Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Do kontraktu s Bitcoinom sa dostala už tretina Salvádorčanov

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Necelý mesiac od 7. septembra 2021, kedy sa Bitcoin (BTC) v El Salvador stal zákonným platidlom, sa do kontaktu s najznámejšou kryptomenu dostala už tretina obyvateľov tejto stredoamerickej krajiny.

Na Twitteri to v sobotu oznámil prezident El Salvador Nnayib Bukele, ktorý uviedol, že vládnu kryptopeňaženku Chivo aktívne použilo už 2,1 milióna ľudí.

Bukele upozornil, že nejde len o celkový počet stiahnutí aplikácie, ale o jej aktívne použitie, čo  znamená, že na danej peňaženke muselo dôjsť k overeniu totožnosti a tiež nejakej transakcii.

,,Chivo nie je banka, ale za menej než 3 týždne má viac užívateľov než akákoľvek banka v El Salvador a napreduje v počte užívateľov tak rýchlo, že čoskoro prekoná počet zákazníkov všetkych salvádorských bánk dokopy. To je šialené,” tweetol prezident.

Kritici však upozorňujú, že hlavným motívom stiahnutí peňaženky Chivo je motivácia miestnych obyvateľov dostať dar v podobe 30 dolárov v BTC. Následne si tieto bitcoiny rýchlo menia naspäť do dolárov, ktoré si idú fyzicky vybrať z bitcoinových automatov Chivo, pred ktorými sa v uplynulom týždni tvorili dlhé rady.

Otázne teda je, do akej miery bude použitie peňaženky Chivo len jednorazovou záležitosťou pri procese výberu zmieňovaného finančného daru a do akej miery táto kampaň prospeje tomu, že využívanie kryptomenovej peňaženky sa v tejto zemi stane postupne rutinou.

Zaujímavý experiment

Treba priznať, že ide o zaujímavý experiment. Na svete neexistuje iná krajina, v ktorej by sa za zhruba 3 týždne podarilo presvedčiť viac než 2 milióny ľudí, aby si stiahli kryptomenovú peňaženku a urobili BTC transakciu. Otázkou ale je, či sa to smerom do budúcnosti aspoň čiastočne odzrkadli na lepších vedomostiach Salvádorčanov o Bitcoine, čo môže prospieť aj jeho prirodzenej adopcii. Z nedávneho prieskumu totiž naďalej vyplýva, že väčšina obyvateľov tejto krajiny Bitcoinu stále vôbec nerozumie.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.