Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Core Scientific drží slovo – do konca roka výrazne navýši hashrate ťažby BTC

Článok

bitcoin tazba
Zdroj: Unsplash.com

Na burze NASDAQ kótovaný bitcoinový ťažiar Core Scientific oznámil podpísanie novej dohody, v rámci ktorej zvýši kapacitu ťažobného výkonu o ďalších 75 megawattov (MW), čím posilní svoj záväzok rozširovať ťažobnú infraštruktúru napriek prebiehajúcemu medvediemu trhu.

Nová dohoda Core Scientific má priniesť firme príjem približne 50 miliónov dolárov ročne v okamihu, ako budú nasadené všetky nové objednané ASIC minery. Zmluva má obsahovať ustanovenia o platbách vopred, ktoré umožnia firme rozšíriť možnosti pre budovanie infraštruktúry a na hosťovanie ďalších serverov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Očakáva sa, že Core Scientifc začne so zapájaním nových ASIC minerov v treťom štvrťroku, pričom ich úplne nasadenie by sa malo dokončiť do konca roka.

,,Naďalej sa zameriavame na realizáciu našich plánov do roku 2022 na rozšírenie našej kapacitu, podporu pokračujúceho  rastu bitoinovej siete a vytváranie hodnoty pre všetky naše zainteresované strany a to napriek súčasným výzvam na trhu,“ uviedol CEO firmy Core Scientific Mike Levitt.

Firma pre výrazný pokles ceny bitcoinu musela v júni predať 7 202 BTC– išlo o približne 167 miliónov dolárov a o zhruba 75% jej vtedajších rezerv (ku koncu 1. kvartálu mala na súvahe 8 058 BTC). Tento krok bol nevyhnutný na to, aby mohla pokračovať vo financovaní operácii, medzi ktoré patria aj investície do budovania novej infraštruktúry.

Americký ťažiar BTC musel predať 75% bitcoinov – hashrate však chce naďalej navyšovať

Akcie Core Scientific sú od úvodu roka v strate vyše 76%, pričom čerstvé oznámenie o významnom navýšení ťažobnej kapacity náladu investorov nezlepšilo. Za posledný deň totiž klesla hodnota firmy na akciovom trhu o ďalších takmer 8%.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.