Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano vytvorilo nové ATH. Rast poháňajú aj novinky

Článok

Raketa
Pixabay.com

Kryptomena Cardano (ADA) v priebehu posledných pár dní viackrát prekonala svoje historické cenové maximum, pričom to súčasné sa nachádza už nad úrovňou 1,80 USD za jednu mincu ADA. K nárastu ceny pritom kuriózne neprichádza po oznámeniach v súvislosti s plánmi tejto kryptomeny v Afrike, ale po kombinácii niekoľkých “menších” správ a rastúcej pozitívnej nálady na altcoinovom trhu.

DeFi a NFT na Cardano

Hoci vývojári kryptomeny Cardano na čele s firmou IOHK ešte stlane nedokončili smart kontrakty, čo je zároveň aj predmetom najväčšej kritiky tohto projektu, prichádzajú viaceré správy, ktoré naznačujú, že moment dokončenia „inteligentných zmlúv“ sa blíži. Samotný šéf IOHK a zakladateľ Cardano pritom označil mesiac august za ten, kedy by k tomu malo definitívne dôjsť.

Čo sa týka noviniek, tie najzaujímavejšie súvisia so spoločnosťami OccamBondly, ktoré medzi sebou uzavreli strategické partnerstvo, ktoré údajne privedie novú generáciu NFT tokenov  DeFi na Cardano blockchain.

,,Firma Bondly sa stala lídrom v oblasti NFT a spoločne veríme, že naše partnerstvo v spojení s Cardanom bude prirodzeným riešením. Spoločne budeme hľadať príležitosti na inkubáciu začínajúcich NFT spoločnosti a budeme prinášať vysoko kvalitné projekty v rámci našej príslušnej startupovej infraštruktúry,” uviedol Mark Berger, prezident asociácie Occam.

Pokiaľ ide o firmu Bondly, jej cieľom je sprístupniť DeFi každodenným používateľom. Spustená bola na ekosystéme Polkadot v septembri 2020 a v sektore NFT si vybudovala reputáciu špecialistu na NFT. Ponúka však aj celý rad iných služieb vrátane swapov, DEF či escrow služieb.

Článok portálu CrpytoSlate okrem toho poznamenáva, že v súvislosti s NFT už vnikajú na Cardano viaceré špecializované platformy ako sú Cardano Space NFT, Cardano Kings, Doodz či Cardano Kidz.

Alonzo testnet už čoskoro?

Pokiaľ ide o smart kontrakty, portál CryptoSlate informoval, že dátumu spustenia testnetu Alonzo, čo je posledný hardfork, ktorý je nutné realizovať pred dokončením éry Goguen (príchod smart kontraktov), by sme sa mohli dočkať už čoskoro.

Pripomenul, že počas marcového Cardano 360 Charles Hoskinson priblížil kroky vedúce k spusteniu Alonzo. Medzitým bola aktualizácia Alonzo už integrovaná do Ledgeru (hlavnej knihy) a node code (uzlov) a tzv. “alfa partneri” už mali dokončiť svoje testovanie.

Emurgo, čo je ďalšia spoločnosť pracujúca na Cardano, zas minulý týždeň informovala, že sa spúšťa ďalšia etapa “Plutus pioneers stress testing”, čiže testovania tvorby smart kontraktov na Plutus platforme vybranými developermi.

Hoskinson na zaujímavej večeri

Šéf IOHK Charles Hoskinson sa medzitým 8. mája pochválil prítomnosťou na večeri s viacerými významnými osobnosťami, medzi ktorými nechýbali Mark Gordon, guvernér štátu Wyoming, Edward Seidel, prezident Univesrity od Wyoming, či Caitling Longová z firmy Avanti Bank & Trust, ktorá sa špecializuje na adopciu digitálnych aktív u inštitucionálnych investorov.

Táto večera sa javí byť o to významnejšia, že University od Wyoming plánuje začať so stakingom minimálne troch kryptomien. Vyčlenila na to štyri milióny dolárov a vzhľadom na dobré vzťahy medzi Cardano a touto univerzitou sa očakáva, že jednou z troch vybraných kryptomien by mohlo byť práve Cardano.

Večeru Hoskinsona si všimol na Twitteri aj šéf burzy Binance Changpeng Zhao, ktorý Hoskinsonovi odkázal: ,,Čím viac takýchto stretnutí sa uskutoční, tým lepšie vzťahy budú medzi kryptopriemyslom, regulačnými orgánmi a vládami. Pokračuj v dobrej práci!”

Zdroj: investing.com , cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne