Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano Africa: IOHK oznámilo druhé partnerstvo, týka sa Tanzánie

Článok

Afrika
Pixabay.com

Včera, 29. apríla 2021, sa uskutočnilo dlho očakávané podujatie spojené s Cardano (ADA) s názvom “Africa Special 2021“. Predstavitelia tejto kryptomeny počas live streamu prezradili zopár ďalších detailov o už predtým publikovanej spolupráci v Etiópii, ktorá zahŕňa využitie technológie Atala Prism ID pre 5 miliónov študentov, ale taktiež oznámili ďalšiu spoluprácu, ktorá sa tentokrát týka Tanzánie.

Ak chcete vedieť viac o aktivitách Cardano v Etiópii, prečítajte si tento náš článok. V tomto článku sa dozviete novinky týkajúce sa Tanzánie a riešenia Atala Prism ID.

Pilotná dohoda aj v Tanzánii

Spoločnosť IOHK, ktorá stojí za vývojom Cardano, potvrdila, že uzavrela partnerstvo v Tanzánii, aby uľahčili miestnym vidieckym komunitám pripojenie k mobilnému internetu, pomohli im vytvoriť systém digitálnej identity a pomohli zapojiť obyvateľov do finančných služieb.

“V spolupráci s World Mobile sa projekt zameriava na poskytovanie mobilného prístupu na internet tým, ktorí ho nemajú. Zákazníkom popri tom plánuje vytvoriť digitálnu identitu a použiť kryptomenu ADA ako platobný prostriedok,” opisuje dohodu portál CryptoSlate, ktorý upozorňuje, že Cardano  sa bude snažiť v Tanzánii docieliť, aby množstvo miestnych ľudí, ktorí nemajú prístup k bankovým službám, ho získali práve vďaka tomuto decentralizovanému ekosystému. Zmieňujú sa rôzne produkty od mikropôžičiek až po poisťovacie služby.

Predstavitelia Cardano vrátane hlavnej tváre tohto projektu Charlesa Hoskinsona veria, že Afrika je ideálnym kontinentom na aplikácii ich riešení, keďže nie je zaťažená zastaralými systémami, na ktorých funguje západný finančný svet.

Azda najdôležitejším produktom Cardano pre Afriku je Atala Prism ID. Ide o riešenie pre digitálnu identitu, v rámci ktorej by mal mať človek možnosť spravovať všetky svoje osobné údaje na jednom mieste od údajov o vzdelaní, až po financie či lekárske záznamy. Fanúšikovia Cardano veria, že Atala Prism môže výrazným spôsobom uľahčiť miliónom ľudí v Afrike prístup k finančným službám. Riešenie v prípade, že sa potvrdí, že je bezpečné a funkčné, je však aplikovateľné aj v hospodárstve, zdravotníctve či doprave.

Pilotné projekty v Etiópii a Tanzánii môžu už v nasledujúcich mesiacoch a rokoch naznačiť, či naplnenie týchto cieľov je reálne. Pilotné projekty mikropôžičiek postavených na Atala Prism by vraj mohli byť spustené už tento rok. Cieľom IOHK je, aby ekosystém Cardano používalo do dvoch rokov až 100 miliónov Afričanov.

Zdroj: cryptoslate.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne