Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

DeFi postupne prichádza na Cardano. Emurgo oznámilo projekt Astarter

Článok

Vlak
Zdroj: Pexels.com

Spoločnosť Emurgo, ktorá patrí medzi tri hlavné piliere rozvoja ekosystému kryptomeny Cardano, oznámila uzatvorenie partnerstva s čínskou spoločnosťou Blockchain 4A. Spoločne by mali priniesť na trh DeFi projekt Astarter.

Ako informoval portál CryptoSlate, Emurgo zastreší technické znalosti týkajúce sa blockchainu Cardano, kým Blockchain4A dodá bohaté skúsenosti s vývojom technickej infraštruktúry pre DeFi. Kombináciou ich síl má vzniknúť už v dohľadnej dobe na Cardano projekt Astarter, ktorý prniesie širokú škálu DeFi služieb vrátane lending a borrowing služieb.

,,Cieľom bude priniesť používateľom Cardano väčšiu užitočnosť a otvoriť finančné služby väčšiemu počtu ľudí v zaostalých oblastiach. DeFi v poslednom roku veľmi rýchlo získava na obrátkach, pretože môže poskytovať prístupnejšie finančné služby mnohým ľudom, ktorých súčasný finančných systém neobsluhuje. Široká škála služieb podporuje finančné začlenenie a sociálnu súdržnosť a to najmä v oblastiach, v ktorých chýbajú tradičné finančné služby,” uviedol k partnerstvu generálny riaditeľ Emurgo Ken Kodama.

,,Decentralizované financie oslovili kryptokomunitu vďaka zlepšenej transparentnosti, bezpečnosti a dôveryhodnosti spracovania finančných transakcií. Hodnota spravovaných kryptoaktív v aplikáciách DeFi prudko stúpa,” doplnil.

V prvej fáze spustenia projektu Astarter už koncom tohto roka by mal systém podporovať Launchpady, teda počiatočné IDO ponuky (IDO = initial decentralized exchange offering, podobné ako ICO, ale v rámci DeFi pozn.red.), pričom krátko na to by mal nasledovať vznik decentralizovanej burzy s názvom ADEX.

Prečítajte si tiež: DeFi je v bubline, tvrdí zakladateľ Cardano Charles Hoskinson

Budovanie pokračuje

Cardano 12. septembra po rokoch plánovania a príprav spustila možnosť budovania smart kontraktov na jej blockchaine. Podľa Charlesa Hoskinsona je teraz pripravené na druhú vlnu ošiaľu okolo decentralizovaného financovania (DeFi).

,,Potrebujeme správu, potrebujeme certifikáciu, potrebujeme poistenie, potrebujeme reguláciu týchto veci, identitu metadát… a zároveň musíme decentralizovať. Spôsob, ako sme pracovali pri štruktúrovaní Cardano, bol určený pre túto druhú vlnu,” uviedol.

Na Cardano medzitým vznikajú prvé smart kontrakty. V prvý deň ich vzniklo vyše 100, v súčasnosti niektoré zdroje uvádzajú ich počet už v desiatkach tisíc. Tieto smart kontrakty však majú na blockchaine tzv. “timelock”, čo znamená, že čakajú na spustenie. Podľa všetkého teda do značnej miery ide o smart kontrakty, ktoré sú spojené s projektmi, ktoré sa na Cardano medzitým dokončujú. Sem možno zaradiť rôzne NFT trhoviská či DeFi platformy. Cointelegraph menoval projekty ako sú Greed, Liqwid či SingularityNet známy aj z Ethereum.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne