Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Developeri Ethereum zvažujú častejšie a menšie hard forky

Avatar

Článok

zo dňa

Ethereum

Developeri Ethereum zvažujú podľa záverov spoločného mítingu, ktorý sa koná raz za dva týždne, implementáciu častejších a menších hardforkov.

Túto tému predostrel 12. apríla ostatným developerom Tim Beiko, pričom ju označil za jednu z najdôležitejších tém tohto stretnutia. Za častejšie a menšia hardforky pritom už pretým loboval vývojár Alexey Akhunov.

Beiko požiadal ostatných zúčastnených, aby vyjadril svoj názor, či sú otvorení tejto myšlienke. Prvé tri reakcie boli negatívne alebo vyhýbavé. Napríklad developer Joseph Delong označil dobu troch mesiacov za príliš krátku.

Martin Holst Swende by s takouto možnosťou súhlasil, ak by nebola povinná a bola by to skôr otvorená možnosť pre realizáciu hard forku v prípade, že by boli stanovené ciele úspešne dokončené. Ďalší developer poukázal na to, že majú problém stihnúť aj 6-mesačný limit.

Beiko počas diskusie poukázal na klady aj zápory tejto možnosti. Medzi argumenty, ktoré sú v prospech tohto návrhu, patrí častejšia aktualizácia protokolu a zároveň možnosť oddeliť obavy z implementácie rôznych funkcií a možnosť lepšie izolovať zmeny, pričom sa skráti doba nasadenia aktualizácií. Okrem toho by testovací proces bol pravdepodobne jednoduchší, pretože by bolo menej EIPs (Ethereum Improvement Proposals – významných noviniek) na testovanie a menej EIP interakcií na kontrolu.

Argumentmi v prospech menej častých a väčších hardforkov sú napríklad skutočnosť, že ponechávajú dostatok času na hodnotenie bezpečnostných rizík, vyžadujú menej časté aktualizácie na strane klientov a menej častú koordináciu používateľov.

Tento týždeň sme vás informovali aj o tom, že užívateľská základňa u decentralizovaných aplikácii Ethereum sa v porovnaní s minulým rokom zmenšila v počte užívateľov o štyri percentá. Taktiež sme napísali článok o tom, že Charles Hoskinson kritizoval Ethereum a EOS za to, že neťahajú za rovnaký koniec povrazu ako ostatní vývojári na rozdiel napríklad od Cardano, ktoré zverejňuje celý svoj open source kód a teda umožňuje ostatným vývojárskym tímom, aby ho študovali, používali alebo prípadne vylepšili v prospech vlastných projektov.

Charles Hoskinson z Cardano kritizuje EOS a Ethereum

Zdroj: Cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

Charles Hoskinson z Cardano kritizuje EOS a Ethereum

Avatar

Článok

zo dňa

od

Hoskinson

Charles Hoskinson, ktorý patrí medzi spoluzakladateľov Ethereum a v súčasnosti sa venuje vývoju kryptomeny Cardano (ADA), kritizoval súčasný prístup vývojárov Ethereum a EOS.

Hoskinson svoje pripomienky voči EthereumEOS vyslovil počas rozhovoru s magazínom Fortune, ktorý bol publikovaný 9. apríla. Počas neho poznamenal, že väčšina protokolov vrátane Cardano zverejňuje celý svoj open soure kód a teda umožňuje ostatným vývojovým tímom, ktoré stoja za inými projektmi, aby ich študovali, použili alebo prípadne vylepšili a to v súlade so zásadou, že všetky kryptoprojekty majú koniec koncov jeden spoločný cieľ.  V tomto sa podľa Hoskinsona odlišuje prístup EOSprístup Ethereum ohľadom ich Proof-of-Stake (PoS) algoritmu.

Vodcovské ponímanie Vitalika Buterina (Ethereum) a Dana Larmiera (EOS) a úzkeho okruhu vedúcich inžinierov vedú k tomu, že sa veľké veci nedejú, alebo sa dejú pomaly. Hoskinson poukazuje na to, že keby bol takýto prístup aplikovaný v prípade úsilia dostať človeka na mesiac, nikdy by sa to nepodarilo. ,,Do toho megaprojektu sa zapojilo viac ako milión ľudí,” skonštatoval.

Hoskinson sa vyjadril aj na adresu Bitcoinu, u ktorého ho trápi problematickosť dosiahnuť dôležité rozhodnutia, napríklad v prípade implementácie Shnoor podpisov alebo lepšej sidechain podpory. Napriek tomu, že tieto implementácie by pre Bitcoin znamenali výrazne zlepšenia použiteľnosti, zaviedli by do systému viac zložitosti a teda aj prípadného rizika. Ako riešiť túto problematiku je podľa Hoskinsona stále nejasné.

Nedávno sme vás informovali, že Hoskinson volá po tom, aby kryptomeny dosiahli svoj “Wi-Fi” moment, ktorý je potrebný pre ich ďalšie napredovanie. Kritikou EOS a Ethereum, ale aj absenciou rozhodovacích schopností u Bitcoinu, sa snaží poukázať na to, že celá kryptokomunita by mala výraznejšie ťahať za jeden koniec povrazu.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Ethereum

Tron má najrýchlejšie sa rozvíjajúcu základňu, Ethereum je ale prvou voľbou

Avatar

Článok

zo dňa

od

Tron vs. Ethereum

Portál DApp.com, ktorý sa zaoberá analýzou decentralizovaných aplikácii, zverejnil 9. apríla závery štúdie, podľa ktorých má projekt Tron (TRX) najrýchlejšie sa rozvíjajúcu užívateľskú základňu, kým užívateľská základňa u Ethereum sa zmenšuje.

V reťazci Ethereum došlo v porovnaní s minulým rokom k poklesu počtu užívateľov o štyri percentá. Okolo 72 422 starších používateľov stále používa decentralizované aplikácie založené na Ethereum aj v roku 2019. Z toho tvoria viac ako polovicu objemu transakcií v DApps siete Ethereum decentralizované zmenárne (DEX), po ktorých nasledujú DApps aplikácie pre hazardné hry. Užívatelia hrajúci hazardné hry postavené na Ethereum sú zároveň najaktívnejší, keďže tvoria viac ako 40 percent denných aktívnych používateľov Dapps, čo je o 10 percent viac ako vo štvrtom štvrťroku 2018. Hry založené na Ethereum si teda zjavne vytvárajú stabilnú komunitu verných používateľov.

Podľa správy Dapp.com bolo pridaných v prvom štvrťroku 2019 do zoznamu 504 nových decentralizovaných aplikácii, pričom viac než polovica z nich funguje na sieti Ethereum. ,,Ukazuje sa, že Ethereum je pre vývojárov stále voľbou číslo jeden, ak chcú vybudovať svoju decentralizovanú aplikáciu. Zároveň sme zaznamenali trend vo vývoji aplikácii kombinujúcich viacero reťazcov, pretože mnohé Ethereum Dapps sa rozširujú, napríklad v kombinácii Ethereum+EOS alebo Ethereum+Tron,” uvádza sa v štúdii.

Počet aktívnych používateľov DApps od Tronu sa údajne vyšplhal na viac ako 300 000, zatiaľ čo EOS má okolo 260 000. Hlavnou hybnou silou rastu používateľov u Tronu boli hazardné aplikácie. Tron dominoval pokiaľ ide o aktivitu užívateľov. Až 85 percent z nich urobilo v prvom kvartáli aspoň jednu transakciu.

Pokiaľ ide o aktivitu u samotných aplikácii, 95 aplikácií na EOS zaznamenalo v prvom štvrťroku aspoň jednu transakciu, kým na Tron Steem (Steem) to bolo okolo 80 percent. Na Ethereum, ktoré vedie z pohľadu počtu hostovaných aplikácii, sa eviduje vyše 600 aplikácii, ktoré nezaznamenali žiadnu transakciu v priebehu prvých troch mesiacov tohto roka.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Ethereum

Tron čakajú viaceré novinky. Vraj aj spolupráca s Ethereum

Avatar

Článok

zo dňa

od

Justin Sun

Zakladateľ a generálny riaditeľ projektu Tron (TRX) Justin Sun, si myslí, že už v tomto roku dôjde k oficiálnej spolupráci medzi Tron a Ethereum (ETH). Povedal to počas sobotňajšieho rozhovoru pre podcast Crypto Chick.

Sun počas podcastu konkrétne vyhlásil: ,,Dokonca už v tomto roku uvidíme, že Tron spolupracuje, oficiálne spolupracuje, s Ethereum. Myslím si, že v budúcnosti budeme dokonca spolupracovať mnohými vývojármi Ethereum a tiež s podnikmi, ktor0 boli postavené na Ethereum v minulosti, predtým, ako sa tento priemysel dostal na súčasnú úroveň.”

Sun taktiež oznámil, že druhá vrstva pre riešenie škálovateľnosti, ktoré má aspoň 100-násobne zvýšiť priepustnosť transakcií v blockchaine Tron a tiež dramaticky znížiť poplatky, bude nasadená v druhom štvrťroku 2019.

Pokiaľ ide o stablecoin USDT odd spoločnosti Tether, ktorý bude čoskoro fungovať aj na blockchaine Tronu, Sun prezradil, že jeho spustenie očakáva už 9. apríla. Podľa jeho vyjadrení by mal byť lacnejší a rýchlejší než protokol, na ktorom funguje USDT v súčasnosti. Používanie USDT na Trone už potvrdili burzy OKEx a Huobi.

Ďalšou novinkou je, že v druhom štvrťroku Tron predstaví novú sieť, ktorá bude ponúkať rozšírené možnosti súkromia. Fungovať bude na technológii, ktorú používa altcoin Zcash (ZEC).

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Bitcoin

Tri najúspešnejšie 1-aprílové žarty vo svete kryptomien: Nachytali ste sa aj vy?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Fóriky ETF

My sme prvoaprílový žart na našich čitateľov nechali včera bokom. Myslíme si, že nás v tomto smere s prehľadom zastúpila konkurencia. Portál CCN však dnes vybral historicky najzaujímavejšie celosvetové prvoaprílové fóriky súvisiace s kryptomenami. V tomto článku ich vám zhrnieme.

1. OneCoin predbieha Ethereum

Prvého apríla 2017 sa výborný fórik podaril redakcii populárneho kryptoportálu CoinDesk, ktorý šokoval svojich čitateľov článkom, podľa ktorého sa OneCoin stal verdiktom federálneho súdu USA legálnou kryptomenou a sudca dokonca nariadil portálu CoinMarketCap, aby ho neodkladne zaradil do svojho zoznamu kryptomien. OneCoin mal následne predbehnúť v zozname najhodnotnejších kryptomien Ethereum a zaradiť sa rovno na druhé miesto za Bitcoin. Súd okrem toho nariadil, aby sa federálny poriadok začal intenzívne zapájať do budovania “decentralizovaného” systému. Pochopiteľne takáto novinka mohla s čitateľom, ktorý si neuvedomil, že ide o 1. apríl, poriadne zamávať. Len pre vaše upozornenie – OneCoin je jeden z najväčších podvodov v histórii kryptomien a jeho tvorcovia boli nedávno zatknutí.

2. Ethereum konferencia v Severnej Kórey

Napriek tomu, že Severná Kórea urobila v posledných mesiacoch mierny pokrok v tom zmysle, že sa už nevyhráža USA jadrovou vojnou, stále ide o krajinu, v ktorej by ste určite nechceli žiť a to nielen kvôli hladomoru, ale aj politickému systému a obrovskej cenzúre. O to prekvapujúcejšie vyznela správa zakladateľa Ethereum Vitalika Buterina, ktorý napísal na blogu popri tom, ako informoval o výraznej mainstreamovej adopcii Ethereum, že konferencia DevCon3 bol presunutá do Pyongyhangu, teda hlavného mesta Severnej Kórey. Zaujímavé je, že 1. apríla 2017, teda po uverejnení tejto správy, vyletela hodnota Ethereum o takmer 10 percent. Či to však súviselo priamo s ňou, alebo jednoducho išlo o bežný vývoj na trhu, sa nikdy nedozvieme.

3. SEC schválilo Bitcoin ETF

Ak čítate naše články pravidelne, viete, že sa neustále vraciame k téme Bitcoin ETF. Prípadne schválenie tohto produktu Americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC) by totiž mohlo naozaj spôsobiť výraznejší rast hodnoty najpopulárnejšej kryptomeny. Práve s touto správou však prišiel včera pomerne neznámy portal Finance Magnates, ktorý vďaka nej dosiahol historické čísla návštevnosti. Nepopierame, že aj my sme si na tento článok klikli a je dosť pravdepodobné, že sa objavil aj vo vašom “vlákne” na Facebooku. Podľa CCN narástla cena Bitcoinu hodinu po jeho publikácii o 0,5%. Portál Bloomberg v dnešnom článku týkajúcom sa raného rastu hodnoty Bitcoinu dokonca zaradil medzi málo pravdepodobné dôvody posilnenia Bitcoinu o vyše 600 dolárov práve prvoaprílový žart tohto webu o schválení Bitcoin ETF. Táto správa, hoci samozrejme nie je pravdivá, zostane pravdepodobne dlho jednou z najčítanejších v histórii kryptomenových portálov.

A najlepší fórik včerajšieho dňa? Správa o schválení Bitcoin ETF zarezonovala určite najviac, no nás pobavila výborne aj informácia, že Donald Trump chce spraviť z Bitcoinu do roku 2021 alternatívu k doláru. 

Zdroj: CCN

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Ethereum

Stráca Ethereum vedúce postavenie? Konkurencia ho predbieha

Avatar

Článok

zo dňa

od

Ethereum

Keď v roku 2015 vzniklo Ethereum, bolo považované za možného nástupcu Bitcoinu, pretože umožňovalo programátorom vytvárať decentralizované aplikácie.

Štyri roky od tohto momentu však Ethereum postupne prichádza o svoje dominantné postavenie na trhu. Dlhodobo sľubované projekty smerujúce  k lepším funkciám začínajú Ethereum vážne konkurovať a developeri k ním húfne prechádzajú. Podľa analytikov Bloombergu migrujú najmä ku konkurenčnému EOS alebo Stellaru.

,,Realita je jednoducho taká, že až do posledných šiestich až deviatich mesiacov neexistovali okrem Ethereum žiadne iné možnosti,” povedal Kyle Samani, spoluzakladateľ hedžového fondu Multicoin Capital Management v Texase. ,,Teraz su však už sú,“ skonštatoval.

Prechod developerov k iným projektom môže mať vplyv aj na Ethereum. Kým ešte nedávno bolo potrebné vlastniť Ether, aby ste mohli investovať do ICO, teraz vznikajú novodobé formy investícií do začínajúcich projektov, u ktorých už Ethereum svoje výsostné postavenie nemá.

Svoje výsostné postavenie stráca aj u decentralizovaných aplikácií. Trhový podiel Ethereum sa u nich výrazne zmenil. Podľa údajov, ktoré uvádza Bloomberg, v januári 2019 tvoril podiel využitia Dapps na sieti Ethereum len 28% z celého koláča. EOS predstavoval až 48 percent a Tron 24 percent. Pred rokom malo Ethereum 100% podiel. Ethereum má vážnu konkurenciu aj pokiaľ ide o vývoj nových Dapps – v januári vydali developeri Ethereum 40% z celkového počtu nových aplikácii, Tron a EOS po 30%.

Hlavným dôvodom, prečo Ethereum prichádza ao svoju dominanciu a konkurencia sa stáva atraktívnejšia nielen pre developerov je nepochybne rýchlosť sieti. ,,Nové protokoly ponúkajú podstatne vyššiu rýchlosť transakcie za sekundu. Objem transakcií, ktore môžu urobiť, je podstatné vyšší. To znamená, že ak máte dapp (na týchto protokoloch), poskytnete užívateľovi lepší zážitok,” skonštatoval Patrick Barile z DappRadar.

Pre ilustráciu, priemerný čas potvrdenia transakcie je u Ethereum 13 sekúnd. Iné konkurenčné protokoly však dokážu realizovať transakciu aj za menej než sekundu.

Problémom pre Ethereum môže byť aj migrácia projektov z jeho blockchainu na konkurenčné. Binance napríklad tvrdí, že na jej blockchain Binance Chain je pripravených premigrovať už 10 rôznych projektov.

Zdroj: bloomberg

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Ethereum

Buterin vysvetlil, prečo je dôležité, aby bola cena Ethereum vysoká

Avatar

Článok

zo dňa

od

Vitalik Buterin

Zakladateľ kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin sa nechal počuť, že vysoká cena ETH je dôležitá pre bezpečnosť celej siete a rozvoj jej ďalšieho ekosystému. Vyhlásil to na kolumbijskej škole žurnalistiky 20. marca počas rozhovoru s Laurou Shin v jej rubrike „Unchained“.

Buterin v reakciu na otázku, či by vývojári mali hľadieť na cenu Ethereum, poukázal na “skoršiu rétoriku”, ktorá explicitne znižovala dôležitosť hodnoty ETH. ,,Čiastočne to bola proti-signalizácia, aby sme sa v prípade Ethereum odlíšili od iných kryptomenových projektov, ktoré sa príliš zameriavajú na “pumpovanie” ceny. Chceli sme však zároveň minimalizovať právne riziko tým, že sme sa v podstate snažili o to, aby sa projekt zdal vzdialenejší od niečoho, na čo by sa vzťahovala finančná regulácia.”

V súčasnosti sú však už regulátori s kryptopriestorom oboznámení lepšie a vedia, hoci sa mnohí ľudia snažia tváriť, že pre nich trhová cena projektu nie je dôležitá, ako to v skutočnosti funguje.

,,Môžem vám povedať, prečo je naozaj dôležité, aby bola cena vyššia.  V prvom rade ide samozrejme o bezpečnosť. Ak by bola cena nulová, sieť nemôže byť bezpečná. To je pravda o konceptoch proof-of-work a proof-of-stake,” skonštatoval Buterin.

Druhým argumentom, prečo je dôležité, aby bola cena vysoká, je že tvorcovia a účastníci projektov v rámci daného kryptomenového ekosystému majú tendenciu mať svoj podiel v projekte a preto sú ako držitelia tokenov lepšie motivovaní pracovať, ak je hodnota týchto aktív vysoká.

Buterin zároveň skonštatoval, že jeho úlohou je v rámci projektu zdržať sa hlúpych krokov, ktoré by mohli ohroziť cenu Ethereum a viesť ju smerom knule. Ako príklad takého možného kroku uviedol zaplavenie trhu novými tokenmi.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Ethereum

Vývojári Ethereum opäť schválili algoritmus ProgPoW

Avatar

Článok

zo dňa

od

Ethereum ťažba

Developeri Ethereum opäť diskutovali o zavedení navrhovaného algoritmu „Progressive Proof-of-Work” (ProgPoW), ktorý obmedzí ťažbu Ethereum prostredníctvom ASIC minerov a výrazne podporí ťažbu cez GPU, teda grafické karty.

Vývojári druhej najhodnotnejšej kryptomeny už dávnejšie dosiahli zhodu v tom, že algoritmus by sa mal implementovať, no nedohodli sa na časovom harmonograme zavedenia tejto novinky.

Počas diskusie o algoritme sa opäť dostali do fázy, kedy prebehli pokusy opätovne prehodnotiť toto rozhodnutie. Hlavný vývojár Greg Colvin však poznamenal, že táto téma bola už mnohokrát prediskutovaná. ,,Vraciame sa k veciam, o ktorých sme vyčerpávajúco hovorili už mesiace dozadu. Dohodli sme sa, že jedinou otázkou, ktorú musíme riešiť je, či sú v algoritme chyby, zadné vrátka a podobne. Nie to, že budeme opäť riešiť argumentmi medzi ľuďmi, ktorí hája GPU a ľuďmi, ktorí hája ASIC,” skonštatoval podráždene.

Vývojári Ethereum dosiahli prvú dohodu o tom, že zavedú algoritmus ProgPoW v januári 2019. Následne sa však vo februári dohodli, že definitívne rozhodnutie odložia, až kým algoritmus neskontroluje tretia strana. Pred približne mesiacom dosiahli takmer jednohlasnú podporu jeho implementácie. Či sa tak však napokon stane a hlavne kedy, je zatiaľ otázne. Systém musí prejsť záťažovými skúškami. Algoritmus môže byť následne súčasťou plánovanej aktualizácie Istanbul, alebo ďalšieho hardforku.

Potenciálna implementácia ProgPow vyvoláva v komunite rôzne teórie a konšpirácie. Objavuje sa napríklad aj názor, že tím pracujúci na ProgPow zastupuje záujmy popredných výrobcov GPU ako sú Nvidia a AMD. Ak bude tento algoritmus napokon naozaj zavedený do praxe, Ethereum bude totiž možné ťažiť najefektívnejšie práce prostredníctvom grafických procesorov týchto dvoch spoločností, čo môže výrazne zvýšiť ich zisky.

Hlavný argument pre zavedenie algoritmu je, že ťažba Ethereum cez GPU procesory prispeje k výraznejšej decentralizácii ťažby tejto kryptomeny, nakoľko prevádzka ASIC minierov je omnoho nákladnejšia a špecializujú sa na ňu predovšetkým veľké mining farmy.

,,Ethereum 2.0“ vyrieši nedostatky, ktorým čelí Bitcoin aj Ethereum, tvrdí Lubin

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Bitcoin

,,Ethereum 2.0“ vyrieši nedostatky, ktorým čelí Bitcoin aj Ethereum, tvrdí Lubin

Avatar

Článok

zo dňa

od

Ethereum

Spoluzakladateľ kryptomeny Ethereum Joseph Lubin povedal počas konferencie v Austine, ktorá sa konala 14. marca, že globálna ekonomika bude v priebehu 10 až 20 rokov 10-krát väčšia a technológia blockchain bude jej plnohodnotnou súčasťou.

Lubin poukázal na to, že rovnako ako v súčasnosti neexistuje veľa ľudí, ktorí používajú systémy založené na blockchaine, v roku 1983 nebolo veľa ľudí, ktorí používali email. No história ukázala, že išlo o takú dôležitú technológiu, že sa ju časom naučili používať všetci.

Taktiež zopakoval prísľub Ethereum 2.0, že vyrieší veľa neefektívnosti, ktoré sa týkajú Bitcoinu, ale aj súčasného Ethereum: ,,U Bitcoinu a v súčasnosti aj u Ethereum musíte mať špecializovaný hardvér, spotrebovať veľa elektriny, urobiť mnoho výpočtov, aby ste v podstate udržali všetko v synchronizácii. (S Ethereum 2.0, za 18 mesiacov) budeme mať systém blockchainu omnoho výkonnejší a škálovateľnejší, ktorý spotrebuje omnoho menej energie.”

Lubin  uplynulý týždeň taktiež vyhlásil, že technológia blockchain môže výrazne pomôcť aj umelcom a novinárom, ktorým prinesie mnoho benefitov. V rámci rozhovoru pre New York Times zas minulý rok uviedol, že blockchain posunie celosvetovú spoločnosť “od nedostatku k hojnosti”.

Vývojári Ethereum opäť schválili algoritmus ProgPoW

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Bitcoin

Binance Jersey konečne znižuje poplatky: Depozit je FREE, poplatok za výber klesol

Avatar

Článok

zo dňa

od

Poplatky Binance Jersey

Keď burza Binance v januári zverejnila informáciu o tom, že prináša na trh vlastnú zmenáreň Binance Jersey určenú pre zákazníkov z Európskej únie, ktorú ešte podporila tým, že prvých 5000 klientov odmenila bonusom 20 eur na transakčné poplatky, vznikol okolo tejto novinky pomerne veľký ošiaľ.

Hype okolo novej zmenárne však rýchlo padol, keď sa zákazníci dozvedeli o vysokých poplatkoch za vklady a výbery. Binance Jersey si účtovala pri depozite (vklade) EUR poplatok 8 eur a pri výbere EUR až 20 eur (rovnaké poplatky sa týkali aj britskej libry). Minimálny výber pritom nastavila u Bitcoinu na 0.01BT a pri Ethereum na 0.02 ETH. Tieto vysoké poplatky sú našťastie už minulosťou (zatiaľ).

Binance Jersey po novom zavádza omnoho prijateľnejšie poplatky:

  • Depozit (vklad) je zo strany Binance Jersey 0,00%, čiže zadarmo
  • Výber (Withdrawal) predstavuje 0.15% z vyberanej sumy, minimálne však 3 eurá a maximálne 15 eur.
  • Denný limit pre depozit aj výber je 10 000 EUR
  • Poplatok za obchodovanie (trading fee) je 0,1%
  • Minimálny výber BTC je 0.001 BTC, transakčný poplatok 0.0005 BC
  • Minimálny výber ETH je 0.02 ETH, transakčný poplatok 0.01 ETH

Zmenáreň podporuje možnosť vkladu a výberu pomocou SEPA a SWIFT.

Upozorňujeme, že Binance tieto poplatky zatiaľ prezentuje ako “akciové” (toto slovo sme použili my, ale naznačuje to formulácia oznámenia). Je teda možné, že budú v budúcnosti opäť upravené. Dajte si teda pozor a pre istotu si vždy overte poplatky (fees), skôr než sa rozhodnete cez Binance Jersey realizovať nákup respektíve predaj.

Upozornenie: Informácie uvedené v tomto článku sú platné v čase jeho písania. Aktuálne fees na burze Binance Jersey nájdete tu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Ethereum

Šéf SEC nepriamo potvrdil, že Ethereum nie je cenný papier

Avatar

Článok

zo dňa

od

Ethereum

Predseda Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) Jay Clayton podľa portálu Cointelegraph potvrdil, že kryptomena Ethereum a tokeny jej podobné, nie sú cennými papiermi podľa amerického práva. Informovala o tom nezisková organizácia Coin Center.

Coin Center tvrdí, že takýto záver skonštatoval Clayton v rámci listu, ktorý adresoval redakcii.

V septembri minulého roka Coin Center v spolupráci s americkým poslancom Tedom Buddom poslali Claytonovi spoločne podpísaný list, v rámci ktorého ho požiadali o vyjadrenie k tomu, či súhlasí s postojom Williama Hinmana, jeho kolegu zo SEC, ku kryptomene Ethereum. Hinman vo svojom prejave totiž uviedol, že Ethereum v súčasnom stave, na rozdiel od ICO (počiatočných ponúk minci), ktoré sú prostredníctvom Ethereum distribuované, nie je cenný papier.

Clayton v odpovedi, ktorá bola doručená 7. marca, poznamenal, že súhlasí, že definícia digitálnych mien ako cenných papierov nie je statická a môže sa meniť. Ďalej uviedol, že digitálne aktívum, ktoré začína ako cenný papier, sa môže v priebehu času zmeniť, ak sa digitálny majetok neskôr ponúkne a predá tak, že nebude spĺňať túto definíciu.

Clayton bez toho, aby sa priamo zmienil o Ethereum, uviedol, že bol požiadaný, aby sa vyjadril k určitým výrokom Himnana z júna 2018 a na základe toho v lite skonštatoval: ,,Súhlasím s vysvetlením riaditeľa Himnana, že transakcia s digitálnymi aktívami už nemusí predstavovať investičnú zmluvu (cenný papier), ak napríklad kupujúci očakávali, že osoba alebo skupina budú vykonávať manažérske alebo podnikateľka úsilie.”

Šéf americkej komisie SEC na konci minulého roka tiež skonštatoval, že ICO, teda počiatočné ponuky mincí, môžu byť efektívne, ale musia byť pri nich dodržané zákony o cenných papieroch.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

 

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

-

Upozornenie

CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.

-

Kryptonovinky.sk © 2018

-