Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Dôležité správy zo sveta kryptomien: Core Scientific vo vážnych problémoch, DCG dlhuje veľké peniaze Genesis Global

Článok

Bitcoin správy
Bitcoin správy

Posledných 24 hodín prinieslo sériu zaujímavých informácii, ktoré majú potenciál ovplyvniť ceny kryptomien smerom do nasledujúcich týždňov. Bitcoin za posledný deň pomerne výrazne posilnil.

 • Cena Bitcoinu stúpla o 4% na 16 500 USD, za posledný týždeň je v mínuse 2%
 • Cena Ethereum stúpla o 5,4% na 1 160 USD, za posledný týždeň je v mínuse 7%
 • Výrazný rast predvádza Litecoin (LTC), ktorý poskočil v kapitalizácii kryptomien na 12. pozíciu. Za posledný deň je v pluse 30% a za posledný týždeň 40%. Špekuluje sa, že rast LTC je poháňaný blížiacim sa halvingom tejto kryptomeny, ktorý sa uskutoční v auguste 2023

Najdôležitejšie správy dňa

 • Americká kryptomenová burza Coinbase držala k 30. septembru až neuveriteľné 2 milióny BTC. Včera to uviedol cez Twitter jej CEO Brian Armstrong, ktorý tak reagoval na špekulácie o držbe bitcoinov touto inštitúciou. Správy sprevádzal FUD (poplašné správy), ktorý čiastočne šíril aj šéf burzy Binance Changpeng Zhao.

Coinbase drží 2 milióny bitcoinov – dvojnásobok toho, čo sa pripisuje Satoshimu!

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.
 • Spoločnosť Digital Currency Group (DCG), ktorá je matkou Grayscale Investments a tiež firmy Genesis Gloabal, ktorá je vo finančných problémoch a špekuluje sa o jej bankrote, uviedla skrz svojho CEO Barryho Siberta, že zo súčasnej kryptozimy vyjde silnejšia, než pred ňou. Silbert tiež oznámil, že DCG dlhuje firme Genesis Global 575 miliónov dolárov so splatnosťou k máju 2023 a tiež ďalších 1,1 miliardy dolárov na zmenke, ktorá je splatná v júni 2032 v súvislosti s platobnou neschopnosťou Three arrows Capital. Firma Genesis, ktorej je dlžná, pritom 16. novembra pozastavila možnosti výberu kryptomien zo svojej platformy s odôvodnením, že sa jej bolestivo dotkol bankrot burzy FTX. Silbert napriek tomu uviedol, že DCG je na dobrej ceste k dosiahnutiu príjmov 800 miliónov dolárov v roku 2022, čo by bol pokles “len” o 20% v porovnaní s rokom 2021. ,,Dovoľte mi byť krištáľovo jasný. DCG bude aj naďalej popredným staviteľom tohto odvetvia a sme odhodlaní k našej dlhodobej misii urýchliť rozvoj lepšieho finančného systému. Prekonali sme predchádzajúce kryptozimy a hoci táto sa môže zdať byť vážnejšia, spoločne z nej vyjdeme silnejší.”

 • Šéf burzy Binance Changpeng Zhao (CZ) poprel správy, podľa ktorých sa mal minulý týždeň stretnúť s investormi vAbu Dhabi, aby získal hotovosť pre „fond spoločnosti na obnovu kryptomien“. Správy agentúry Bloomberg tvrdili, že CZ sa na tajnom stretnutí snažil zabezpečiť financie na záchranu kryptomenových firiem, ktoré majú problémy s likviditou. Malo ísť o míting s ľudmi, ktorí sú blízki poradcovi pre národnú bezpečnosť Spojených Arabských Emirátov (SAE) Tahnounovi bin Zayedovi Al Nahyanovi. CZ tieto tvrdia odmietol a povedal, že nie sú pravdivé.
 • Veľkú dôveru v investičný bitcoinový produkt GBTC od Grayscale Investments má naďalej spoločnosť Ark Investments. Firma Cathie Woodovej potvrdila, že urobila ďalšie investície do GBTC v hodnote 1,5 miliónov dolárov a rovnako tak nakúpila ďalšie akcie Coinbase (COIN)
 • Veľký bitcoinový ťažiar Core Scientific oznámil americkej komisii pre cenné papiere a burzu (SEC), že v treťom kvartáli 2022 dosiahol čistú stratu 434,8 miliónov dolárov a zároveň skonštatoval, že nedokáže zaručiť funkčnosť svojej prevádzky smerom do nasledujúcich 12 mesiacov, ak sa podmienky na trhu s kryptomenami nezlepšia. Aby mohol Core Scientific ďalej fungovať, bude potrebovať dodatočnú likviditu, pretože jeho finančné hotovostné zdroje sa vraj vyčerpajú do konca roka 2022 alebo aj skôr. Firmu negatívne ovplyvňuje nízka cena BTC, ale aj vysoké náklady na energie a jej nesplatená pohľadávka voči zbankrotovanej firme Celsius. Core Scientific sa dokonca rozhodla, že prestane splácať niektoré zo svojich podlžností, ktoré má voči iným firmám, čo znamená, že jej zároveň hrozí bankrot. Akcie Core Scientific dnes klesli o 20% a za posledný rok sú v mínuse 98%.

Ďalšie zaujímavosti

 • Americký politik Tom Emmer zastupujúci štát Minnesota uviedol, že za krach FTX sú zodpovední Sam Bankman Fried a šéf SEC Gary Gensler. ,,Toto nie je len zlyhanie FTX. Je to zlyhanie centralizovaných financií a zlyhanie Sama Bankmana Frieda,” uviedol Emmer a dodal, že samotné kryptomeny a ich technológia za tieto problémy nemôžu. Naopak si myslí, že zodpovednosť má Gary Gensler, ktorý sa mal so Samom Bankmanom-Friedom stretnúť 23. marca. ,,Spolupracovali, aby s nimi SEC zaobchádzala špeciálne a iným spôsobom, ako s ostatnými,” tvrdí.
 • Sudca John Dorsey v utorok na konkurznom súde v Delaware počas prvého pojednávania o FTX uviedol, že burza FTX dlhuje 50 najväčším veriteľom 3,1 miliardy dolárov. Zároveň informoval, že formálne presúva konkurzný prípad podľa kapitoly 15 podaný bahamskými likvidátormi z New Yorku do Delaware. Podľa Jamera Bromleyho, poradcu nového manažmentu FTX, likvidátori, ktorí dohliadajú na aktíva FTX na Bahamách, súhlasili s týmto krokom
 • James Bromley, partner firmy Sullivan & Cromwell, ktorá zastupuje veriteľov v prípade bankrotu FTX, upozornil, že burza FTX je stále cieľom hackerov – ohrozené pritom nie sú len krypto aktíva, ktoré stále drží, ale aj rôzne záznamy o klientoch tejto platformy. ,,Bohužiaľ značné množstvo majetku bolo buď ukradnuté, alebo chýba. Trpíme kybernetickými útokmi…”

Zdroje: decrypt.com, decrypt.co, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.