Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Discord skupiny YugaLabs sa stali terčom útoku – užívatelia prišli o ETH za 260 tisíc dolárov

Článok

phishing
Zdroj: Pixabay.com

Yuga Labs, tvorca dvoch najobľúbenejších NFT kolekcii Bored Ape Yacht Club (BAYC) a OtherSide, sa stal terčom ďalšieho organizovaného phishing útoku, počas ktorého prišli investori o Ethery (ETH) v hodnote takmer 260 tisíc dolárov.

Na situáciu upozornil na Twitteri „blockchain detektív“ OKHotshot, ktorý upozornil, že došlo ku kompromitácii dvoch oficiálnych Discord skupín spojených s BAYC a Otershide NFT kolekciami.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Útok mal byť vedený nabúraním Discord účtov komunitného a sociálneho manažéra Yuga Labs Borisa Vagnera. Keď sa totiž hackerom podarilo získali neobmedzený prístup k jeho profilu, začali ho efektívne zneužívať na šírenie phishingových odkazov do oficiálnych skupín BAYC, Mutant Ape Yacht Club a Otherside, ktoré moderoval.

https://twitter.com/NFTherder/status/1533037408144572417

Na tieto podvodné správy vo viere, že ide o hodnoverné príspevky známeho komunitného moderátora, reagovalo viacero užívateľov, ktorí sa následne stali obeťami phishing útoku. OKHotShot neskôr ako dôkaz odhalil peňaženky, ktoré držali a prenášali kompromitované NFT.

Tento typ útoku žiaľ nie je ojedinelý – 25. mája sa stalo niečo podobne v prípade NFT zbierky Moonbirds – nešťastník pre kliknutie na zlý link mal prísť až o 750 etherov (ETH), čiže približne 1 500 000 dolárov.

Hoci realizované straty poškodených sa zrejme už nepodarí odvrátiť, pre ostatných platí, že najlepšou obranou proti takémuto typu podvodu je vysoká miera ostražitosti a overovanie si informácii.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.