Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Deloitte a NYDIG spájajú sily – chcú prispieť adopcii Bitcoinu u firiem v USA

Článok

Deloitte NYDIG
Zdroj: Unsplash.com

Významná nadnárodná spoločnosť poskytujúca profesionálne služby v oblasti auditu, daní a konzultingu Deloitte sa začína čoraz výraznejšie zaujímať o Bitcoin a to napriek tomu, že v súčasnosti zažíva kryptotrh nepríjemne cenové turbulencie.

Potvrdila to aj najnovšia informácia o vytvorení partnerstva medzi Deloitte a firmou poskytujúcou finančné služby zamerané na bitcoiny New York Digital Investment Group (NYDIG)  s cieľom pomôcť spoločnostiam všetkych veľkosti začať používať digitálne aktíva, respektíve do nich investovať.

Podľa spoločného vyhlásenia oboch firiem NYDIG a Deloitte spúšťajú strategickú alianciu na vytvorenie centralizovaného prístupu pre klientov, ktorí hľadajú radu, ako si osvojiť bitcoiny a s ním spojené produkty a služby – zmieňuje sa napríklad bankovníctvo, vernostné a odmeňovacie programy, zamestnanecké výhody atď.

Obe firmy tvrdia, že zo strany globálnych finančných inštitúcii badať rastúci dopyt po poskytovaní dôveryhodnej expozície voči bitcoinu. Ich cieľom teda je pomôcť urýchliť prijatie bitcoinu medzi týmito firmami a zabezpečiť regulačný súlad.

,,Budúcnosť finančných služieb sa bude sústreďovať na používanie digitálnych aktív a my sa sústreďujeme na to, aby sme našim klientom správne poradili, ako sa zapojiť do tohto priestoru regulovaným spôsobom, ktorý je v súlade s predpismi,“ uviedol Richard Rosenthal, vedúci regulačnej praxe bankovníctva digitálnych aktív vo firme Deloitte.

NYDIG je príkladom spoločnosti, ktorá už svojim zamestnancom prináša bitcoinové benefity – azda najzaujímavejšou informáciou je, že od februára 2022 si môžu vyplácať časť mzdy v bitcoinoch za predpokladu, že o to majú záujem. NYDIG je na bitcoinovom poli váženým hráčom, keďže uľahčuje firmám nielen expozície voči bitocinu, no spolupracuje aj s bankovými inštitúciami v USA, ktoré si osvojujú prijatie BTC pre ich klientov a to či už ide o malé regionálne banky, alebo gigantov typu Morgan Stanley.

Skutočnosť, že Deloitte, ako firma z „veľkej štvorky“ najväčších účtovných firiem na svete, sa čoraz viac zaujíma o kryptomeny na čele s bitcoinom, taktiež pôsobí býčie. Táto firma aj podľa jej predošlých vyjadrení je čoraz viac presvedčená, že BTC zohrá v budúcnosti významnú úlohu vo svete financií.

Deloitte napríklad minulý týždeň zverejnila prieskum, podľa ktorého až 75% maloobchodných reťazcov v USA plánuje v priebehu nasledujúcich dvoch rokoch prijímať platby kryptomenami alebo stablecoinami. V marci zas uverejnila štúdiu, podľa ktorej bitcoin bude pravdepodobným základom pre vytvorenie lacnejšieho a rýchlejšieho ekosystému pre elektronické fiat meny alebo digitálne meny centrálnych bánk.

Maloobchodné reťazce v USA očakávajú boom kryptomien – pripravujú sa na ich prijímanie

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.