Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Eric Weinstein varuje pred centrálnymi bankármi. Odporúča aj Bitcoin

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Výkonný riaditeľ spoločnosti Thiel Capital a autor populárneho podcastu The Portal Eric Weinstein varoval investorov pred krokmi centrálnych bánk a odporučil im, aby sa zamerali na aktíva, ktoré môžu ochrániť ich majetok. Okrem iných zmienil aj Bitcoin (BTC).

Eric Weinstein sa pozitívne vyjadril na adresu Bitcoinu v čase, kedy sa obchodoval za 48 tisíc dolárov, čiže na doterajšom dne korekcie po dosiahnutí ATH na cene 64 000 USD. Svojich followerov, ktorých má viac než 485 tisíc, upozornil, aby sa nenechali zmiasť dennými výkyvmi ceny Bitcoinu.

Btcoin a ďalšie “tvrdé peniaze“, kde radí zlato a striebro, popri tom označil za zdravú alternatívu voči “skrytým akciám” centrálnych bánk.

,,Toto nie je investičné poradenstvo. Je to však moje presvedčenie, že centrálni bankári svojimi maskovanými činmi predstavujú hrozbu pre všetkých, ktorí držia hotovosť a jej blízke ekvivalenty,“ upozornil.

,,Nemám žiadny časový rámec, aby som vás informoval o ďalších krokoch centrálnych bankárov. Vidím však skupinu ľudí, ktorí keď sa dostanú do problémov, stále siahajú po rovnakom nástroji. Znova a znova. A tieto problémy budú vždy, kým sa nevyrovnáme so základnou krízou v oblasti rastu a inovácie a nebudeme ju riešiť.”

Zaujímavé vyjadrenia smerom k Bitcoinu uviedol aj známy investor Tim Draper, ktorý sa domnieva, že ľudia vidia v BTC čoraz väčší potenciál ako v nástroji globálnej ekonomiky. ,,Ľudia si čoraz viac uvedomujú, že by radšej mali Bitcoin ako nekrytú menu. Bitcoin uľahčuje globálnu ekonomiku, pretože je to globálna mena – je úplne jedno, kde sú hranice. Nie je spojený s jednou alebo druhou národnosťou.”

Zdroje: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne