Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Ethereum EIP 1559: Vývojári oznámili dátum významnej aktualizácie

Článok

Ethereum

Dlhoočakávané zavedenie aktualizácie s názvom EIP 1559 by malo byť zavedené do Ethereum (ETH) v rámci hardforku s názvom London už v júli 2021. Pracovným, ale zdá sa že aj fixným dátumom jeho implementácie je 14. júl 2021. Informoval o tom na Twitteri vývojár Ethereum Tim Beiko.

EIP 1559 je dlhoočakávaná aktualizácia, ktorá bude viesť k týmto zmenám:

  • Štandardizuje transakčné poplatky v sieti, ktoré sa budú zvyšovať respektíve znižovať podľa aktuálnej vyťaženosti siete
  • Zadávatelia transakcií budú ponovom určovať len výšku dobrovoľného tipu (prepitného), ktorý by išiel ťažiarom a uprednostnil tak ich transakciu v procese spracovania
  • Transakčné poplatky (okrem tipov) už nepôjdu ťažiarom ale budú sa páliť, čím Ethereum získa deflačný prvok

Tim Oglivie, ktorý je generálnym riaditeľom firmy Staked, sa domnieva, že EIP 1559 môže mať zásadný pozitívny vplyv na cenu tejto kryptomeny. Transakčné poplatky totiž každý mesiac presahujú miliardu dolárov, čo znamená, že ich potenciálne pálenie môže zohrať z dlhodobého hľadiska dôležitú úlohu.

Druhou zmenou, ktorá môže zohrať  v prípade Ethereum významnú rolu, je plánované zlúčenie siete s Ethereum 2.0, čo by sa mohlo údaje stať už koncom roka 2021. V praxi to bude znamenať hlavne to, že Ethereum 1.0 (súčasné Ethereum fungujúce na Proof of Work konsenze) a Ethereum 2.0 (Proof of Stake) by mali vedieť spolu komunikovať, čo by predstavovalo významný míľnik smerom k definitívnemu presunu na Ethereum 2.0. Toto zlúčenie naplánované na koniec roka však bude bez dôležitého shardingu, čo je riešenie pre rýchlejšie a lacnejšie transakcie na novej sieti.

Zdroj: decrypt.co

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne