Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Dvaja miliardári vyzdvihujú Bitcoin, no výrazne veria aj Ethereum

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Televízia CNBC požiadala dvoch amerických miliardárov Barryho Sternlichta a Marka Cubana, aby reagovali na nedávne tvrdenia generálneho riaditeľa banky JP Morgan Chase o tom, že Bitcoin je bezcenný.

Jamie Dimon sa týmto spôsobom vyjadril k Bitcoinu napriek tomu, že jeho banka začala tento rok sprostredkovávať klientom investície do Bitcoinu skrz jej partnerov. ,,Osobne si myslím, že Bitcoin je bezcenný. Ale nechcem byť žiadnym hovorcom – je mi to jedno. Na mojom názore nezáleží. Naši klienti sú dospelí ľudia. Oni s tým nesúhlasia. To je to, čo robí trhy. Ak teda chcú mať prístup k nákupu bitocinov, my ich nemôžeme držať, ale môžeme im ponúknuť legitímny spôsob, ako sa k ním dostať,” povedal v pondelňajšom rozhovore pre CNBC.

Dimon týmito slovami viacmenej len nadviazal na jeho predošlú kritiku Bitcoinu.  V roku 2017 o ňom dokonca hovoril ako o podvode či ponzi schéme. Fanúšikovia Bitcoinu preto tak trochu vlastne “oslavujú” jeho umiernenejšiu rétoriku.

Dimona prekvapujúco podporil Larry Fink

K názoru Dimona sa pridal aj Larry Fink, CEO najväčišeho správcovského giganta BlackRock. Keď mu bola totiž položená otázka, čo hovorí na Bitcoin, povedal, že je viac v “tábore Dimona”, než na druhej strane, hoci v samotnom blockchaine vidí obrovský potenciál.

Zaujímavé je to hlavne z dôvodu, že BlackRock má investície v spoločnostiach špecializujúcich sa na ťažbu Bitcoinu a Finkov blízky kolega, CIO BlackRock Rick Rieder, nedávno priznal, že je bitcoiner.  Nuž a vlastne aj samotný Fink v decembri minulého roka skonštatoval, že z Bitcoinu sa môže stať globálny trh.

Sternlicht a Cuban majú odlišný názor

Barry Sternlicht, spoluzakladateľ firmy Starwood Capital Group, ktorého majetok sa odhaduje na približne 4,4 miliardy dolárov a je známy najmä investíciami v realitnom sektore, má na Bitcoin výrazne odlišný názor než Jamie Dimon. Na CNBC včera uviedol:

,,Zlato je tiež niečo bezcenné. Rovnako ako striebro. Majú síce nejaké priemyselné využitie, ale to je len okrajová vec. Dôvod, prečo vlastním Bitcoin je ten, že americká vláda a každá vláda na západnej pologuli tlačí peniaze teraz a donekonečna…”

Podobne to vníma aj Mark Cuban, ktorý už stihol vo svete kryptomien rozvíriť hladiny vďaka propagácii kontroverznej kryptomeny Dogecoin (DOGE). Majiteľ klubu NBA Dallas Mavericks je však aj fanúšik a držiteľ Bitcoinu. Pre CNBC uviedol, že “Bitcoin je cennejší než zlato.”

Ethereum ich zaujalo ešte viac

Obaja miliardy však okrem Bitcoinu vidia veľký potenciál aj v kryptomene Ethereum.

,,Bitcoin je hlúpa minca. Nemá žiadny iný skutočný účel než uchovanie hodnoty. Je bláznivo volatilný. Ethereum vlastním tiež. Je to programovateľný Bitcoin a je na ňom postavených ďalších mnoho mincí,” vyhlásil Sternlicht a pokračoval: ,,Začal som sa veľmi zaujímať o blockchain technológiu ako celok a o ledger, ktorý všetko zmení. Stále sme len na začiatku,” dodal.

O Markovi Cubanovi sa taktiež vie, že fandí aj Ethereum. ,,Ak ide o investíciu, myslím si, že Ethereum má najväčší potenciál veľkého rastu,” doplnil.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne