Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Fundstrat verí, že rok 2019 bude v znamení rastu cien kryptomien

Článok

Fundstrat
Fundstrat

Výskumná spoločnosť Fundstrat Global Advisors zverejnila svoj pohľad na vývoj cien kryptomien v roku 2019. Jej analytici dospeli k tomu, že tento rok bude v znamení technologického pokroku.

Tom Lee, zakladateľ Fundstratu a známy Wall Street stratég, komentoval štúdiu na svojom Twitteri. Uverejnil popri tom viaceré infografiky, ktoré sledujú kľúčové trhové tendencie od roku 2017 až po súčasnosť.

Za kľúčové faktory negatívneho roka 2018 (z pohľadu cien) boli označené straty investorov v rámci mnohých ICO projektov či negatívny vývoj v oblasti regulácie. Tieto faktory prekryli aj viaceré pokroky, napríklad u Lightning Network.

Situácia sa v roku 2019 začne podľa Fundstrat postupne meniť. Analytici tvrdia, že je ešte príliš skoro hovoriť o masovom prijatí kryptomien, ale poznamenávajú, že ceny kryptomien pravdepodobne budú rásť.

,,Bude rok 2019 rokom mainstreamu pre kryptomeny? Nie. To však nie je nevyhnutné pre to, aby ceny kryptomien začali do konca roka viditeľne rásť,” tvrdí Lee.

Na makroúrovni by k rastu hodnoty kryptomien mohlo prispieť aj očakávané oslabenie amerického dolára. Analytici sa taktiež domnievajú, že akcie rozvíjajúcich sa trhov budú prekonávať americké akcie a dlhopisy, čím sa vytvorí ďalšia príležitosť pre kryptomeny. V roku 2019 Fundstrat očakáva aj prílev nových inštitucionálnych peňazí do kryptosveta, najmä skrz OTC obchody (mimo burzu), čo tiež podporí rast.

Trhu by údajne mohli pomôcť aj očakávané vstupy ťažobných gigantov BitmainBitfury na burzy skrz IPO, či nedávne rozhodnutie burzy Binance umožniť nákup digitálnych mien prostredníctvom platobných kariet.

Pokiaľ ide o Fundstrat a Toma Leeho, treba pripomenúť nepresné predpovede z minulého roka. Tom Lee v jeho úvode predpovedal, že cena Bitcoinu dosiahne nové maximá a prekročí hranicu 25 tisíc dolárov. Následne túto predpoveď korigoval na 15 tisíc dolárov, no realita bola aj tak zjavne odlišná. Lee a Fundstrat ku konca roka oznámili, že vzhľadom na nepredvídateľnosť tohto trhu upustia od svojich cenových predpovedí v krátkodobom horizonte.

Recenzia 3Commas: Take Profit + Stop Loss zároveň, Trailing Profit či obchodné boty. Všetko v jednej platforme

Zdroj: cintelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.   

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.