Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Dobré pre Bitcoin? SEC a G7 kryptomeny (zatiaľ) nezaujímajú

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Americká komisia pre cenné papiere a burzu známa pod skratkou SEC zverejnila svoju regulačnú agendu pre nadchádzajúce mesiace, v ktorej sa nenachádzajú body, ktoré by mali výrazne ovplyvniť kryptomenový sektor. Podobne závery možno urobiť aj zo stretnutia lídrov G7.

Z agendy vyplýva, že SEC sa chce v nasledujúcom období viac špecializovať na spoločnosti takzvanej špeciálnej akvizície známe aj ako SPAC, reformy peňažného trhu, obchodné platformy typu Robinhood a niekoľkým ďalším témam.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V spojitosti s kryptomenami však v tejto agende veľa nenájdeme. Okrajovo sa ich môže dotknúť téma obchodných platforiem typu Robinhood, cez  ktoré sa kryptomeny v USA aktívne obchodujú. Chýbajú však výraznejšie zmienky o možnej regulácii kryptomenových zmenárni, čoho potrebu zdôrazňoval ešte nedávno nový šéf SEC Gary Gensler. Vyzerá to teda tak, že SEC má aktuálne iné priority než kryptomeny.

Lídrov G7 kryptomeny nezaujímali

V predošlých dňoch sa uskutočnilo významné stretnutie zástupcov krajín G7, teda sedem najvyspelejších krajín sveta, ktorého sa zúčastnili aj hlavy USA, Veľkej Británie či Nemecka. Pred týmto stretnutím sa špekulovalo ,že horúcou témou rozhovorov môžu byť aj kryptomeny a to najmä v súvislosti s rastúcim počtom nebezpečných ransomware útokov, v rámci ktorých je využitý Bitcoin ako platidlo “výkupného”. Túto tému za mimoriadne dôležitú označoval najmä kabinet amerického prezidenta Joea Bidena.

“Sedmička“ však vo svojom finálnom komuniké zhrňujúcom najdôležitejšie body, na ktorých sa dokázala dohodnúť, kryptomeny detailnejšie nezmieňuje. Okrajovo sa ich týka len jeden odsek, ktorý zmieňuje práve boj proti ransomware útokom, ale v dokumente sa prakticky nenachádza žiadna zmienka naznačujúca “boj“ proti kryptomenám ako takým, alebo čo i len “populárnu tému” neekologickosti ťažby BTC.

Zdroje:   reginfo.gov, twitter.com, decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.