Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Forbes Fintech TOP50: Počet krypto-spoločnosti v novom rebríčku klesol

Článok

zo dňa

Forbes, kryptomeny

Finančný magazín Forbes zverejnil tohtoročné vydanie populárnej rubriky “Fintech 50“, pozostávajúci z TOP50 inovatívnych firiem v oblasti finančných technológii.

Kým v úvode roka 2018, ktorý bol ešte “poznačený” krypto boomom”, figurovalo v zozname 11 spoločnosti, ktoré majú niečo spoločné s kryptomenami respektíve blockchainom, v novom vydaní je ich len šesť.

Zaujímavé je zároveň to, že v zozname figurujú len 3 kryptospoločnosti, ktoré sa v ňom objavili aj minulý rok.

Sú nimi:

  • spoločnosť Ripple stojaca za krpytomenou XRP, ktorá sa orientuje na oblasť realizácie rýchlych medzinárodných platieb s nízkymi poplatkami
  • BitFury, najväčšia nečínska miningová spoločnosť
  • Americká kryptozmenáreň Coinbase

Medzi nováčikmi sú:

  • Circle – startup, ktorý sa orientuje na realizáciu instantných rýchlych platieb poskytujúci peňaženku pre Bitcoin. V roku 2018 zintenzívnil spoluprácu s Coinbase a stojí za vznikom stablecoinu USDC.
  • Gemini – burza bratov Winklevossovcov, ktorí boli v roku 2017 vyhlásení za prvých kryptomiliardádov. Gemini sa v roku 2018 stala prvou kryptoburzou, ktorá prešla auditom SOC od Deloitte.
  • Axoni – newyorský startup, ktorý vytvára blockchainove riešenia pre kapitálové trhy. V roku 2018 nadviazal spoluprácu s Goldman Sachs.

Zo zoznamu naopak vypadli americký startup Chain, blockchainová výskumná spoločnosť Chainalysis, kryptozmenáreň ShapeShift, firma Symbiont, platforma sústrediaca sa na bezpečnú úschovu kryptomien Xapo či spoločnosť Blockchain, ktorá bola minulý rok popísaná ako najpopulárnejší poskytovateľ bitcoin peňaženky.

Recenzia 3Commas: Take Profit + Stop Loss zároveň, Trailing Profit či obchodné boty. Všetko v jednej platforme

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Populárne

Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

-

Upozornenie

CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.

-

Kryptonovinky.sk © 2018

-