Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Maloobchodné reťazce v USA očakávajú boom kryptomien – pripravujú sa na ich prijímanie

Článok

obchod
Zdroj: Unsplash.com

Mnohé maloobchodné reťazce v USA plánujú začať akceptovať kryptomeny ako platidlo a intenzívne sa na to pripravujú. Vyplýva to z nového prieskumu Deloitte s názvom „Merchants Getting For Crypto“, ktorý bol vydaný 8. mája v spolupráci so spoločnosťou PayPal.

Z prieskum vyplýva, že približne tri štvrtiny maloobchodných reťazcov v USA plánuje v nasledujúcich dvoch rokoch začať akceptovať platby kryptomenami alebo stablecoinami. Zároveň sa zistilo, že polovica veľkých maloobchodných reťazcov s tržbami nad 500 miliónov dolárov v súčasnej dobe utráca minimálne 1 milión dolárov na vybudovanie potrebnej infraštruktúry pre ich akceptovanie.

Väčšina – približne 85% opýtaných obchodníkov uviedla, že platby kryptomenami budú podľa ich názoru bežným štandardom v ich odvetví do 5 rokov.

Graf: Investície do infraštruktúry pre prijímanie platieb kryptomenami podľa veľkosti maloobchodných reťazcov podľa výšky ich príjmov:

Prieskum bol realizovaný medzi 2000 vedúcimi pracovníkmi v maloobchodných organizáciách medzi 3. a 16. decembrom 2021, kedy  bola cena BTC približne 47 000 USD. Respondenti boli rovnomerne rozdelení medzi zástupcov zo sektorov kozmetiky, digitálneho tovaru, elektroniky, módy, potravín a nápojov, potrieb pre domy a záhradu, pohostinstiev a voľného času, osobnej a domácej spotreby, služieb a dopravy.

Ďalšie zaujímavé závery z prieskumu:

  • 64% obchodníkov eviduje zvýšený záujem zo strany zákazníkov o platby kryptomenami
  • 83% si myslí, že záujem zákazníkov o platby kryptomenami v roku 2022 ešte stúpne
  • Približne polovica očakáva, že prijatie kryptomien zlepší zákaznícku skúsenosť a rozšíri ich zákaznícku základňu
  • 40% predajcov sa domnieva, že akceptovanie kryptomien zlepší ich imidž a ich značka bude vnímaná ako „špičková“

Pokiaľ ide o najčastejšie prekážky pri akceptovaní kryptomien, respondenti označovali najmä zložitosť integrácie platieb kryptomien do starších platobných systémov a zložitosť integrácie podpory viac kryptomien – tieto problémy označilo za hlavné 45% opýtaných.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.