Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

DeFi a Bitcoin? Jack Dorsey zakladá novú pracovnú divíziu

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Generálny riaditeľ spoločnosti Square Jack Dorsey, ktorý je známy aj ako šéf a zakladateľ Twitteru a tiež veľký fanúšik Bitcoinu, oznámil, že vo firme Square začali budovať novú nezávislú divíziu zameranú na budovanie decentralizovaných finančných služieb využívajúcich Bitcoin (BTC).

Jack Dorsey prezentoval túto novinku ako inak na Twitteri, kde uviedol, že nová pracovná skupina Square bude budovať “otvorenú vývojársku platformu s jedným cieľom – uľahčiť vytváranie nezáväzných, bez povolení (permissionless) a decentralizovaných finančných služieb s primárnym focusom na bitcoiny.”

Vedúcim novej divízie Square má byť Mike Brock, ktorý predtým pracoval na integrácii Bitcoinu do úspešnej platobnej aplikácie z dielne Square s názvom Cash App. Práve cez túto aplikáciu kupuje Bitcoin množstvo Američanov vrátane samotného Jacka Dorseyho.

Hoci slovné spojenie Bitcoin a DeFi nie je také obvyklé, ako v prípade typických smartchainov typu Ethereum, v Square sa domnievajú, že decentralizované financovanie je naozaj možné spojiť aj s najznámejším decentralizovaným digitálnym aktívom. Pokúsi sa preto vytvoriť ľahko použiteľné služby DeFi určené pre BTC, čím by mohol Bitcoin priamo konkurovať niektorým projektom budovaným na Ethereum.

Bitcoin nemá v súčasnej dobe rozvinuté možnosti smart kontraktov, čo pochopiteľne komplikuje jeho možnosti v DeFi. Bitcoin sa teda musí spoliehať ďalšiu infraštruktúru rozširujúci možnosti jeho použitia od mostov s inými chanami alebo sidechainy umožňujúce smart kontrakty. V Square však zjavne majú predstavu ako na to, takže sa nechajme prekvapiť s čím nás v budúcnosti v tejto oblasti prekvapia.

Square rieši aj iné bitcoinové projekty

Okrem ambície prispieť k využiteľnosti Bitcoinu v DeFi sektore spoločnosť Square nedávno potvrdila, že odštartovala práce  na hardvérovej peňaženke pre Bitcoin, ktorá bude určená pre jeho mainstreamovú adopciu. Tým naznačila, že primárnym cieľom okrem toho, že peňaženka má byť extrémne bezpečná a zároveň open source po všetkých stránkach, musí byť aj veľmi ľahko použiteľná.

Square zároveň v spolupráci s Blockstream rozbehla pilotný projekt ťažby Bitcoinu za pomoci výhradne zelených energetických zdrojov, aby tým demonštrovala, že ťažba BTC môže byť ekologická a zároveň zisková. Do projektu vložila firma Jacka Dorseyho zatiaľ 5 miliónov dolárov.

Samotný Jack Dorsey sa nechal počas májovej bitcoinovej konferencie v Miami počuť, že ak by ho vo firmách Twitter a Square nepotrebovali, venoval by všetko svoje úsilie práve Bitcoinu.

Zdroje: decrypt.co, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne