Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Developeri Ethereum zvažujú častejšie a menšie hard forky

Avatar

Článok

zo dňa

Ethereum

Developeri Ethereum zvažujú podľa záverov spoločného mítingu, ktorý sa koná raz za dva týždne, implementáciu častejších a menších hardforkov.

Túto tému predostrel 12. apríla ostatným developerom Tim Beiko, pričom ju označil za jednu z najdôležitejších tém tohto stretnutia. Za častejšie a menšia hardforky pritom už pretým loboval vývojár Alexey Akhunov.

Beiko požiadal ostatných zúčastnených, aby vyjadril svoj názor, či sú otvorení tejto myšlienke. Prvé tri reakcie boli negatívne alebo vyhýbavé. Napríklad developer Joseph Delong označil dobu troch mesiacov za príliš krátku.

Martin Holst Swende by s takouto možnosťou súhlasil, ak by nebola povinná a bola by to skôr otvorená možnosť pre realizáciu hard forku v prípade, že by boli stanovené ciele úspešne dokončené. Ďalší developer poukázal na to, že majú problém stihnúť aj 6-mesačný limit.

Beiko počas diskusie poukázal na klady aj zápory tejto možnosti. Medzi argumenty, ktoré sú v prospech tohto návrhu, patrí častejšia aktualizácia protokolu a zároveň možnosť oddeliť obavy z implementácie rôznych funkcií a možnosť lepšie izolovať zmeny, pričom sa skráti doba nasadenia aktualizácií. Okrem toho by testovací proces bol pravdepodobne jednoduchší, pretože by bolo menej EIPs (Ethereum Improvement Proposals – významných noviniek) na testovanie a menej EIP interakcií na kontrolu.

Argumentmi v prospech menej častých a väčších hardforkov sú napríklad skutočnosť, že ponechávajú dostatok času na hodnotenie bezpečnostných rizík, vyžadujú menej časté aktualizácie na strane klientov a menej častú koordináciu používateľov.

Tento týždeň sme vás informovali aj o tom, že užívateľská základňa u decentralizovaných aplikácii Ethereum sa v porovnaní s minulým rokom zmenšila v počte užívateľov o štyri percentá. Taktiež sme napísali článok o tom, že Charles Hoskinson kritizoval Ethereum a EOS za to, že neťahajú za rovnaký koniec povrazu ako ostatní vývojári na rozdiel napríklad od Cardano, ktoré zverejňuje celý svoj open source kód a teda umožňuje ostatným vývojárskym tímom, aby ho študovali, používali alebo prípadne vylepšili v prospech vlastných projektov.

Charles Hoskinson z Cardano kritizuje EOS a Ethereum

Zdroj: Cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

Štúdia: Bitcoin v roku 2025 za $340 000? Ethereum porastie pomalšie

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Nová júnová štúdia lichtenštajnskej analytickej spoločnosti Crypto Research Report naznačuje, že cena Bitcoinu by sa mohla v nasledujúcich desiatich rokoch dostať až k úrovni 400 tisíc dolárov. Dariť by sa mohlo aj mnohým altcoinom.

CryptoResearch Report predikuje výrazný rast najmä kryptomenám Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash  a Stellar (XLM). Obrovský nárast na hodnote by mali zaznamenať ešte pred rokom 2025, no a trend ich posilňovania by mohol pokračovať až do konca dekády.

Podľa zverejnenej tabuľky by Bitcoin mohol už do konca tohto roka atakovať svoje historické maximum 20 tisíc dolárov, nuž a v roku 2025 by jeho cena mohla dosiahnuť úroveň 341 000 USD. Do konca roka 2030 by mohla mať úroveň okolo 400 tisíc USD.

Ethereum by sa malo dariť tiež, hoci nárast oproti jeho maximálnym hodnotám z roka 2018 by nebol až taký markantný. V roku 2025 sa mu predikuje cena okolo 3500 USD a o päť rokov neskôr len o zhruba sto dolárov viac.

Crypto Research použil pri predikcii týchto cien takzvaný model predikovaného cieľového trhu – inak povedané snažil sa odhadnúť, kde by mohli kryptomeny v rámci ich účelu použitia vyplniť svoj potenciál.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Na pasívny príjem z kryptomien je najlepšie DeFi, no má riziká, tvrdí Antonopoulos

Avatar

Článok

zo dňa

od

Andreas Antonopoulos

Rešpektovaný speaker Andreas Antonopoulos si myslí, že súčasné metódy umožňujúce zúročenie držaných bitcoinov a teda generovanie pasívneho príjmu je v mnohých ohľadoch riskantný biznis, no decentralizované financovanie (DeFi) je zrejme najlepším spôsobom.

Antonopoulus hovoril o tejto téme v rámci svojho júnového vysielania rubriky “Otázky a odpovede“ na YouTube, kde skonštatoval, že DeFi je jedinou možnosťou, ako zarobiť úroky pri držaní úspor v kryptomenách bez toho, aby sa ich musel ich majiteľ úplne vzdať a teda dôverovať tretej strane. Zároveň však upozornil, že prevod BTC na Ethereum alebo stablecoin DAI a jeho poskytnutie výmenou za úrok v rámci DeFi postaveného na Ethereum má taktiež svoje riziká.

,,Ethereum môže mať problémy. Môže obsahovať chyby. Konsenzus algoritmus môže mať zlyhania. Môže sa zvýšiť poplatok (gas), čo môže viesť ku kaskádovým problémom. Všetky tieto veci môžu spôsobiť, že prídete o časť alebo všetok svoj investovaný kapitál,” uviedol.

Antonopoulos priznal, že existujú aj iné spôsoby, ako získať úrok z vlastnených bitconov. Vyžadujú si však dôveru voči tretím stranám, kde hrozí krádež alebo, že tretia strana bude tieto aktíva jednoducho zle spravovať.

Ďalším riešením je, že investor sa pokúsi znásobiť množstvo svojich bitcoinov investíciou do altcoinov, no v prípade tejto alternatívy hrozí, že altcoiny voči bitcoinu výrazne oslabia a teda napokon bude v strate namiesto očakávaného plusu.

Zdroj: hointelegraph.com

Čítať ďalej

Ethereum

Počet denných transakcií ETH blízko All-time-high. Môže za to SPAM

Avatar

Článok

zo dňa

od

Ethereum ťažba

1,1 milióna transakcií za deň. To je druhý najvyšší počet transakcií na sieti Ethereum realizovaných za jeden deň v celej histórii. Stalo sa tak tento týždeň, pričom viac sa ich realizovalo len počas najväčšieho bullrunu v úvode roka 2018 – 1,35 milióna.

Vyzerá to žiaľ tak, že rast počtu transakcií na sieti druhej najhodnotnejšej kryptomeny nie je úplne štandardný. Ako upozornil portál Cointelegraph, podľa všetkého možno značnú časť z nich zaradiť do kategórie spamu zo strany ťažiarov Ethereum. Ako uviedla Trustnodes, mining pool Ethermine realizoval za 24hodín viac ako 13 tisíc transakcií s hodnotou 0.05 ETH (niečo vyše 11 dolárov). Nebol však jediný. SparkPoolNanopool taktiež uskutočnili množstvo malých transakcií, čím zahltili sieť.

Toto správanie možno považovať ako o vážny pokus o spam. Takémuto typu útoku pritom Ethereum už čelila a to septembri 2016. Vtedy bolo dokonca nutné pristúpiť na hardfork, ktorý zvýšil poplatky (gas) za transakcie.

Na Reddite sa medzitým špekuluje, prečo mineri pristupujú k tejto taktike. Užívateľ Njoiyt naznačil, že pooly môžu zámerne upchávať sieť, aby tým zvýšili poplatky, ktoré si zaplatia.

Len minulý týždeň ťažiari Ethereum hlasovali za zvýšenie gas limitu v sieti z 10 na 12,5 milióna, čo by im umožnilo spracovať väčší počet transakcií za sekundu, čím by sa efektívne znížilo preťaženie siete. Hoci expanzia už začala s navýšením na 11,5 milióna, zdá sa, že táto aktualizácia ešte nestačí vyriešiť zvýšený dopyt.

Zaujímavé je, že súčasné problémy s preťaženým Ethereum mali aj jeden pozitívny efekt. Cointelegraph uviedol, že pomalšia sieť prispela k tomu, že ľudia za Ponzi schémou PlusToken nedokázali rýchlo preprať 789 500 ETH, ktoré sa snažili poslať cez sieť v priebehu včerajšieho dňa. Celková hodnota v tom čase činila okolo 186 miliónov dolárov.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Ethereum

Spustenie Ethereum 2.0 opäť o krôčik bližšie

Avatar

Článok

zo dňa

od

Ethereum

Vyzerá to tak, že dlho očakávané spustenie Ethereum 2.0 je opäť o malý krôčik bližšie. Podľa informácii, ktoré sprostredkoval portál CryptoSlate, sa už v najbližších dňoch totiž spustí jej testnet.

Pre čo najrýchlejšie spustenie novej generácie Ethereum 2.0 existuje viacero dôvodov. Hlavným sú však problémy so škálovateľnosťou a preťaženosťou siete, ktoré by mal prechod na proof-of-stake koncept efektívne vyriešiť. Spustenie s tým súvisiaceho stakingu je taktiež mimoriadne bullish záležitosťou. Nedávna štúdia odhalila, že až 95% ETH v obehu je pripravených na staking a mnohé adresy hromadia ETH, aby sa ho mohli zúčastniť, keďže staking si vyžaduje podmienku držať aspoň 32 ETH.

Len včera Ethereum vývojár Danny Ryan uverejnil na stránke Erthereum Foundation blogový príspevok, v ktorom uviedol, na čo všetko sa môžu fanúšikovia tejto kryptomeny tešiť v najbližších týždňoch.

V prvom rade prezradil, že očakáva už v najbližších siedmich dňoch spustenie testovacej siete určenej pre viacerých klientov ETH 2.0. Testnet s názvom Altona bude spočiatku zameraný hlavne na klientske tímy Prsym, Lighthouse, Nimbus a Teku – teda testovacie uzly v sieti. Zúčastnia sa ho však aj ďalšie tímy vrátane vývojárov Afriho Shoedena či nemenovaných členov Ethereum Foundation. Ryan dodal, že tento testnet bude určený skôr na vývojárov ako na koncových užívateľov. ,,Umožní klientskym tímom skontrolovať softvér v.0.12 v produkčnom prostredí a inžinierom ETH2 umožní odhaľovať chyby, ktoré sa môžu vyskytnúť iba v prostredí  s viacerými klientmi.”

Po skončení tejto fázy bude následne spustený “väčší testnet”, ktorý už bude zameraný na komunitu so 16 384 validátormi.

Súčasťou aktualizácii je aj zmena programovacieho jazyka použitého u zmlúv o vklade na Solidity namiesto jazyku Vyper. Na nutnosť tejto zmeny mal upozornil ConsenSys inžinier Suhabe Bugrara.

Vitalik Buterin nedávno vyjadril presvedčenie, že Ethereum 2.0 bude umelecké dielo. Nuž dúfajme, že bude mať pravdu. Ukážu to až najbližšie týždne, respektíve možno až mesiace.

Zdroj: cryptoslate.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Kryptomeny od ATH: Chainlink blízko, väčšina stále v hlbokom mínuse!

Avatar

Článok

zo dňa

od

kryptomeny

Jeden z najčastejšie zmieňovaných altcoinov posledného roka Chainlink (LINK) je blízko k tomu, aby vytvoril svoje nové cenové maximum. V čase písania tohto textu ho od rekordnej ceny 4,94 USD delí len menej než percento.

Chainlink (LINK) je novšou kryptomenou, ktorá si neprešla bullrunom z roku 2017 a aj preto má oproti starším kryptomenám výhodu v tom, že nemusí naháňať straty, ktoré nadobudli kryptomeny počas poslednej veľkej bubliny. Dôkazom toho, že mnohé iné kvalitné kryptomeny sú od svojich ATH omnoho ďalej, sú nasledovné čísla.

Začneme Bitcoinom, ktorý delí od svojho stropu, čo je približne 20 tisíc dolárov (zaokrúhlili sme, pretože na niektorých burzách BTC prekročil 20k a inde nie), stále ešte 51%.

Dvojka na trhu Ethereum je na tom omnoho horšie – oproti svojej rekordnej cene takmer 1450 dolárov stráca  83%. Priam katastrofálne je na tom trojka XRP so stratou až 95%. XRP aktuálne stojí 0,19 USD, kým rekordná hodnota predstavovala až 3,40 USD.

Nasleduje Bitcoin Cash (-93%), Bitcoin SV (-59% – vznikol až po spľasnutí najväčšej bubliny, preto ten menší rozdiel), Litecoin (-87%), EOS (-88%) a Binance Coin (-58%). V obrovskej strate sú taktiež Cardano (-92,5%) či Stellar (-92%).

Naopak tí, ktorí investovali do Tezos (-29%) a Crypto.com Coinu (-21%) zatiaľ nemusia byť takí sklamaní a je veľmi reálne, že aj vzhľadom na atraktivitu a potenciál týchto projektov sú aj tí, ktorí nakupovali tieto kryptomeny drahšie, než je ich súčasná hodnota, k zeleným číslam naozaj blízko.

Pre ostatných investorov sú súčasné nízke ceny v porovnaní s all-time-high príležitosťou nakupovať lacno ak veria, že dané kryptomeny naozaj získajú masovú adopciu. Upozorňujeme však, že mnohé kryptomeny pravdepodobne nemajú cenu ani ich súčasnej hodnoty a je možné, že sa na svoje ATH už nikdy nevrátia.

Zdroj: athcoinindex.com

Čítať ďalej

Cardano

Cardano sa môže zaradiť medzi TOP5 kryptomien, tvrdí Ryan Selkis

Avatar

Článok

zo dňa

od

Cardano ADA

Generálny manažér spoločnosti Messari Ryan Selkis vyjadril presvedčenie, že kryptomena Cardano (ADA) sa v dohľadnej dobe zaradí medzi najväčšie kryptoprojekty na trhu a veľmi reálne môže byť v roku 2021 aj súčasťou prvej päťky podľa trhovej kapitalizácie.

Cardano je aktuálne na zozname najväčších kryptomien na 11. mieste s podobnou kapitalizáciou ako má desiaty Crypto.com Coin (CRO). Súčasná hodnota ADA 0,084 USD (v čase písania článku) je však ešte na milé vzdialená od rekordných 1,18 USD (-92%) zaznamenaných 4. apríla 2018.

Kým však v tom čase hodnota Cardano vyletela hlavne vďaka veľkému boomu celého kryptotrhu a drvivá väčšina kryptomien rástla na cene bez toho, aby mali vôbec vyvinutú technológiu, v súčasnosti je Cardano mimoriadne blízko k spusteniu mainnetu Shelley a s ním súvisiaceho stakingu. Sieť sa vďaka tomu stane funkčná a čo je hlavné, aj decentralizovaná. Niektorí dokonca tvrdia, že omnoho decentralizovanejšia, než samotný Bitcoin (radšej však nerobme v tomto smere unáhlené závery a počkajme si, ako to bude vyzerať v niekoľkoročnej praxi).

Selkis z Messari je presvedčený, že Cardano je naozaj kvalitný projekt a že dokáže v prvej desiatke nahradiť “odpad”, ktorý podľa neho predstavujú kryptomeny XRP, Tether, Bitcoin Cash, Bitcoin SV či EOS. Podľa Selkisa si pozíciu v prvej desiatke aktuálne zaslúžia len Bitcoin, Ethereum a Binance Coin, ktorý označil za skutočný altcoin.

(naša poznámka: Minimálne v prípade Tetheru si aktuálne nevieme predstaviť, ako by mohol byť nahradený v prvej desiatke inými projektmi vzhľadom na jeho súčasnú mimoriadne dôležitú úlohu v celom ekosystéme založenom predovšetkým na tradingu)

Nakoľko Selkis tvrdí, že ADA sa môže stať TOP5 kryptomenou, musela by za súčasných podmienok zdvojnásobiť svoju trhovú kapitalizáciu na približne 4,5 miliardy dolárov.

Skeptici upozorňujú, že Cardano je však v neľahkej situácii pre veľký náskok, ktorý má pred ním čo sa týka zamerania projektu podobné a konkurenčné Ethereum, ktoré okrem toho chystá spustenie Ethereum 2.0 as ním súvisiaci staking. Cardano zatiaľ ani nebeží a aj keď sa spustí, musí ešte rozbehať smart kontrakty. Nuž a následne môže trvať roky, kým priláka na svoju sieť dostatok vývojárov. Naopak Ethereum je už zabehnuté a stačí sa mu zdokonaľovať svoju funkčnosť. Cardano preto bez ohľadu na to, či vybuduje kvalitné zázemie, čaká náročný boj o používateľov. Ak to však zvládne, má obrovský priestor pre rast aj vzhľadom na to, že jeho kapitalizácia je omnoho nižšia, než u Ethereum či Bitcoinu.

Zdroj: cryptoslate.com

Čítať ďalej

Bitcoin

5 z TOP10 kryptomien si absolútne nezaslúži túto pozíciu, tvrdí Dedic

Avatar

Článok

zo dňa

od

kryptomeny

Spoluzakladateľ spoločnosti Blockfyre Simon Dedic tvrdí, že 5 kryptomien z prvej 10 najhodnotnejších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie si zďaleka nezaslúži takéto umiestnenie a mali by byť nahradené kvalitnejšími projektmi.

Konkrétne uviedol, že ide o kryptomeny XRP, Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Litecoin EOS, pričom doplnil, že sa nevie dočkať okamihu, kedy ich na týchto pozíciách nahradia iné aktíva.

V prípade Bitcoin Cash, Bitcoin SVLitecoin odôvodnil svoje tvrdenie tým, že všetky tieto kryptomeny sa pokúšajú byť lepšou verziou samotného Bitcoinu, no v skutočnosti nie sú vôbec potrebné. Bitcoin vďaka technológii Lighting Network, ktorá má vyriešiť jeho problémovú škálovateľnosť, nadobudne pokrok, pre ktorý sa stanú spomínane kryptomeny absolútne zbytočné. Inak povedané, netreba lepší Bitcoin. Bitcoin si postačí sám.

Pokiaľ ide o EOS, tvrdí, že ide vlastne o omnoho centralizovanejšiu verziu Ethereum a preto si nezaslúži také ohodnotenie. Podobne to vníma aj v súvislosti s kryptomenou XRP, u ktorej síce ocenil to, že robí pokroky v adopcii, no vyčíta jej podobne ako EOSu extrémnu centralizáciu, čo je v rozpore s tým, ako by mali fungovať kryptomeny.

Ktoré ich majú nahradiť?

Dedic zároveň poukázal na projekty, ktoré by mohli spomínané kryptomeny v prvej desiatke nahradiť. Obrovský potenciál vidí vo VeChain, ktorý rieši problematiku dodávateľského reťazca, no zatiaľ nie je jeho úsilie ocenené vyššou kapitalizáciou.

Podobne pozitívne vníma prínos Chainlinku (LINK). ,,Dôveryhodné a nezaujaté dáta od tretích strán nadobúdajú čoraz väčší význam popri tom ako rýchlo rastie decentralizované financovanie (DeFi). Chainlink robí skvelú prácu pri poskytovaní spoľahlivých údajov z trhov.“

Spomenul aj Tezos, ktorý je svojou charakteristikou konkurenciou pre Ethereum. Myslí si, že pokiaľ ide o jeho štruktúru riadenia, je lepšie navrhnutý než dvojka na trhu. Nuž a na záver spomenul aj veľký potenciál v Cosmos.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (22.6.): Prognóza pre Bitcoin, staking Ethereum a dôchodkové fondy

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-explozia

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Bitcoin nakoniec padne na nulu, tvrdí investor Jim Rodgers

Mimoriadne skeptický názor na budúcnosť Bitcoinu vyjadril známy investor Jim Rodgers. Myslí si, že napokon jeho bublina spľasne a cena spadne na nulu. Rodgers, ktorý hovoril o bitcoinovej bubline už v roku 2017, no ešte predtým, ako vyvrcholila útokom na cenu 20 tisíc dolárov, sa nechal počuť, že postupne zmiznú všetky kryptomeny. O dôvodoch prečo si to myslí sa dočítate tu.

Ethereum 2.0: Až 95% ETH v obehu je pripravených na staking

Okolo kryptomeny Ethereum je v poslednej dobe čoraz viac rozruchu. Rastie využívanie tejto siete a nadšenie panuje najmä v súvislosti s decentralizovaným financovaním (DeFi), ktoré si našlo na tejto sieti domov a je čoraz populárnejšie. S ohľadom na blížiaci sa prechod na Ethereum “novej generácie”, teda Ethereum 2.0, komunitné nadšenie graduje a vyzerá to tak, že veľká časť komunity by sa rada zapojila do stakingu. Viac sa dozviete tu.

Pompliano odporúča dôchodkovým fondom investíciu do Bitcoinu

Jeden z najpopulárnejších speakerov o kryptomenách Anthony Pompliano pokračuje v úsilí presvedčiť dôchodkové investičné fondy, aby vyčlenili jedno až 5 percent svojho portfólia pre bitcoiny. Zakladateľ Morgan Creek Digital im adresoval list, v ktorom uviedol, že Bitcoin je pre nich omnoho zaujímavejšou investíciou, než alokácia nelikvidných aktív. ,,Chcete vedieť, kde prichádza v súčasnosti k najväčšej inovácii? U Bitcoinu. Existuje skupina jednotlivcov, ktorí si vybudovali aktíva v hodnote 150 miliárd dolárov s cieľom zaujať pozíciu budúcej globálnej rezervnej meny. Ak sa tak stane, bude v nasledujúcich 20 rokoch najvýkonnejším aktívom. Ale aj keď sa to nestane, bude v poriadku,” uviedol vo svojom liste.  (cointelegraph.com)

Nassim Taleb: Väčšina investorov do bitcoinu sú úplní idioti

Univerzitný profesor a autor úspešného  bestselleru Black Swan Nassim Taleb skonštatoval, že Bitcoin je dobrý nápad, no väčšina investorov do tejto kryptomeny nechápe jeho neuansy. Populárny spisovateľ sa k Bitocinu vyjadril 21. júna, kedy skonštatoval vo svojom tweete, že drvivá väčšina “bitcoinerov” sú úplní idioti. Taleb tak urobil po tom, ako si vymieňal názory s bitcoinovým maximalistom Giacomom Zuccom, ktorý spochybnil Talebove názory, že na zavedenie centrálneho plánovania byrokratmi a politikmi bez toho, aby riskovali svoj majetok, je najlepšia stratégiu riadenia rizika. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Čítať ďalej

Ethereum

Ethereum 2.0: Až 95% ETH v obehu je pripravených na staking

Avatar

Článok

zo dňa

od

Ethereum

Okolo kryptomeny Ethereum je v poslednej dobe čoraz viac rozruchu. Rastie využívanie tejto siete a nadšenie panuje najmä v súvislosti s decentralizovaným financovaním (DeFi), ktoré si našlo na tejto sieti domov a je čoraz populárnejšie. S ohľadom na blížiaci sa prechod na Ethereum “novej generácie”, teda Ethereum 2.0, komunitné nadšenie graduje.

Ako konštatuje portal CryptoSlate, všetky tieto pozitíva sa zatiaľ ešte nezohľadnili v samotnej cene Ethereum, no odborníci sa domnievajú, že z dlhodobého hľadiska ja potenciál jednoznačný. Nová zverejnená metrika údajov podporuje tuto tézu, keďže údajne až 95% všetkých existujúcich ETH je pripravených zapojiť sa do stakovovania po prechode siete na Proof of Stake konsenzus.

Do stakingu sa budú môcť zapojiť len tí užívatelia, ktorí vlastnia aspoň 32 ETH. Za to, že tieto Ethery poskytnú, aby tým zabezpečili sieť, budú odmeňovaní. Nuž a analytická spoločnosť Glassnode zistila, že počet peňaženiek, ktoré držia aspoň takúto hodnotu, výrazne stúpa. Arcane Research dokonca tvrdí, že až 95% všetkých existujúci Etherov je pripravených zapojiť sa do stakingu.

Išlo by v tom prípade o 105 miliónov ETH z celkového počtu približne 111 miliónov, ktoré sú aktuálne v obehu. To znamená, že toto množstvo vlastnia buď jednotlivci s viac ako 32 ETH, alebo burzy, ktoré v mene svojich zákazníkov držia veľké množstvo kryptomien. Arcane zároveň uviedol predpoklad, že burzy budú musieť z tohto dôvodu umožniť svojim zákazníkom staking Ethereum priamo cez ich platformy.

Zdroj: cryptoslate.com  

Čítať ďalej

Ethereum

Mining: Zmení sa na Ethereum gas limit?

Kryptonovinky

Článok

zo dňa

Ethereum

V posledných týždňoch prebieha medzi developermi a ťažiarmi Ethereum intenzívna debata, či dáva zmysel navýšenie gas limitu z 10 000 000 na 12 500 000.

Gas je jednotka, ktorá meria hodnotu výpočtového výkonu, ktorý je potrebný pre zaslanie transakcie či vykonanie inej operácie na blockchaine Ethereum. Ťažiari sa momentálne rozprávajú o tzv. Block gas limite, ktorý popredstavuje hraničný počet gasu, ktorý je možné utratiť za transakcie v jednom bloku.

Ako by sa táto zmena dotkla Ethereum?

Ak by sa zmena schválila, v teoretickom prípade by mohla priniesť zvýšenie kapacity siete a zníženie poplatkov pre jej používateľov. Spoločnosť Bitfly k tomu poskytla výpočty, podľa ktorých by Ethereum blockchhain bol ponovom schopný spracovať až 44 transakcií za sekundu namiesto súčasných 35 transakcií za sekundu. Tento potenciálny upgrade preto označila Bitfly ako dôležitý míľnik pre celú komunitu.

Na druhú stranu je však jasné, že zvýšenie gas lomitu ma aj mnoho nevýhod. Zvýšenie hranice block gas limitu môže priniesť ťažiarom predĺženie času na spracovanie každého bloku. To môže viesť k tzv. Uncle blokom. Tie vznikajú vtedy, keď dvaja rôzni ťažiari vygenerujú blok v rovnaký čas a iba jeden z nich sa pripojí k blockchainu, čo znamená, že ten druhý je vyťažený vzbytočne a iba stál úsilie ťažiarov.

Ťažba CryptoKingdom

Mimo to sa tým zvýši riziko DoS útokov, pri ktorých ide o to, že hackeri znefunkčnia sieť pre klasických užívateľov. Využívali by totiž transakcie, ktoré potrebujú nižšie množstvo gasu, ale vysoké množstvo ďalších zdrojov k tomu, aby tak útočili na nody. Ak by spracovanie transakcie trvalo 10-15 sekúnd, mohlo by taskýto útok nody úplne zastaviť, upozornil CTO spoločnosti 1inch Anton Bukov.

Bukov na druhú priznal, že je nutné, aby sa sieť prispôsobila komunite aj napriek tomu, že by tieto jednotlivé úpravy mohli spomaliť dlhodobý rast projektu. Inak Ethereum podľa neho stratí konkurenčnú výhodu nad ostatnými projektu a uživatelia jednoduchú premigrujú na výhodnejšie siete. Spomenul však, že je nutné tento limit zvyšovať konzervatívne a pomaly. V súčasnosti by podľa neho tento upgrade mohol viesť k tomu, že slabšie nody opustia sieť, čo spraví Ethereum o čosi centralizovanejšie.

Čo na to tím Ethereum?

Svoj názor na danú problematiku prezradil aj Peter Szilagiyi, jeden z hlavných vývojárov Ethereum, ktorý je razantne proti tejto možnosti. Na Twitteri sa vyjadril takto: ,,TL:DR: Ťažiarom na Ethereum je jedno, ako je na tom dlhodobé zdravie siete a nezaujímajú ich možné DoS útoky.”

Menej negatívne sa k hlasovaniu stavia spoluzakladateľ a najznámejšia tvár kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin. Ten sa k tejto téme najprv vyjadril zhruba 6 týždov dozadu, kedy bol jednoznačne proti. No nasledujúce týždne trochu poupravili jeho názor. ,,Posledných 6 týždňov plných vysokých poplatkov za transakcie dostalo komunitu pod tlak, takže im toto ich rozhodnutie nijako nevyčítam,” priznal.

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-