Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Dvaja miliardári vyzdvihujú Bitcoin, no výrazne veria aj Ethereum

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Televízia CNBC požiadala dvoch amerických miliardárov Barryho Sternlichta a Marka Cubana, aby reagovali na nedávne tvrdenia generálneho riaditeľa banky JP Morgan Chase o tom, že Bitcoin je bezcenný.

Jamie Dimon sa týmto spôsobom vyjadril k Bitcoinu napriek tomu, že jeho banka začala tento rok sprostredkovávať klientom investície do Bitcoinu skrz jej partnerov. ,,Osobne si myslím, že Bitcoin je bezcenný. Ale nechcem byť žiadnym hovorcom – je mi to jedno. Na mojom názore nezáleží. Naši klienti sú dospelí ľudia. Oni s tým nesúhlasia. To je to, čo robí trhy. Ak teda chcú mať prístup k nákupu bitocinov, my ich nemôžeme držať, ale môžeme im ponúknuť legitímny spôsob, ako sa k ním dostať,” povedal v pondelňajšom rozhovore pre CNBC.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Dimon týmito slovami viacmenej len nadviazal na jeho predošlú kritiku Bitcoinu.  V roku 2017 o ňom dokonca hovoril ako o podvode či ponzi schéme. Fanúšikovia Bitcoinu preto tak trochu vlastne “oslavujú” jeho umiernenejšiu rétoriku.

Dimona prekvapujúco podporil Larry Fink

K názoru Dimona sa pridal aj Larry Fink, CEO najväčišeho správcovského giganta BlackRock. Keď mu bola totiž položená otázka, čo hovorí na Bitcoin, povedal, že je viac v “tábore Dimona”, než na druhej strane, hoci v samotnom blockchaine vidí obrovský potenciál.

Zaujímavé je to hlavne z dôvodu, že BlackRock má investície v spoločnostiach špecializujúcich sa na ťažbu Bitcoinu a Finkov blízky kolega, CIO BlackRock Rick Rieder, nedávno priznal, že je bitcoiner.  Nuž a vlastne aj samotný Fink v decembri minulého roka skonštatoval, že z Bitcoinu sa môže stať globálny trh.

Sternlicht a Cuban majú odlišný názor

Barry Sternlicht, spoluzakladateľ firmy Starwood Capital Group, ktorého majetok sa odhaduje na približne 4,4 miliardy dolárov a je známy najmä investíciami v realitnom sektore, má na Bitcoin výrazne odlišný názor než Jamie Dimon. Na CNBC včera uviedol:

,,Zlato je tiež niečo bezcenné. Rovnako ako striebro. Majú síce nejaké priemyselné využitie, ale to je len okrajová vec. Dôvod, prečo vlastním Bitcoin je ten, že americká vláda a každá vláda na západnej pologuli tlačí peniaze teraz a donekonečna…”

Podobne to vníma aj Mark Cuban, ktorý už stihol vo svete kryptomien rozvíriť hladiny vďaka propagácii kontroverznej kryptomeny Dogecoin (DOGE). Majiteľ klubu NBA Dallas Mavericks je však aj fanúšik a držiteľ Bitcoinu. Pre CNBC uviedol, že “Bitcoin je cennejší než zlato.”

Ethereum ich zaujalo ešte viac

Obaja miliardy však okrem Bitcoinu vidia veľký potenciál aj v kryptomene Ethereum.

,,Bitcoin je hlúpa minca. Nemá žiadny iný skutočný účel než uchovanie hodnoty. Je bláznivo volatilný. Ethereum vlastním tiež. Je to programovateľný Bitcoin a je na ňom postavených ďalších mnoho mincí,” vyhlásil Sternlicht a pokračoval: ,,Začal som sa veľmi zaujímať o blockchain technológiu ako celok a o ledger, ktorý všetko zmení. Stále sme len na začiatku,” dodal.

O Markovi Cubanovi sa taktiež vie, že fandí aj Ethereum. ,,Ak ide o investíciu, myslím si, že Ethereum má najväčší potenciál veľkého rastu,” doplnil.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.