Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

O NFT trhovisko Coinbase zatiaľ nie je záujem – prvý deň dopadol katastrofálne

Článok

NFT
Zdroj: Pixabay.com

Najväčšia kryptomenová zmenáreň v USA Coinbase nenaplánovala spustenie svojho nového NFT trhoviska s nezameniteľnými tokenmi na ideálny čas a zatiaľ je oň šokujúco nízky záujem.

Ako informoval portál DeCrypt, prvý deň beta verzie NFT trhoviska Coinbase bol podľa údajov z Dune Analytics veľkým sklamaním, keďže platforma zaznamenala menej ako 150 aktívnych používateľov, ktorí sa na ňu prihlásili a aktívne sa pokúsili o obchod. Celkový počet používateľov, ktorí sa zatiaľ na platforme registrovali, pritom len tesne presiahol počet tisíc.

NFT trhovisko Coinbase nezaujalo v prvý deň ani počtom transakcií – podľa Dune Analytics sa ich realizovalo len 150 za hodnotu približne 75 000 dolárovETH. Pre ilustráciu ide o sumu, ktorá je nižšia, než priemerná cena jedného NFT populárnej zbierky Bored Ape Yach Club (BAYC).

V súčasnosti je najväčším NFT trhoviskom Open Sea, ktoré bežne za mesiac zobchoduje NFT tokeny za viac ako miliardu dolárov. Pre ilustráciu včera sa na tejto platforme, ktorá má viac ako 1,65 miliónov používateľov, zobchodovali NFT tokeny za 177 miliónov dolárov.

Dôvodov, prečo NFT trhovisko Coinbase zatiaľ nemotivuje k registrácii, môže byť niekoľko. DeCrypt napríklad upozornil, že na scénu prichádza v čase, kedy je na trhu už veľká konkurencia – menoval okrem OpenSea aj platformy ako sú LooksRare, Rarible, Foundation, NiftyGateway či SuperRare. Okrem toho sa Coinbase rysuje konkurencia aj u iných búrz – do NFT sektora chcú výrazne prehovoriť aj burzy Kraken či Binance.

Coinbase zároveň zatiaľ neponúka užívateľom žiadne dramatické finančné výhody, ktoré by ich mohli motivovať opustiť napríklad OpenSea a prejsť na jej trhovisko – azda okrem prísľubu, že nejaký čas si nebude účtovať žiadne obchodné poplatky okrem poplatkov, ktoré súvisia priamo s ETH transakciami.

Veľkým problémom je však najmä načasovanie spustenia tohto marketplace. Trh s kryptomenami sa totiž v tomto roku výrazne prepadol, čo sa odzrkadľuje aj na klesajúcom záujme o NFT – inak povedané do trhu aktuálne prichádza málo nových ľudí a tí, ktorí sú už aktívni, si zvykli na svoje obľúbené platformy. Pre ilustráciu mesačné predaje NFT sa v porovnaní s januárovými rekordmi okolo 5 miliárd dolárov začali tiež výrazne prepadať hoci apríl bol pomerne silný s objemami okolo 3,8 miliárd USD.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.