sú nevyhnutným prechodným krokom pred bitcoinovým ETP/ETF. Firmy by mali byť schopné uspokojiť dopyt investorov po priamom vystavení sa Bitcoinu cez ETP, pretože trh s Bitcoinom dospel a má širokú podporu.”

Čítajte tiež: O Bitcoin Futures ETF požiadala ďalšia americká firma

Uprednostňovanie jedného dieťaťa pred druhým

K téme Bitcoin ETF sa tento týždeň vyjadril aj CEO Grayscale Investments Michael Sonnenshein, ktorý skonštatoval, že uprednostňovanie Bitcoin Futures ETF pred klasickým Bitcoin ETF, by bolo zo strany SEC to isté, ako uprednostňovať jedno dieťa pred druhým. ,,Tým, že tvrdíte, že ste OK so schválením ETF na bitcoinové deriváty, znamená to, že ste OK aj so schválením ETF s podkladovým aktívom,” upozornil, že trhy s derivátmi sú aj tak prepojené so spotovým obchodovaním Bitcoinu.

Šéf firmy, ktorá vlastní viac než 550 tisíc BTC, taktiež skonštatoval, že ak sa SEC naďalej bojí možnej manipulácie ceny BTC, tak je úplne jedno, čo schváli futures ETF alebo klasické ETF. Aj futures ETF by totiž takouto manipuláciou bolo ovplyvnené.

Zdroje: cointelegraph.com, decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.