Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Americký ťažiar BTC musel predať 75% bitcoinov – hashrate však chce naďalej navyšovať

Článok

bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Americká bitcoinová ťažobná spoločnosť Core Scientific oznámila, že na konci druhého kvartálu 2021 vlastnila 1959 BTC, čo je o 75% menej bitcoinov, než mala na súvahe k 31. máju 2022.

Core Scientific ako verejne obchodovaná spoločnosť musela zverejniť tieto informácie na základe platných regulačných pravidiel Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC). Firma sedlica v texaskom Austine v USA podľa podania na SEC predala v júni viac ako 7000 BTC, aby zaplatila za servery, zvýšila svoju dátovú kapacitu a vyrovnala svoje podlžnosti.

V utorkovom oznámení spoločnosť skonštatovala, že v júni predala BTC za 167 miliónov dolárov pri priemernej cene 23 000 USD – išlo presne o 7 202 BTC. Po predaji jej zostalo 1 595 BTC – zhruba 21% jej držby a 132 miliónov dolárov v hotovosti, čo je viac ako 75% pokles oproti bilancii k 31. máju, kedy mala 8 058 BTC.

Výnosy z predaja Bitcoinov použila na zaplatenie za ASIC minery, splátky dlhov a investície do dodatočnej kapacity dátového centra. Z toho vyplýva, že financie boli použité na ďalšie budovanie infraštruktúry, teda že spoločnosť zatiaľ z dlhodobého hľadiska svoju bittcoinovú stratégiu nemení. Core Scientific má podľa svojho CEO Mikea Levitta v pláne do konca roka zvýšiť svoj ťažobnú kapacitu na 30 exahashov za sekundu, čo znamená, že záujem o ťažbu ďalších bitcoinov je u nej naďalej markantný.

,,Náš priemysel znáša obrovský stres, keďže kapitálové trhy sa oslabili, úrokové sadzby rastú a ekonomika sa vyrovnáva s historickou infláciou,“ povedal po oznámení. ,,Naša firma v minulosti takéto obdobia úspešne zvládla a sme si istí, že dokážeme zvládnuť aj súčasné turbulencie na trhu.“

Skutočnosť, že Core Scientific predávala v druhom kvartáli 2022 vyťažené bitcoiny nie je prekvapujúca. Onchain dáta už dlhšie naznačovali, že ťažiari bitcoinu sa v tomto období držaných BTC zbavovali, aby dokázali ďalej financovať svoju činnosť. Bitfarms, kanadsky ťažiar, napríklad v júni predal 3 000 BTC za 62 miliónov dolárov, čo bolo zhruba 47% jeho držaných bitcoinov, čo tiež vysvetlil tým, že tieto financie použil na zlepšenie likvidity a splatenie dlhov. Hashrate Bitcoinu, teda celková výpočtová sila vynaložená na ťažbu, je však stále blízko historických maxím.

Hashrate Bitcoinu je naďalej blízko ATH, mining difficulty sa zrejme upraví smerom nahor

Earnings Core Scientific, teda zverejnenie hospodárskych výsledkov firmy, je naplánované na 11. augusta. Akcie spoločnosti však včera po oznámení týchto správ stúpli o 13% (za posledných 6 mesiacov sú však v mínuse stále až 83%).

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.