Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Charles Hoskinson z Cardano kritizuje EOS a Ethereum

Článok

Hoskinson
Hoskinson

Charles Hoskinson, ktorý patrí medzi spoluzakladateľov Ethereum a v súčasnosti sa venuje vývoju kryptomeny Cardano (ADA), kritizoval súčasný prístup vývojárov Ethereum a EOS.

Hoskinson svoje pripomienky voči EthereumEOS vyslovil počas rozhovoru s magazínom Fortune, ktorý bol publikovaný 9. apríla. Počas neho poznamenal, že väčšina protokolov vrátane Cardano zverejňuje celý svoj open soure kód a teda umožňuje ostatným vývojovým tímom, ktoré stoja za inými projektmi, aby ich študovali, použili alebo prípadne vylepšili a to v súlade so zásadou, že všetky kryptoprojekty majú koniec koncov jeden spoločný cieľ.  V tomto sa podľa Hoskinsona odlišuje prístup EOSprístup Ethereum ohľadom ich Proof-of-Stake (PoS) algoritmu.

Vodcovské ponímanie Vitalika Buterina (Ethereum) a Dana Larmiera (EOS) a úzkeho okruhu vedúcich inžinierov vedú k tomu, že sa veľké veci nedejú, alebo sa dejú pomaly. Hoskinson poukazuje na to, že keby bol takýto prístup aplikovaný v prípade úsilia dostať človeka na mesiac, nikdy by sa to nepodarilo. ,,Do toho megaprojektu sa zapojilo viac ako milión ľudí,” skonštatoval.

Hoskinson sa vyjadril aj na adresu Bitcoinu, u ktorého ho trápi problematickosť dosiahnuť dôležité rozhodnutia, napríklad v prípade implementácie Shnoor podpisov alebo lepšej sidechain podpory. Napriek tomu, že tieto implementácie by pre Bitcoin znamenali výrazne zlepšenia použiteľnosti, zaviedli by do systému viac zložitosti a teda aj prípadného rizika. Ako riešiť túto problematiku je podľa Hoskinsona stále nejasné.

Nedávno sme vás informovali, že Hoskinson volá po tom, aby kryptomeny dosiahli svoj “Wi-Fi” moment, ktorý je potrebný pre ich ďalšie napredovanie. Kritikou EOS a Ethereum, ale aj absenciou rozhodovacích schopností u Bitcoinu, sa snaží poukázať na to, že celá kryptokomunita by mala výraznejšie ťahať za jeden koniec povrazu.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.