Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Environmentalisti opäť riešia ťažbu Bitcoinu – žiadajú Biely dom, aby zasiahol!

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Niekoľko popredných environmentálnych skupín adresovalo spoločnú výzvu americkému Bielemu domu s cieľom presadiť reštrikcie voči ťažiarom Proof of Work (PoW) kryptomien na čele s Bitcoinom tvrdiac, že ich činnosť má negatívny vplyv na našu planétu.

Organizácie Evironmental Working Group, Earthjustice, Greenpeace, the League of Conservation Voters, the Sierra Club, Friends of the Earth, the Seneca Lake Guardianthe Milwaukee Riverkeeper naliehajú na Biely dom a amerického prezidenta Joea Bidena, aby prijal politiku zameranú na „obmedzenie spotreby elektriny a znečistenia planéty“ pri ťažbe kryptomien.

Organizácie v spoločnom liste tvrdia, že ťažba kryptomien v USA poškodzuje komunity vytváraním „rastúceho dopytu po elektrine získavanej z fosílnych palív, ohrozuje dodávateľské reťazce dopytom po integrovaných obvodoch, vytvára značný elektronický odpad a nepomáha prechodu na obnoviteľnú energiu“.

Skupina následne navrhla, aby Agentúra na ochranu životného prostredia podrobila ťažobné spoločnosti ťažiace Bitcoin a iné PoW kryptomeny „prísnemu auditu“ v súvislosti s prevádzkovými povoleniami s cieľom „zmierniť škody spôsobené likvidáciou odpadu z ťažby kryptomien vo veľkých množstvách.“

Regulačný Úrad pre riadenie a rozpočet následne vyzvali, aby vytvorili register takýchto firiem, ktorým by vyplývala povinnosť zverejňovať dáta týkajúce sa ich zdrojov energie a objemov energie, ktorú spotrebujú pri ich činnosti.

Najväčšia požiadavka tejto skupiny však bola adresovaná Komisii pre cenné papiere a burzu (SEC)Komisii pre komoditné futures (CFTC), ktoré spoločne vyzvali, aby vo voľnom preklade prinútili kryptoburzy nekótovať na svojich platformách kryptomeny, ktoré majú negatívny environmentálny dopad. To sa dá pochopiť aj tak, že nepriamo žiadajú, aby kryptomenové burzy stiahli Bitcoin či Ethereum zo svojej ponuky, nakoľko tieto dve kryptomeny sú najväčšími PoW kryptomenami v obehu.

,,Požadujeme od registrovaných búrz, aby ponúkali len digitálne aktíva, ktorých transakcie spotrebúvajú elektrinu pod určitým štandardom energetickej účinnosti, čo by podnietilo inováciu alebo prechod na iné formy validácie,“ tvrdia environmentálne skupiny, ktoré týmto spôsobom nepriamo naznačujú, že Bitcoin by mal prejsť na energeticky menej náročný konsenzus Proof of Stake (PoS).

K podobnému kroku nedávno vyzvala iniciatíva spoluzakladateľa spoločnosti Ripple Chrisa Larsena a o téme prechodu Bitcoinu na Proof of Work sa debatovalo aj na pôde Európskej únie. Z pohľadu BTC komunity ide však o nezmysel, pretože odchod z PoW by de facto odstránil hlavný bezpečnostný prvok celej siete a tým pádom by dôvera v Bitcoin rapídne klesla.

Bitcoin Mining Council, asociácia, ktorá zastrešuje najväčších ťažiarov BTC prevažne v Severnej Amerike, ktorí majú pod kontrolou podľa odhadov zhruba polovicu hashrate celej bitcoinovej siete, reagovala na podobne tvrdenia 2. mája otvoreným listom, v ktorom uviedla, že kritici ťažby BTC sú v niektorých kľúčových ohľadoch na omyle – asociácia okrem iného upozornila, že značná časť súčasnej ťažby BTC je poháňaná zo zelených zdrojov a tiež spomenula, že ťažba BTC môže v niektorých prípadoch dokonca snahe o zelenšiu budúcnosť prispieť– ide napríklad o využívanie prebytočného plynu pri ropných vrtoch, ktorý by sa inak spálil, či o využívanie bioodpadu, ktorý je spojený so ešte škodlivejším metánom.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.