Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Coinbase drží 2 milióny bitcoinov – dvojnásobok toho, čo sa pripisuje Satoshimu!

Článok

coinbase
Zdroj: Unsplash.com, Canva.com

Generálny riaditeľ prvej verejne obchodovanej kryptomenovej burzy v USA Coinbase priznal, že držia v rámci všetkych svojich produktov približne 2 milióny bitcoinov. Pre ilustráciu na adresách zakladateľa Bitcoinu Satoshiho Nakamota, ktorý sa od roku 2011 vyparil, sa nachádza odhadom jeden milión BTC.

  • CEO najväčšej americkej kryptomenovej burzy Coinbase Brian Armstrong uviedol, že burza k 30. septembru 20222 vlastnila resp. držala vo svojej správe 2 milióny BTC v hodnote 39,9 miliardy dolárov. Stalo sa tak v čase, kedy verejnosť pozorne sleduje bankrot skrachovanej burzy FTX a má obavy o zdravie ďalších veľkých kryptofiriem
  • Medzi tieto 2 milióny BTC by mali patriť nielen bitcoiny, ktoré Coinbase spravuje retailovým investorom, ale napríklad aj cca 640 000 BTC, ktoré uschováva Grayscale Investmenents a jej produktu GBTC v rámci služby Coinbase Custody

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.
  • Coinbase spravuje aj Ethery (ETH) v hodnote 24,1 miliardy dolároviné kryptomeny v hodnote 31 miliárd dolárov (dáta k 30. septembru)
  • Množstvo bitcoinov, ktoré Coinbase drží vo svojej úschove potvrdzuje, že táto spoločnosť patrí medzi prvé voľby, ak nie je vôbec jednoznačne prvou voľbou pre úschovu bitcoinov zo strany inštitucionálnych investorov
  • Brian Armstrong uviedol, že akékoľvek poplašné správy ohľadom Coinbase sú zbytočné, pretože sú verejne obchodovaná spoločnosť a teda financie tejto firmy sú verejné. ,,Všetci sa musíme spojiť, aby sme v budúcnosti vybudovali toto odvetvie zodpovedným spôsobom. Dávajte si pozor na nepravdivé informácie,” odkázal na Twitteri.
  • Ešte predtým, ako Brian Armstrong oznámil, koľko BTC drží Coinbase vo svojej úschove, zverejnil tweet o tejto téme šéf Binance Changpeng Zhao (CZ), ktorý spochybňoval transparentnosť držby bitcoinov zo strany Coinbase a zdieľal príspevok, v ktorom podľa Yahoo Finance držala Coinbase okolo 635 000 BTC. Zhao neskôr tento tweet zmazal a priznal chybu, keďže jeho príspevok mohol byť považovaný ako šírenie FUD. ,,Brian Armstrong mi práve povedal, že čísla v (zdieľaných) článkoch sú nesprávne. Predchádzajúci tweet som odstránil. Spolupracujeme na zlepšení transparentnosti v tomto odvetví.”

  • Šéfa Binance skritizoval za už zmazaný “tweet” aj známy onchain analytik Will Clemente pracujúci pre Reflexivity Research, ktorý uviedol, že CZ sa síce snaží chrániť priemysel, no mal by byť dosť inteligentný na to, aby vedel odlíšiť, čo sú rezervy burzy a čo sú custody služby, ktoré poskytuje

  • Akcie Coinbase po vyjadreniach Armstronga stúpli počas obchodného dňa o 5%. Pri aktuálnej cene 43,39 USD za 1 akciu Coinabse sú však za posledný rok v strate 86%. Coinbase je pritom vôbec prvou kryptoburzou, ktorá je obchodovaná na amerických burzách cenných papierov, konkrétne v jej prípade na NASDAQ

Zdroj: news.bitcoin.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.