Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Dogecoin Foundation: Medzi poradcami pravá ruka Elona Muska či Vitalik Buterin!

Článok

Elon Musk Dogecoin
Pixabay.com

Tvorcovia meme kryptomeny Dogecoin (DOGE) po vyše 6 rokoch obnovili myšlienku nadácie Dogecoin Foundation a popri tom aktualizovali aj zoznam členov jej “poradného tímu”. Ocitli sa v ňom aj tvorca Ethereum Vitalik Buterin či pravá ruka Elona Muska Jarden Birchall.

V aktualizovanej správnej rade Dogecoin Foundation, ktorej cieľom má byť podľa manifestu zverejneného na oficiálnych stránkach vyvinúť “kryptomenu pre ľudí”, ktorá vyvoláva “úsmev na tvári”, sa nachádzajú traja prominenti členovia Dogecoin komunity Gary Lachance, Jens Wiechers a Tiothy Stebbing. Túto trojicu dopĺňajú hlavni vývojári Dogecoin Michi LuminRoss Nicoll.

,,Nadácia nenahrádza existujúcich vývojárov, poskytuje len štruktúru pre najímanie nových zamestnancov na plný úväzok vrátane najímania nových inžinierov,” vysvetlil hlbší zmysel nadácie Ross Nicoll.

K tomu je nutné dodať, že Dogecoin Foundation zatiaľ nefunguje ako právnická osoba (napríklad na rozdiel od Cardano Foundation či Ethereum Foundation). Podľa dostupných informácii sa stále pracuje na jej definitívnych stanovách a zatiaľ nie je známe ani jej oficiálne sídlo či roadmapa, ktorá by mala naznačiť ďalšie kroky týkajúce sa tejto kryptomeny.

TIP: Prečítajte si náš profil kryptomeny Dogecoin

Tím poradcov plný zvučných mien

Okrem členov správnej rady sa súčasťou projektu Dogecoin stali aj jej “odborní poradcovia“. Nuž a zoznam členov tzv. “poradnej rady” pôsobí naozaj zvučne.

V pozícii pravej ruky Elona Muska sa do nej dostal Jared Birchall, ktorý je bývalým viceprezidentom banky Morgan Stanley. Birchall je okrem iného CEO firmy Neuralink, člen predstavenstva Musk Foundation a tiež vedúci Muskovej rodinnej kancelárie, čo podčiarkuje dôveru, ktorú doňho vkladá generálny riaditeľ firiem Tesla a SpaceX.

Ďalším prominentným a zároveň prekvapujúcim členom poradného tímu je zakladateľ kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin. Ten sa v minulosti vyjadril na adresu Dogecoin viackrát veľmi pozitívne a dokonca naznačoval spoluprácu medzi Ethereum a Dogecoin. Napriek tomu sa však nepredpokladalo, že by mohol mať ambíciu aktívnejšie sa zapojiť k tomuto projektu.

Tretím členom poradného tímu je Billy Markus, ktorý zakladal Dogecoin po boku Jacksona Palmera, nuž a štvrtým a posledným členom “poradcov” sa stal Max Keller, ktorý je Dogecoin core developerom a technickým dozorcom projektu.

Ošiaľ okolo Dogecoin pokračuje

Hoci cena Dogecoin je v súčasnosti výrazne vzdialená historickým maximám, nemožno vylúčiť, že sa ich pokúsi v dohľadnej dobe prekonať za predpokladu, že býčí trend kryptotrhu bude pokračovať. K propagácii tejto meme kryptomeny, ktorá pôvodne začala ako vtip, totiž prispievajú viaceré známe osoby.

Majiteľ klubu NBA Dallas Mavericks miliardár Mark Cuban na CNBC pred pár dňami skonštatoval, že Dogecoin je “najsilnejšou kryptomenou pokiaľ ide o médium pre výmenu hodnoty”. Taktiež vyzdvihol jeho jednoduchosť spočívajúcu v tom, že je vhodný len pre platby (s nízkymi poplatkami) alebo HODL stratégiu (dlhodobé držanie ako investícia). ,,Oboje je ľahké na pochopenie. A je ľahké si ho kúpiť. To pomáha k tomu, že ktokoľvek sa k nemu môže pripojiť a užiť si ho,“ uviedol.

K jeho tvrdeniam sa vyjadril aj Elon Musk, ktorý na Twitteri len doplnil: ,,Toto je niečo, čo tvrdím už nejakú chvíľu.”

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.