Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Elon Musk sa pohádal so zakladateľom Dogecoin, ktorý tvrdí, že Musk nevie programovať

Článok

Elon Musk Dogecoin
Pixabay.com

Najbohatší muž sveta Elon Musk sa na sociálnej sieti Twitter dostal do roztržky so spoluzakladateľom jeho obľúbenej kryptomeny Dogecoin (DOGE) Jacksonom Palmerom kvôli vyjadreniam Palmera na adresu CEO Tesla a SpaceX počas nedávneho interview.

Austrálčan Jackson Palmer, ktorý založil v roku 2015 kryptomenu Dogecoin (DOGE), no medzičasom sa z neho stal veľký kritik kryptomien, v tohtotýždňovom rozhovore uviedol, že jeho kód je schopný automaticky tweetovať odpovede na podvodné tweety, čím obmedzí ich funkčnosť a varuje ostatných, že sú nebezpečné. Pre spravodajskú stanicu Crikey následne prezradil, že Elon Musk, ktorý chce Twitter kúpiť, mal o tento kód záujem, no Palmer následne zistil, že Musk nerozumie kódovaniu zďaleka tak dobre, ako to verejne prezentuje.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Elon ma oslovil, aby odo mňa získal tento skript, no veľmi rýchlo sa ukázalo, že kódovaniu zďaleka nerozumie tak dobre, ako to prezentoval,“ vyhlásil Palmer, ktorý sa do Elona Muska pustil už aj pred rokom, kedy ho označil za „griftera”, čiže osobu, ktorá „predáva víziu v nádeji, že jedného dňa dokáže splniť to čo sľubuje, ale nič o danej veci nevie.“

Elon Musk kritiku Palmera týkajúcu sa jeho programovacích zručností zobral zle a rozhodol sa o spätný útok počas ktorého ho vyzval, aby zmieňovaný kód zverejnil ako open-source a teda podrobil ho verejnej analýze a prípadnej kritike. ,,Nepravdivo si tvrdil, že tvoj chabý kód z Pythonu zbavuje botov. Dobre kamarát, tak ho potom zdieľaj so svetom,” odkázal Musk, no Palmer na túto výzvu zatiaľ nereagoval.

Musk a jeho špekulácie s Twitterom

Elon Musk chce podľa pôvodnej dohody s predstavenstvom Twitteru kúpiť túto sociálnu sieť za 44 miliárd dolárov, no zdá sa, že v posledných týždňoch sa snaží z dohody o kúpe buď vykľučkovať, alebo zjednať lepšiu finálnu cenu. Naznačujú to aj jeho vyjadrenia o pozastavení obchodu, kým sa nepreukáže, koľko falošných botov (spam účtov) v skutočnosti existuje na tejto sociálnej sieti.

Hádka medzi Palmerom a Muskom sa udiala len dva dni po tom ako Musk oznámil, že po Tesla začne akceptovať platby kryptomenou Dogecoin už aj jeho druhá spoločnosť SpaceX. Palmera sa však táto téma už netýka, keďže o kryptomenách vyhlasuje, že sú “kartelom bohatých postáv.“

Platby Dogecoinom začne po Tesla akceptovať aj SpaceX, oznámil Elon Musk

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.