Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Dôležité: Circle aj Tether podporia prechod Ethereum na Proof of Stake

Článok

tether stablecoin
Zdroj: Unsplash.com

Eminenti dvoch najväčších stablecoinov USDT a USDC – spoločnosti Tether a Circle, prisľúbili plnú podporu pre prechod Ethereum na Proof of Stake konsenzus. Stalo sa tak pár dní po tom, ako zakladateľ ETH Vitalik Buterin naznačil, že títo dvaja hráči môžu mať v budúcnosti dôležitý rozhodovací vplyv pri významných hardforkoch tejto kryptomeny.

Spoločnosť Circle, ktorá stojí za druhým najväčším stablecoinom USDC s kapitalizáciou približne 54 miliárd dolárov (z toho 44 miliárd USD na blockchaine Ethereum), potvrdila podporu pre zlúčenie súčasného Ethereum s beacon Chainom fungujúcom na Proof of Stake (hovorí sa tomu merge), keď  na Twitteri 9. augusta uviedla:

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,USDC sa stal základným stavebným kameňom inovácii DeFi na Ethereum. Uľahčil prijatie riešení L2 (layer2) a pomohol rozšíriť množinu prípadov použitia, ktoré sa dnes spoliehajú na širokú škálu schopností Ethereum. Chápeme zodpovednosť, ktorú máme za ekosystém Ethereum a firmy, vývojárov a koncových používateľov, ktorí sú závislí na USDC a preto máme v úmysle urobiť správnu vec.”

Circle uviedla, že po prechode ETH na PoS neočakáva v súvislosti s USDC žiadne problémy. ,,Nepredpokladáme narušenie možnosti on-chain USDC transakcii a našich plne automatizovaných služieb vydávania a vyplácania. Testovacie prostredie Circle je prepojené s testovacou sieťou Goerli Ethereum,“ doplnila firma.

Poznámka: Georli je posledný testnet pred ostrým prechodom Ethereum na PoS, ktorý je naplánovaný na 17. septembra. Spustený by mal byť približne v polovici augusta.

V podobnom duchu sa vyjadrila aj spoločnosť Tether, emitent najväčšieho stablecoinu USDT s kapitalizáciou približne 66 miliárd dolárov, pričom 32,2 miliardy z tejto čiastky funguje na blockchaine Ethereum.

,,V Tether veríme, že aby sme sa vyhli akémukoľvek narušeniu komunity, najmä pri používaní našich tokenov v platformách DeFi, je dôležité, aby prechod na PoS bol nebol konfliktný a aby nespôsobil žiadny zmätok a škodu v rámci celého ekosystému. Tether bude pozorne sledovať cely príbeh, prípravy na túto udalosť a bude podporovať Proof of Stake na Ethereum v súlade s oficiálnym harmonogramom. Sme presvedčení, že hladký prechod je nevyhnutný pre dlhodobé zdravie ekosystému DeFi a jeho platforiem vrátane tých, ktoré používajú naše tokeny.“

Majú prehnane veľký vplyv?

Zakladateľ Ethereum Vitalik Buterin nedávno upozornil, že význam firiem Circle a Tether pre Ethereum im poskytuje významný vplyv pri ďalších rozhodovacích procesoch a plánovaných hardforkoch. Kým v prípade prechodu na Proof of Stake problémy nepredpokladá (pretože v tejto veci panuje veľká komunitná zhoda), má obavy, že pri pálčivejších témach môžu byť Tether a Circle jazýčkom na váhach. Téme sme sa podrobnejšie venovali tu.

Vitalik Buterin poukázal na možný vplyv USDC a USDT na budúcnosť Ethereum

Podporu pre Ethereum na PoS nedávno vyjadrili aj tvorcovia kryptomeny Chainlink, ktorí uviedli, že po prechode nebudú podporovať žiadne proof-of-work forky ETH.

Zdroj: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.