Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano predčasne oznámilo podrobnosti veľkej africkej dohody

Článok

Afrika
Pixabay.com

Spoločnosť IOHK, ktorá stojí za vývojom kryptomeny Cardano (ADA), nečakane už včera 27. apríla oznámila podrobnosti o dohode, ktorú sa jej podarilo realizovať na africkom kontinente. Pritom sa predpokladalo sa, že tak učiní až 29. apríla, teda v deň, kedy je naplánovaná online konferencia Cardano Africa Special 2021.

IOHK prišla s prvými podrobnosťami na Twitteri, kde v sérii niekoľkých príspevkov zverejnila popis dohody s etiópskou vládou a Etiópskym ministerstvom školstva. Dotkne sa až 5 miliónov študentov750 000 učiteľov, pre ktorých IOHK na blockchaine Cardano vybuduje národný systém identifikácie (ID). Ma ísť o decentralizovanú databázu, ktorá bude okrem iného obsahovať dáta o dosiahnutých výsledkoch štúdii, možnosť diaľkového sledovania výkonnosti škôl či riešenia pre podporu celoštátneho vzdelávania.

IOHK na to použije svoj projekt Atala PRISM ID, určený pre budovanie decentralizovaných databáz. A čo je dôležité, projekt je podľa predstaviteľov Cardano už vo fáze realizácie. Nejde teda o žiadnu dohodu o budúcej veci, ale o bežiaci projekt v súčasnosti v procese prijímania ľudí, ktorí ho budú v Etiópii aplikovať.

Ako informoval vo Facebook skupine Cardano [ADA] CZ/SK Jaromír Tesař, ktorý je ambasádor Cardano pre Českú republiku, ,,systém národnej identity založený na blockchaine je srdcom etiópskej stratégie digitálnej transformácie Digital Ethiopia 2025. Vláda vydala národný štandard identity a ID blockchainu Atala PRISM bude prvým systémom vydávajúcim ID na základe tohto štandardu. Etiópia skúma širšie využitie produktov Atala v oblastiach drobných hospodárskych dodávateľských reťazcov až po digitálne ID pre dopravu alebo zdravotnú starostlivosť.”

John O’Connor, ktorý je riadidlom operácii IOHK v Afrike, uviedol, že ide o kľúčový míľnik Cardano v cieli priniesť ekonomickú identitu a pomôcť v napredovaní zamestnanosti, sociálnych a finančných služieb pre doposiaľ „digitálne vylúčených ľudí”. ,,Po piatich rokoch výskumu a vývoja Cardano sme konečne dostatočne vyspelí na to, aby sa nám podarilo priniesť blockchainove riešenie, ktoré je možné nasadiť, aby slúžilo celej národnej populácii.”

Prídu ďalšie oznámenia?

Keďže IOHK oznámila dátum Africa Special 2021 až na 29. apríl, predpokladá sa, že počas konferencie sa dozvedia fanúšikovia Cardano ďalšie podrobnosti o spolupráci v Etiópii, no je možné, že dôjde aj k ďalším oznámeniam týkajúcim sa Afriky. Naznačuje to ďalší tweet IOHK:

,,Ide o priekopnícky prvý krok v uskutočňovaní našej rozsiahlej stratégie pre Cardano Afrika (myslia tým dohodu v Etiópii pozn.red.). Ak sa chcete dozvedieť viac a tiež ďalšie oznámenia o projektoch Cardano, pripojte sa k nám vo štvrtom 29. apríla o 16.30h.”

 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne