Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Dobrý čas na investíciu do Bitcoinu? Nad $40 000 je stále OK, tvrdí Novogratz

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Miliardár Michael Novogratz stojaci za digitálnou bankou Galaxy Digital v rozhovore pre CNBC uviedol, že kým je Bitcoin nad cenou 40 000 dolárov, nemá dôvod na nervozitu.

Michael Novogratz, ktorý zbohatol obchodovaním na Wall Street a počas svojej kariéry  pracoval pre newyorský FED aj Goldman Sachs, sa v priebehu posledných rokov stal poprednou postavou kryptomenového trhu. Jeho digitálna banka Galaxy Digital patrí medzi najväčších držiteľov Bitcoinu a zároveň žiada SEC o schválenie Bitcoin ETF. Novogratz je známy aj tým, že jeho cenové predikcie pre Bitcoin možno zaradiť zväčša do kategórie “realistických” respektíve “opatrných”.

Nie je dôvod na paniku

Vo včerajšom živom vysielaní na CNBC Novogratz skonštatoval, že súčasný cenový pohyb Bitcoinu ho neznervózňuje. Oslabil podľa neho v reakcii na vážne problémy čínskeho developera Evergrande, ktoré niektorí skeptici označujú za začiatok novej finančnej krízy. Podľa Novogratza však išiel Bitcoin dlhšiu dobu len jedným smerom (hore) a je normálne, že prišlo aj obdobie výraznejšej korekcie, ktoré bolo popri tom podporené negatívnymi správami z iných trhov.

,,V krátkodobom horizonte sú veľmi dôležité úrovne, ktoré budem sledovať, 40 000 dolárov za Bitcoin a 2 800 dolárov za Ethereum. Kým to bude platiť, myslím si, že trh je v dobrom stave.”

Následne uviedol, že inštitucionálny dopyt po kryptomenách je stále silný. ,,Nevidím nič iné ako veľkú angažovanosť našich investujúcich a korporátnych klientov,” doplnil.

Šéf Galaxy Digital sa vyjadril aj k „vnútornej hodnote Bitcoinu“ ako takej. Použil pri tom aj prirovnanie k umeleckému dielu. ,,Obraz od Matisseho (Henri Mattise, francúzsky maliar) môže stáť 100 miliónov dolárov, pretože niekoľko ľudí sa rozhodne, že má cenu 100 miliónov dolárov. Dnes je na svete 150 miliónov ľudí, ktorí sa zhodli na tom, že Bitcoin má nejakú cenu. Mne to stačí.”

Fear and greed index je v oblasti strachu

Prepad ceny Bitcoinu ovplyvnil aj známy indikátor Fear and Greed  Index, ktorý klesol na 21 bodov zo 100, čo naznačuje extrémy strach na trhu (extreme fear). Naposledy bol indikátor na takejto nízkej úrovni 24. júna 2021, kedy sa obchodoval za zhruba 34 000 USD.

Tento indikátor zväčša pomerne presne ukazuje, kedy je vhodné obdobie na investíciu do BTC a kedy naopak nie je. Keď je na trhu veľký strach ,z historického hľadiska je väčšinu vhodné investovať, pretože Bitcoin je podhodnotený. Naopak keď je na trhu veľká chamtivosť, zväčša príde v dohľadnej dobe cenová korekcia.  Veľká chamtivosť na trhu (79 bodov zo 100) bola naposledy 6. septembra, kedy stál Bitcoin vyše 52 000 USD. Ako sa ukázalo, aj vtedy indikátor úspešne naznačoval, že dôjde v nasledujúcich dňoch k poklesu ceny.

Zdroj: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne