Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Coinbase má za sebou katastrofálne earnings – akcie firmy dnes padajú o vyše 15%

Článok

Coinbase
Zdroj: Unsplash.com

Spoločnosť Coinbase (NASDAQ:COIN) má za sebou earnings – teda zverejňovanie hospodárskych výsledkov za prvý kvartál 2022. Nakoľko Coinbase je vôbec prvou verejne obchodovanou kryptomenovou burzou na svete, nie je prekvapujúce, že táto udalosť sa stretla aj s veľkou pozornosťou kryptokomunity.

Hoci earnings z pohľadu výsledkov nedopadli pre Coinbase vôbec lichotivo, šéf a zakladateľ tejto spoločnosti Brian Armstrong počas „callu“ s investormi uviedol, že nikdy nebol optimistickejší, pokiaľ ide o budúcnosť firmy, než je teraz.

Coinbase počas správy o hospodárení musela oznámiť, že jej tržby v prvom kvartáli 2022 klesli v porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku až o 27% na 1,17 miliardy dolárov (išlo o významný pokles z 1,6 miliárd USD v prvom štvrťroku 2021). V porovnaní so štvrtým kvartálom 2021 sú výsledky ešte horšie, nakoľko v ňom zaznamenala Coinbase tržby až 2,5 miliardy dolárov. Coinbase rovnako tak klesol počet transakcii a to až o 19% v porovnaní s predošlým kvartálom.

Akcie najväčšej kryptoburzy v USA, ktorá je vnímaná aj ako obľúbená brána do sveta BTC pre inštitucionálnych investorov, klesli včera o ďalších 12,6% a v pre-market hours (mimo hlavných obchodných hodín) sa obchodujú v ďalej veľkej strate 16%. Už aj bez toho sú pritom v mínuse 70% od úvodu roka, kým BTC za rovnaký čas stratil „len“ 29%.

Napriek zlým hospodárskym výsledkom a obrovskému prepadu cien akcii Brian Armstrong vysvetlil, že o budúcnosť firmy a ekosystém kryptomien nemá obavy:

,,K našim dverám si razí cestu toľko zákazníkov, že musíme mať všetky ruky na palube, aby všetko fungovalo, takže obdobia prepadu trhu sú často vítanou zmenou v tom zmysle, že sa musíme sústrediť na budovanie ďalšej úrovne inovácii, z ktorých budeme mať úžitok v ďalšom cykle.“

Sú chamtiví, keď ostatní panikária, tvrdí Armstrong

Armostong následne dodal, že Coinbase je firma, ktorá sa stáva „chamtivou“ v čase, kedy sa ostatne boja. Myslel to v tom zmysle, že chce tento čas venovať získaniu „nových talentov“ a na prípravu ďalších projektov, ktoré posilnia infraštruktúru spoločnosti.

Pokiaľ ide o earnings, ktoré vypovedajú o nenaplnených hospodárskych cieľoch, dodal:

,,Širšie (globálne) trhy padajú. Vidíme poklesy u rastových technologických aktív a rizikových aktív a Coinbase a kryptomeny všeobecne nie sú toho výnimkou. Dobrou správou je, že ako kryptomenová spoločnosť sme prežili mnoho rôznych cyklov v kryptomenách vrátane veľkých poklesov cien, vďaka ktorým sme dobre pripravení na fungovanie v takomto nepriaznivom prostredí.“

Armostrong následne investorom pripomenul prospekt, ktorý zverejnili pred rokom, v ktorom uviedli, že volatilita trhu patrí medzi možné riziká a že vízia firmy je dlhodobá. Tiež zmienil, že medzi oblasti, ktorým sa chcú teraz venovať, patria NFT. Firma len nedávno spustila beta verziu svojho vlastného NFT trhoviska, ktoré však zatiaľ výraznejšie nezaujalo a má veľmi ďaleko k tomu, aby mohlo byť konkurenciou napríklad pre OpenSea.

Na záver doplnil zaujímavú štatistiku, ktorú žiaľ nerozviedol a to je to, že až 54% aktívnych používateľov platformy robí na Coinbase aktivitu, ktorá nesúvisí priamo s obchodovaním kryptomien.

Krypto na Coinbase nie je pod vašou 100% kontrolou

My dopĺňame aj jeden iný zaujímavý fakt, ktorý vyplýva z earnings. V správe, ktorá  bola počas zverejnenia výsledkov hospodárenia uverejnená, sa uvádza, že vlády majú právo od Coinbase vyžiadať kryptomeny a iné finančné zostatky konkrétnych užívateľov, ak sa rozhodne tento majetok z nejakého dôvodu zmraziť alebo zhabať (konkrétne v texte je uvedený osobný bankrot).

Táto informácia potvrdzuje, že kryptomeny majú ich držitelia pod vlastnou kontrolou LEN v prípade, že ich držia na vlastných privátnych peňaženkách s vlastnými správne chránenými privátnymi kľúčmi (seedom) a nie priamo na burzách.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.