Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Dan Held je proti bitcoinovému maximalizmu – prirovnal ho k náboženstvu

Článok

bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Dan Held, ktorý niekoľko rokov zastával pozíciu marketingového riaditeľa burzy Kraken a v súčasnosti pomáha spoločnosti Trust Machines v rozhovore pre portál DeCrypt skritizoval prehnaný bitcoinový maximalizmus.

Held, ktorý sa označuje za bitcoinera, no nie maximalistu, ale tzv. “mostmalistu”, čo znamená, že radí BTC na prvé miesto, no nezatvára oči pred inováciami v prípade ostatných digitálnych aktív, si myslí, že súčasný tvrdý bitcoinový maximalizmus je v rozpore s jeho pôvodným étosom. Následne poukázal na skutočnosť, že Bitcoin je permissionless sieť (sieť bez povolení), čo znamená, že zapojenie účastníkov nie je kontrolované centralizovanou entitou, ako je napríklad správca a to je fakt, ktorý je s bitcoinovým maximalizmom v rozpore.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Vidím, že jedna strana je čoraz konzervatívnejšia, keď vyžaduje testy „čistoty“, ktorú do istej miery nemožno dosiahnuť. Myslím si, že je to nereálne,” skonštatoval popri tom, ako uviedol, že niektorí najväčší fanúšikovia bitcoinu sa dnes začínajú správať viac ako členovia náboženstva, než ako investori a je u nich vidieť určitý stupeň intolerancie voči ľudom, ktorí nie sú ochotní investovať do BTC.

Held následne poznamenal, že ak by sa tento prístup zmenil, v konečnom dôsledku by mohla byť adopcia bitcoinu produktívnejšia. Prístup spojený s bitocinovým maximalizmom totiž môže byť pre mnohých ľudí odradzujúci, keď bitcoinového maximalistu vykreslil ako „kazateľa, ktorý sa síce nemýli, no je trochu otravný.“

Dan Held nedávno uviedol, že prechod Ethereum na Proof of Stake považuje za riziko, no zároveň že ide o fundament, ktorý vytvorí na BTC ďalší tlak „zvonka” pokiaľ ide o vysvetľovanie jeho vysokej spotreby elektriny pri ťažbe a toho, prečo je dôležitá.

Prechod Ethereum na PoS vytvorí tlak na Bitcoin, myslí si Dan Held

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.