Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano oznámilo dátum špeciálu o Afrike. Uskutoční sa už čoskoro

Článok

afrika
Pixabay.com

V súvislosti s kryptomenou Cardano (ADA) sa dlhodobo špekuluje o rozbehnutých nádejných projektoch v Afrike, ktoré by mohli podľa jej predstaviteľov na čele s firmou IOHK výrazným spôsobom ovplyvniť finančnú infraštruktúru čierneho kontinentu. Posledné mesiace však sprevádzali tieto správy aj obavy týkajúce sa toho ,či sa podarí tieto vízie vôbec rozbehnúť.

John O’Connor, vedúci IOHK pre africký kontinent, už vo februári avizoval, že do konca oného mesiaca oznámila detaily prvej významnej spolupráce. Podľa všetkého mala súvisieť s Etiópiou, no zároveň podľa O’Connora mala potenciál ovplyvniť v nasledujúcich rokoch stovky miliónov ľudí žijúcich v celej Afrike.

Žiadne oznámenie koncom februára sa však neuskutočnilo a neskôr šéf IOHK Charles Hoskinson, ktorý je hlavnou tvárou Cardano, priznal, že veci v Afrike nejdú vždy presne podľa plánu. Okrem toho začalo eskalovať napätie v Etiópii, kde bujnie občiansky konflikt a dokonca sa spomínajú pojmy ako genocída či hladomor. Jeden z fanúšikov Cardano etiópskeho pôvodu nedávno uviedol, že aktuálne táto krajina rozhodne nie je miestom, kde by malo chcieť Cardano aplikovať svoju technológiu, napríklad riešenie Atala PRISM zamerané na problematiku overovania identity.

Vyzerá to však tak, že ľady sa pohli a prvé konkrétne detaily o tom, čo Cardano v Afrike chystá, sa dozvieme už v apríli. Na webe africa.cardano.org, ktorý vznikol za týmto účelom, už totiž beží odpočet ku Cardano Africa 2021 Special, ktorý sa bude konať 29. apríla 2021 o 16:30 UTC. Kto sa bude chcieť zúčastniť virtuálnej konferencie, môže sa zaregistrovať a vypočuť si, čo organizácie stojace za touto kryptomenou na africkom kontinente zatiaľ dosiahli.

Zaujímavé je, že medzi partnermi podujatia je uvedená aj v kryptosektore relatívne zvučná spoločnosť COTInetwork. Fanúšikovia Cardano tak pevne dúfajú, že 29. apríla sa dozvedia informácie o dosiahnutí jednej z najvýznamnejších dohôd medzi kryptosektorom a vládou.

Zdroj: africa.cardano.org

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne