Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

FTX hackli a ukradli z nej kryptomeny za vyše 600 miliónov USD! Bitcoin je opäť pod $17 000!

Článok

ftx hack
Zdroj: Canva, Unsplash

Cena Bitcoinu v priebehu posledných 24 hodín opäť oslabila a dostala sa pod úroveň 17 000 USD. Náladu ovplyvňujú ďalšie nemilé správy v súvislosti s burzou FTX.

 • Bitcoin je na úrovniach, na ktorých bol naposledy pred dvomi rokmi. Pri cene 16 700 USD je v mínuse 2,5% za posledný deň a v strate 20% za posledný týždeň
 • Ethereum za posledný týždeň stratilo 23% svojej hodnoty, aktuálne sa obchoduje za menej než 1300 dolárov
 • Stablecoiny si po predošlých turbulenciách zdá sa držia svoju fixáciu k doláru, platí to o predovšetkým o trojici najväčších – USDT, USDC aBUSD
 • Cena natívneho tokenu krypto burzy FTX s názvom FTT klesla za posledný deň o ďalších takmer 40%. FTT sa obchoduje aktuálne za 2.00 USD, pred týždňom bol na cene 25 HSD

Bankrot a potom hack FTX!

 • Kryptomenová burza FTX včera oficiálne zbankrotovala. Oznámila to na sociálnej sieti Twitter.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.
 • Najnovšie informácie zároveň naznačujú, že bola hacknutá. FTX na svojom Telegrame informovala užívateľov, aby si vymazali svoje aplikácie FTX a nepoužívali jej stránky. Z FTX mali byť údajne ukradnuté kryptomeny v hodnote vyše 600 miliónov dolárov (niektoré tweety hovoria o hodnote už vyše 1 miliardy dolárov). ,,FTX bola napadnutá. Aplikácie FTX sú malvér. Vymažte ich. Chat je otvorený. Nechoďte na stránku FTX, pretože by ste mohli stiahnut trojské kone,” uviedol správca účtu FTX na Telegram.

 • Hackeri mali ukradnúť tokeny Ethereum, SolanaBNB, s tým, že mali byť presunuté na decentralizované burzy ako sú 1inch. Zdá sa, že hack sa dotkol zostatkov FTX aj FTX.US.
 • Hack mali potvrdiť aj zákazníci FTX, ktorí si nemôžu vybrať svoje kryptomeny z FTX už pár dní. Viacerí z nich vraj na svojich zostatkoch na burze vidia číslo 0, kým predtým tam mali uvedené reálne zostatky (aj keď je velmi otázne, či by sa k ním ešte niekedy dostali pozn.red.)
 • Internetom sa podľa očakávaní šíria teórie, podľa ktorých bol hack realizovaný “zvnútra burzy“ zainteresovanými jedincami. Podozrivé je najmä načasovanie hacku a skutočnosť, že mali byť napadnuté FTX aj FTX.US

Ďalšie zaujímavosti

 • Americká Burza FTX.US medzitým zastavila možnosť výberu kryptomien, hoci Sam-Bankman Fried ešte pred dvomi dňami tvrdil, že FTX.US nie je ovplyvnená finančnými problémami Almeda Research a burzy FTX. Viac sa dočítate tu.

Sam Bankman-Fried opäť klamal – FTX.US pozastavila výbery kryptomien!

 • Internetom kolujú rôzne špekulácie a hoaxy – medzi tie najpopulárnejšie patrí tvrdenie, že Sama Bankmana-Frieda zadržali pri pokuse o útek súkromným lietadlom na Bahamy. Sociálnymi sieťami sa šíria aj klebety, podľa ktorých zamestnanci FTX predávajú majetok firmy, kým nie je Bankman-Fried v ich prítomnosti, pretože sa snažia zachrániť si vlastné investície – mnohí vraj verili svojmu CEO natoľko, že do FTX investovali všetok svoj majetok. Upozorňujeme, že žiadna z týchto informácii nebola potvrdená a preto ich radíme skôr do kategórie klebiet
 • Za predošlé 3 dni vybrali užívatelia z kryptomenových búrz bitcoiny v hodnote vyše 1,3 miliardy amerických dolárov. Extra motiváciou je snaha držať kryptomeny na privátnych peňaženkách, kde nie sú v ohrození v prípade krachu akejkoľvek burzy

Zdroj: Autor, Twitter, Cointelegraph

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.