Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Coinbase oznámila katastrofálne earnings – strata 1,1 miliardy USD za kvartál!

Článok

coinbase
Zdroj: Unsplash.com

Najväčšia americká kryptoburza Coinbase, ktorá sa v roku 2021 stala vôbec prvou kryptomenovou burzou na svete obchodovanou na americkej burze NASDAQ, vykázala kvartálne straty 1,1 miliardy dolárov.

Coinbase (COIN) odôvodnila tieto straty „rýchlym a zúrivým” prepadom kryptotrhu v predošlých troch mesiacoch.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Súčasný pokles prišiel rýchlo a zúrivo a vidíme, že správanie zákazníkov odráža správanie predošlých medvedích trhov,” poukázala na výrazný pokles objemov obchodov (o 30%) a jej výnosov z transakcií (o 35%) v druhom kvartáli 2022. ,,Obe metriky boli ovplyvnené posunom v zákazníckej a trhovej aktivite, ktorá bola poháňaná makroekonomickými a krypto kreditnými faktormi.”  

Analytik firmy Morningstar Michael Miller pri analýze earnings poukázal ale aj na jedno pozitívum, ktorým je, že Coinbase neeviduje výraznejší odliv zákazníkov (ku konkurencii). Vzhľadom na povahu kryptotrhu však ich aktivita výrazne klesla.

Burza v druhom kvartáli 2022 vykázala príjmy vo výške 802,6 miliónov dolárov, čo bol pokles o 45% v porovnaní s predošlým kvartálom a ohromujúci pokles o 153,1% v porovnaní s druhým kvartálom v roku 2021. Čistá strata firmy napokon dosiahla zmieňovanú úroveň 1,1 miliárdy dolárov.

Tieto straty viedli k rozhodnutiu prepustiť v júni 18% zamestnancov. ,,Celkovo bude nejaký čas trvať, kým si plne uvedomíme finančný dopad našich akcií, ale znížili sme naše celoročné náklady na technológie a vývoj a všeobecne aj administratívne výdavky,“ uviedla firma k škrtom v rozpočte.

Coinbase nebola počas earnings optimistická ani smerom k tretiemu kvartálu, v ktorom očakáva ďalší pokles celkového objemu obchodovania a priemerného výnosu z transakcií na používateľa.

Akciou spoločnosti klesli včera po zverejnení hospodárskych výsledkov o 10,55% a mimo hlavných obchodných hodín klesajú o ďalších zhruba 5%. Za posledný mesiac sú však stále v pluse zhruba 60% vďaka oznámeniu partnerstva so spoločnosťou BlackRock, teda s najväčším správcovským gigantom na svete, ktorý sa rozhodol umožniť svojim inštitucionálnym klientom expozíciu voči Bitcoinu práve skrz inštitucionálne riešenie od Coinbase.

Gigant BlackRock oznámil „bitcoinovú“ spoluprácu s Coinbase – akcie COIN stúpli o desiatky percent!

Ani 60-percentný rast v poslednom mesiaci však nedokáže zahmliť fakt, že za posledný rok klesli akcie tejto firmy o 67% a od ATH sú 74%.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.