Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Dorsey vníma Bitcoin ako najdôležitejšiu vec. Square začne ťažiť zelený BTC

Článok

Jack Dorsey
YouTube Bitcoin Magazine

Spoločnosť Jacka Dorseyho Square Inc. investuje 5 miliónov dolárov do vybudovania novej bitcoinovej ťažobnej zostavy postavenej výhradne zo solárnych panelov. Chce tak dokázať, že ťažba Bitcoinu vie byť kompletne “zelená” bez akéhokoľvek negatívneho dopadu na prírodu.

Square sa na tom dohodla so spoločnosťou Adama Backa Blockstream. Nová hala by podľa informačného riaditeľa Blockstream Chrisa Cooka mala byť vybudovania už v jednom z existujúcich priestorov tejto firmy.

,,Spoločne plánujeme zabezpečiť verejnú transparentnosť zdieľaním ekonomiky projektu a poznatkov, ktoré sme získali pri stavbe bitcoinových poolov poháňaných obnoviteľnou energiou. Dúfame, že napokon ukážeme, ako môže byť ťažba bitcoinu v spojení s obnoviteľnou energiou prospešná v prechode na čistú energiu, uviedol Cook.

Spoločnosti informovali, že budú pravidelne informovať o napredovaní projektu. Zaviazali sa však aj k tomu, že vytvoria akýsi informačný verejný panel, ktorý môže sledovať ktokoľvek na svete, aby získal presné údaje o funkčnosti daného riešenia. Inak povedané tieto solárne panely určené na ťažbu BTC môžu byť zadarmo dostupnou inšpiráciou a know-how aj pre iné firmy, ktoré by chceli ťažiť Bitcoin podobným spôsobom.

V hre je aj hardvérová peňaženka

Okrem úsilia ťažiť “zelené” bitcoiny naznačila spoločnosť Square aj ambíciu vytvoriť vlastnú hardvérovú peňaženku s otvoreným zdrojom. ,,Spoločnosť Square zvažuje vytvorenie hardvérovej peňaženky pre bitcoiny. Ak to urobíme, postavíme to úplne otvorené, od softvérového až po hardvérový dizajn a v spolupráci s komunitou,” uviedol Jak Dorsey na Twitteri.

Dorsey naznačil, že definitívne rozhodnutie, či sa do toho pustia ešte nepadlo, no ak sa rozhodnú takúto peňaženku vyvinúť, musí byť mimoriadne jednoduchá na používanie. Taktiež by v nej nemala chýbať podpora pre Lightning network transakcie.

Bitcoinu prikladá obrovskú dôležitosť

Jack Dorsey hovoril o Bitcoine aj počas veľkej konferencie v Miami, kde priznal, že jeho vzťah k Bitcoinu sa rokmi stáva čoraz intenzívnejší. V rozhovore s Alexom Glasteinom dokonca skonštatoval, že “Bitcoin mení absolútne všetko“ a priam ohúril, keď uviedol: ,,Nemyslím si, že v mojom živote je ešte niečo dôležitejšie (než Bitcoin), na čom by som mal pracovať.”

Dorsey následne uviedol, že ak by ho Bitcoin potreboval viac než jeho firmy TwitterSquare, tak by ich kvôli Bitcoinu dokonca opustil. Rovnako tak by sa Bitcoinu venoval, keby nebol CEO týchto firiem.

Počas zaujímavého zhruba 30-minútového rozhovoru prezradil, že veľkým fanúšikom Bitcoinu je aj jeho priateľ rapper Jay-Z a že spoločne založili nadáciu, ktorá podporuje rýchlejšiu adopciu Bitcoinu v Afrike a Indii, do ktorej vložili na úvod 500 BTC. Taktiež skonštatoval, že svet už nepotrebuje tradičné finančné inštitúcie a jediné, na čo by sa mal sústrediť, je zveľaďovanie “hlavnej banky” – teda Bitcoinu. Zdôraznil taktiež potrebu rýchlejšej adopcie Lightning Network, bez ktorej Bitcoin nemôže fungovať ako bežné platidlo. Nuž a keď mu bola položená otázka, čo hovorí na iné kryptomeny typu Ethereum či Dogecoin, povedal, že preňho nezohrávajú žiadnu úlohu.

Firma Square vlastní 8027 BTC, čím sa radí na tretie miesto najväčších držiteľov bitcoinu spomedzi verejne obchodovaných spoločnosti. Skrz aplikáciu Cash App sa Square stala jedným z najvýznamnejších sprostredkovateľov prístupu ku tejto kryptomene v rámci USA.

Zdroje: cointelegraph.com, cointelegraph.com , decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne