Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Edward Snowden: Bitcoin je čoraz silnejší napriek snahám vlád zakázať ho

Článok

Edward Snowden
Zdroj: Pixabay.com

Najslávnejší whistleblower Edward Snowden skonštatoval, že Bitcoin (BTC) prejavuje jednoznačné znaky antifragility. Čím je totiž vládny boj proti nemu intenzívnejší, tým sa stáva silnejším, než kedykoľvek predtým.

Bývalý agent Ústrednej spravodajskej služby USA Edward Snowden sa v nedeľu vrátil k svojmu staršiemu tweetu z roku 2020, v ktorom reagoval na prudký prepad ceny BTC po turbulenciách na akciovom trhu po vypuknutí pandémie koronavírusu v západnom svete. ,,Toto je prvýkrát po dlhej dobe, čo cítim chuť kúpiť si Bitcoin. Ten prepad bol spôsobený obrovskou panikou pre veľmi málo dôvodov,” tweetol 13. marca 2020, kedy Bitcoin prudko padol až k cene 3 800 dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Snoweden sa teraz k tomuto tweetu vrátil a doplnil: ,,Niekedy sa vraciam späť k tomuto tweetu a rozmýšľam koľko ľudí vtedy nakúpilo bitcoiny. Odvtedy je 10-násobne vyššie napriek koordinovanej globálnej kampani vlád podkopať verejnú mienku a podporu pre kryptomeny. Čína ho dokonca zakázala, avšak to urobilo Bitcoin len silnejším.”

Pokiaľ ide o vládny boj proti kryptomenám na čele s Bitcoinom, Snowden mal podľa všetkého na mysli predovšetkým zákaz ťažby a kryptomien v Číne, no možno aj snahu USA prísnejšie regulovať kryptosektor. V samotnom americkom kongrese je niekoľko politikov, ktorí sa snažia kryptomeny zabrzdiť alebo dokonca postaviť mimo zákon, no a v prospech kryptomien nehrá ani súčasné znenie veľkého zákona o Infraštruktúre (Infrastructure Bill), ktorý obsahuje pre kryptomeny niekoľko problémových bodov.

Na druhú stranu je férové uviesť, že medzi americkými zákonodarcami sú našťastie aj kryptofriendly postavy a vo Washigton D.C. je silnejúce lobistické združenie, čo sú veci, ktoré v Čine neboli vôbec možné. Za zmienku stojí aj nedávne vyjadrenie šéfa FED Jeromeho Powella, ktorý v Kongrese uviedol, že americká centrálna banka nemá v pláne žiadny zákaz Bitcoinu či iných kryptomien po vzore Číny.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.