Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Dogecoin, PoS a staking? Buterin spolupracuje s Dogecoin Foundation

Článok

Dogecoin, Shiba Inu
Pixabay.com

Kryptomena Dogecoin (DOGE), ktorá zažila v priebehu roka 2021 veľkú vlnu ošiaľu, sa ťaží podobne ako Bitcoin skrz konsenzus Proof of Work (PoW). V budúcnosti by sa to však mohlo zmeniť, respektíve Dogecoin by sa mohol stať akýmisi hybridom, ktorý využíva aj konsenzus Proof of Stake (PoS).

Naznačili to vyjadrenia Dogecoin Foundation, neziskovej organizácie stojacej za touto meme kryptomenou, ktorá zverejnila tzv. Dogecoin Trailmap, v ktorej sa zmieňuje aj možnosť stakingu mincí DOGE. Dogecoin Foundation sa zaviazala preskúmať túto možnosť, pričom uviedla, že na tom spolupracuje so zakladateľom Ethereum Vitalikom Buterinom.

,,(Proof of stake) verzia umožní každému a nielen veľkým hráčom, zúčastniť sa a bez akýchkoľvek obmedzení byť odmeňovaní za príspevok k prevádzke siete. Rovnako tak v rovnaký čas umožní celej komunite využitie mincí na rôzne charitatívne veci,” tvrdí nadácia.

Mnoho podrobností o tom, ako by mohol fungovať staking v prípade Dogecoinu zatiaľ známych nie je. Skutočnosť, že by k tomu mohol prispieť aj Vitalik Buterin však vlieva celej veci patričný marketingový efekt. Marketingovej podpory má pritom Dogecoin viac než dosť, keďže túto kryptomenu s obľubou propaguje aj Elon Musk.

Staking je forma odmeny pre držiteľov kryptomien fungujúcich na Proof of Stake konsenze. Naň plánuje plnohodnotne prejsť aj Ethereum, ktoré sa zatiaľ ťaží podobne ako Bitcoin či Dogecoin (výnimkou je Beacon Chain, s ktorým dôjde k zlúčeniu pozn.red.).

Obhajcovia Proof of Stake tvrdia, že ide o ekologickejšiu a efektívnejšiu formu overovania kryptomenových transakcií pri zachovaní decentralizácie a bezpečnosti. Kritici PoS okrem možných bezpečnostných rizík vyčítajú skutočnosť, že PoS robí z bohatších ešte bohatších bez toho, aby museli vyvinúť nejaké úsilie navyše (pri PoS nie je nutné investovať do ďalšej ťažby, stačí dané mince držať).

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.